IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Убавина - интелигенција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убавина - интелигенција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
Автор
Порака
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Убавина - интелигенција
    Испратена: 16.Декември.2007 во 14:23
koja e relacijata  odsno  zavisnosta  pomejdzu  dvete
      inaku  ima  edna  pogovorka  sekoja  svatena  mudrost  pretstavuva  istovremeno  i  zdobivajne  so  po  edna  nova   brcka  na  celoto
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 16:28
...mislam deka ako si ja postavil temata kako da dvata termina se mislovni, sekako deka intelegencijata e ubavina privlekuva poradi samata priroda na chovekot da se nadograduva, mislam koj nejke da razgovara so intelegentna osoba, mozat da se nauchat mnogu raboti...

...a ako sporeduesh fizichka ubavina i intelegencija, togash ke dobiesh dva proizvoda...

...prviot e toa sto vikaat gospod dal ama i zemal
...vtoriot e fatalna osoba ako e zena se vika fam-fatal...ako e mashko se vika...zavodnik...
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 17:08
точно е дека се нарекува фам фатал
но мене исто тие две работи ме асоцираат и на гејша, к*ртизана голема%20насмевка
во секој случај, секој сака да си има работа со таков човек, без разлика дали е машко или женско
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2007 во 11:05
Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

koja e relacijata  odsno  zavisnosta  pomejdzu  dvete
      inaku  ima  edna  pogovorka  sekoja  svatena  mudrost  pretstavuva  istovremeno  i  zdobivajne  so  po  edna  nova   brcka  na  celoto
 
bas zatoa vo brckite e ubavinata.....голема%20насмевка


Изменето од ZeZnAtA - 20.Декември.2007 во 11:07
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
R-C-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај R-C-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 13:27
  VRSKATA  POMEJDZU  UBAVINATA  I  STO  LICNOSTA  MISLI  MNOGU  PATI  E  BLISKA   ODNOSNO  AKO  LICETO  KOE SE SMETA  ZA  LICE  SO  IDEALNI  CRTI  NA  LICETO* PRI  KONTAKTITE  SO  DRUGITE  GI   SOGLEDUVA   SAMO  UBAVITE  LINII KAJ  DRUGITE I  GI  PRIZNAVA  KAKO  TAKVI  SREDINATA  VO  KOJA  E  KE  GO  ZABELEZI  TOA  A  SO  TOA  I  NEGOVATA  UBAVINA,   I  OBRATNO    DOKOLKU  LICETO  SO  IDEALNI  CRTI   PRI  KONTAKTITE  SO  DRUGITE  GI  ZABELEZUVA   SAMO   LOSITE  LINII    OD  LICATA  OD  NEGOVATA  SREDINA  I  TIE  NEJZINATA  {NEGOVATA}UBAVINA  KE  JA  INVERTIRAAT  VO  NEGATIVNA 
    
     PA  OTTUKA  DOAJDZA  PRASAJNETO  KOE  LICE  SE  SMETA  ZA  UBAVO?
M O J O T    I Z B O R    E    I S L A M    N E K A    E    I     V A S
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 13:37
Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

  VRSKATA  POMEJDZU  UBAVINATA  I  STO  LICNOSTA  MISLI  MNOGU  PATI  E  BLISKA   ODNOSNO  AKO  LICETO  KOE SE SMETA  ZA  LICE  SO  IDEALNI  CRTI  NA  LICETO* PRI  KONTAKTITE  SO  DRUGITE  GI   SOGLEDUVA   SAMO  UBAVITE  LINII KAJ  DRUGITE I  GI  PRIZNAVA  KAKO  TAKVI  SREDINATA  VO  KOJA  E  KE  GO  ZABELEZI  TOA  A  SO  TOA  I  NEGOVATA  UBAVINA,   I  OBRATNO    DOKOLKU  LICETO  SO  IDEALNI  CRTI   PRI  KONTAKTITE  SO  DRUGITE  GI  ZABELEZUVA   SAMO   LOSITE  LINII    OD  LICATA  OD  NEGOVATA  SREDINA  I  TIE  NEJZINATA  {NEGOVATA}UBAVINA  KE  JA  INVERTIRAAT  VO  NEGATIVNA 
     

     PA  OTTUKA  DOAJDZA  PRASAJNETO  KOE  LICE  SE  SMETA  ZA  UBAVO?


