IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Опсесија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Опсесија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 14:26
Јас мислам дека можиш да си опседнат со некој на два начини.
Прво ако ти немаш свое "јас" и сакаш да си како некој друг и опседнат си со него.
И другото е ако сакаш премногу некоја личност и пазиш премногу на неа и тоа повеќе од што треба, исто стануваш опседнат со тоа и уствари ја загушуваш другата личност.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 14:29
Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

Opsednata sum so moeto momce. Dali e toa jubov ili nesto drugo, neznam?!?


Zoshto ti e momche i zoshto si so nego?

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 14:31
Originally posted by Flix Flix напиша:

Јас мислам дека можиш да си опседнат со некој на два начини.
Прво ако ти немаш свое "јас" и сакаш да си како некој друг и опседнат си со него.
И другото е ако сакаш премногу некоја личност и пазиш премногу на неа и тоа повеќе од што треба, исто стануваш опседнат со тоа и уствари ја загушуваш другата личност.аплаузznaes sto pocna da mi se dopagasне%20знамso muabetiteсреќа

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 14:39
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


Originally posted by Flix Flix напиша:

Јас мислам дека можиш да си опседнат со некој на два начини.
Прво ако ти немаш свое "јас" и сакаш да си како некој друг и опседнат си со него.
И другото е ако сакаш премногу некоја личност и пазиш премногу на неа и тоа повеќе од што треба, исто стануваш опседнат со тоа и уствари ја загушуваш другата личност.
аплаузznaes sto pocna da mi se dopagasне%20знамso muabetiteсреќаМило ми е што е така

Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

Opsednata sum so moeto momce. Dali e toa jubov ili nesto drugo, neznam?!?Ако продолжиш така ќе те остави   
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 09:10
opsesija...za mene zvuci kako ,,gusenje,,..изненадување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.