IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Опсесија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опсесија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 21:20
ignoriraj, ama sekako ke ti se kaci na glava...
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 21:21
Posledniot go tuzev,zasto sosema ja izgubiv privatnosta...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 21:22
i se otkaza tuzeniot?
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 21:23
Otkako go smenav mestoto na ziveenje..........
ama bese potrebno vreme.........
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 21:34
ete gledas, sto i da napravi covek isto mu se faka, koga ke se zakaci nekoj odi otkaci go...dodeka sam ne mu tekne da se povlece, tesko tebe...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 02:11
...zaebana situacija...лутина
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 02:34
Uf opsesija.. najdobro e da ignoriras, site drugi reakcii ja hranat opsesijata..
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2008 во 09:25
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Uf opsesija.. najdobro e da ignoriras, site drugi reakcii ja hranat opsesijata..



„ИГНОРЕ“ - лек против сите наезди на човековата бесчувствителност.
„ИГНОРЕ“ лосион
„ИГНОРЕ“ гел
„ИГНОРЕ“ шампон ( во пдготовка)
изработени на база на најквалитетен домашен воздух.
„ИГНОРЕ“ брзо и ефикасно ги одвраќа наедите од вашиот живот.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
TheBlackQueen Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2008
Локација: Cuba
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheBlackQueen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2008 во 18:35
nekoj e opsednat od nekoj se do onoj momenent koga toj nekoj ke napravoi neshto so sto ke ja rasipe "sovrshenata" slika za sebe...

pa taka ako nekoj e opsednat so vas dokazete mu deka ne ste toa sto misli..i onaka ne ste..ama pokazete mu go toa..lol
Before eternity beckons i ll make you mine ....GOODBYE MYSTERY GOODBYE PAIN GOODBYE LOVE WE LL MEET AGAIN

a name u had never heard,that had no meaning at all,a super natural echo in ur dream!
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2008 во 18:50


... опсесијата е како тумор, колку повеќе ја храниш со спомени и фантазии, толку повеќе расте.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2008 во 23:30
ne sum bila opsesivna do sea, nitu nekoj taka se odnesuval spema mene, ama znam nekoi zeni taka, sho posle raskinuvanje na vrska se opsednati so toj bivshiot. mislam deka ne e tolku do chovekot tuku do zelbata da imaat vrska...i pravat dosta glupavi raboti, chovek da ne znae dali da gi zali ili da im se smee...

i mazi ima takvi, ama mislam deka se poretki...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2008 во 00:07
Ljubovta e opsesija,a razumot e toj kojsto ja kontrolira opsesijata.Zavisi od nasata zrelost i odlucnost dali ke se pomirime so realnosta,ke go ostavime minatoto zad nas i ke se izborime protiv opsesivnite misli ili ednostavno ke im se predademe i ke pravime nerazumni nesta,istovremeno negirajki ja vistinata...a na krajot najmnogu samite sebesi ke si nastetime ostavajki go besot i mislite da ne napravat slepi za site vrati koi ni gi otvora zivotot kon drugi ubavi nesta.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Astra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 297
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Astra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2008 во 15:46
опсесијата понекогаш е и како еден вид на зависност,освен ако не се претера
What you see,hear and feel is not always true.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2008 во 19:00
 
 
   Мојата опсесија заврши....
   Не сум веќе...опседната......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.