Познавам едно девојче што има навистина убави црти на лице се додека... молчи. Кога ќе отвори уста понижува и навредува се околу неа, па никој не ја забележува нејзината убавина. Никој не ја сака а што е најтрагично ја сожалуваат, си ја ставила убавината пред интелегенцијата и што сме добиле... одбивна личност
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 13:56
Не гледам некоја цврста нераскинлива врска кога е во прашање успехот и кариерата. Тие можат да се темелат и само на едата од двете особини на личноста. Зависи во кои води плива личноста. За некои води е поребна интелегенција, за некои убавина. Мерлинка била типичен пример за „гуска“ ама станала легенда. Од друга страна Балзак бил физички неугледен, ама бил омилен межу благородничките во Париз, благодарение на интелектот со кој создал дело кое уште долго ќе живее.

Изменето од majstorce62 - 10.Јануари.2008 во 17:26
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 14:50


сите варијанти се можни ...

1. убавина и интелигенција
2. убавина и неинтелигенција
3. грдотија и интелигенција
4. грдотија и неинтелигенција

нема правило ...

ова како анегдотата со Ајнштајн и Мерилин Монро ...
Мерилин викала ...
- од нас може да произлезе убаво и умно дете ...

а Ајштајн...
- а може да биде грдо на мене и паметно на тебе ...

мислам дека е за нив оваа анегдота ...
не сум сигурен ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 17:03

Да ама не се изјасни која комбинација ти ја преферираш?

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 22:25
Originally posted by connected connected напиша:

точно е дека се нарекува фам фатал
но мене исто тие две работи ме асоцираат и на гејша, к*ртизана голема%20насмевка
во секој случај, секој сака да си има работа со таков човек, без разлика дали е машко или женско


денешните фам фатал жени важат за мошне образовани, талентирани, убави но пред се ИНТЕЛЕГЕНТНИ ЖЕНИ! Денешните фам фаталки имаат голем избор, имаат слободен простор за еманципација и изразување но и најважно од се почит од општеството. Денешните фам фаталки се најдобрите мајки, и го заслужуваат конечно местото кое им припаѓа во општеството.
нивната асоцијација со гејшите и к*ртизаните нема никаква врска со ова, ова го посочив само затоа што порано таквите генијалки (некои од нив) биле приморани да станат гејши и к*ртизани  само да си останат верни на својот генијален ум, талент и разум, што за жал брачната заедница не им го дозволувала сето тоа.

затоа, пак ќе кажам
секој сака да има работа со паметна, образована, убава но пред се ИНТЕЛЕГЕНТНА жена или со други зборови ФАМ ФАТАЛ среќаКон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 22:52

NE POSTOJAT UBAVI I GRDI ZENI!!!

POSTOJAT PAMETNI I GLUPAVI!!!

се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 00:28
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Да ама не се изјасни која комбинација ти ја преферираш?

moze ubava i inteligentna ...

kako sto e Tina Turner na primer ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2008 во 23:46
Убавиот збор - железни врати отвора.
Убавата жена - и камени срца крши
Интелигентната знае како да ги врзи за себе.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2008 во 00:11
Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

koja e relacijata  odsno  zavisnosta  pomejdzu  dvete
      inaku  ima  edna  pogovorka  sekoja  svatena  mudrost  pretstavuva  istovremeno  i  zdobivajne  so  po  edna  nova   brcka  na  celotoНе секогаш идат заедно, и покрај тоа што потајносите тоа го посакуваме.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.