IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Користење на литература и други видови...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Користење на литература и други видови...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Прашање: Колку, и какво надобразување користите во сверата на фотографијата
Одговор Гласови Статистика
2 [8,70%]
4 [17,39%]
4 [17,39%]
8 [34,78%]
5 [21,74%]
0 [0,00%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Користење на литература и други видови...
    Испратена: 15.Декември.2007 во 17:03
Мислам дека повеќето од членовите на форумот, најмногу знаења имаат стекнато преку форумов и лични контакти но да видиме што ќе се изјасните во анкетата.
Значи сигурно има некои кои и користат литература и разменуваат искуства, но нека гласаат за она што преовладува кај нив.
Поздрав до сите!
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:48
Јас гласав за лично искуство, ама забелешка за темава: фали цртичка за тие како мене каде што доста знаење стекнале и од форумов
Поздрав.
Кон врв
Vojkan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Мај.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 387
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vojkan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:51
Па, најмногу од форумов за одредени работи, но и интернет, а сега почнав и книги да купувам. Лично икуство не можам да потенцирам, зашто не ни знаев дека има правила на фотографија или слично.

Поздрав
Ernst Haas: "Leica, schmeica. The camera doesn't make a bit of difference. All of them can record what you are seeing. But, you have to SEE."
Кон врв
Parki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Март.2006
Локација: New Zealand
Статус: Офлајн
Поени: 112
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Parki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:13
Интересна тема Александар.
Почнав со форумот и фото сајтот кои многу ми помогнаа да сватам околу фотографијата

..Благодарност до сите !
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 19:27
Od site nesta po malku
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 23:09
гласав за третата опција, но блиски ми се и втората, четвртата и петата.
колку сите да имаат гласови големо%20гушкање
а имам поминато и од оние к*рсевите по фотографија, што беа порано во Народна Техника.
само тогаш немаше дигиталци, се требаше рачно да се сработи, па и развивањето на филмот и правењето фотографии, фиксирање и слично.
Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 00:23
Malku e nezgodno sto mozes samo edno da izberes. Za zal nema opcija za povecekraten izbor.
Glasav za tretata opcija, bidejci najgolemiot del od znaenjata gi steknav taka, so citanje na toni materijali sto vo hardcopy, sto vo elektronska forma.

Spored mene, neizostaven del od nadogradbata e i sajtot, komentarite koi gi dobivame na fotografiite i sekako forumov.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 02:20
Факултетско образување
Литература скрипти и други материјали во електронска форма
Размена на искуства со други љубители на фотографија     
Лично искуство
Преку форумов

Јас би додал дека од сите во моментов црпам колку можам!
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
smile* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 127
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smile* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 03:13
тагаkoj progres'luge na mesecinata se kacija
Кон врв
amanito Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amanito Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 11:05
Originally posted by smile* smile* напиша:

тагаkoj progres'luge na mesecinata se kacija

Te lazat ne se kachija ushte :) ne im veruvaj :)
Cameras don't take pictures. People do!
flickr     deviantart
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 12:38
Smile, da ne ja promasi malku temata?
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 22:34
Da, da. malku e samo eden izvor.

Pocnav najprvo od licno iskustvo, potoa od forumov, posle pocnav da komuniciram i razmenuvam iskustva,idei so drugi fotografi. Momentalno sum na skripti vo e-forma (osobeno '' How to '' od PopPhoto)i nekoe spisanie ako nacekam.

Taka da, od se po malku.

Изменето од stariot - 16.Декември.2007 во 22:35
Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 09:20
Како прво многу се заблагодарувам на сите кои активно се вклучија во анкетата. Знам дека кај сите постои она преклопување на "ресори"намигнувањеголема%20насмевка, но мене интересно ми се виде да знаеме што е она што доминира. Инаку МНОГУ е јасно дека кај секого има по нешто и од другите одговори.
Инаку јасно ми е дека одговорите се менливи, може до вчера кај некого да било доминантно личното искуство, но деновиве да прочита еден куп литература, по што информациите и нови сознанија би повлекле кон нов одговор.среќа
Поздрав до сите!
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 09:22
Originally posted by kostovigor kostovigor напиша:

Јас гласав за лично искуство, ама забелешка за темава: фали цртичка за тие како мене каде што доста знаење стекнале и од форумов
Поздрав.
 
Игор, затоа не е затворено полето за коментирањенамигнување. тука може да се додаде онаа цртичка што тебе ти фали во самата анкета.намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.