IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Бајачки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бајачки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
Автор
Порака
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2008 во 09:49
Originally posted by Alexsandar83 Alexsandar83 напиша:

испаѓаа тапанчиња на камчињата OBJASNI PLIZ


исти тапанчиња како во шише со минерална вода.... голема%20насмевка само беа на крвчињата,... т.е на камчињата
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2009 во 20:18
Верувам во бајачки , мада некои викаат подсвеста игра голема улогаразмислување

Ако длабоко во себе  си велиш дека ке оздравиш ,,тогаш ке оздравиш ,,,ако  велиш дека  ке положиш, тогаш ке положиш ..... многумина велат гласот од подсвеста играл голема улога  не%20знам
Кон врв
гјувеза Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 75
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гјувеза Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2009 во 04:01
Пред многу год.кога бев матуратка ,денот пред матура мене ме исфрлија по лице некои црвени кругови,и веднаш отидов на лекар и докторката ме прегледа ми даде некоја маст и на одење ми шепна нека те однесе мајка ти кај една бајачка и ми го кажа нејзиното име(инаку докторката беше другарка на мајка ми затоа беше слободна да ми го каже тоа зошто многу луѓе кои го имале истиот проблем таа баба им помогнала).И отидовме и таа ми баеше нешто и со борина запалена ми кружеше околу лицето јас и се смеев и плачев дека ми беше криво што ми се расипа лицето пред матурска вечер.Додека пиеја со мајка ми кафе јас приметив дека лицето веќе не ме чеша и не ми е толку топло како што беше .Се погледнав во огледало и веќе почнале круговите да бледеат ,до вечерта ги снема како да не биле.Ја прашав што ми било рече те фатил црвен ветер ,демек сум поминала во средина кога два ветра се карале????чудно???ама ми помина..Сите тие работи ги припишуваме на психа,ама како може мало дете ..бебе кога спие му се бае од нешто и тоа има ефект ,еве едно мое дете шкрипеше со заби додека спиеше и свекор ми го однесе детето кај некоја бајачка и престана да шкрипи со заби...а детето не ни знаеше кај биле со дедо му??????????

Изменето од гјувеза - 01.Мај.2009 во 04:05
Ако некој прави чекор назад ....не се радувај ...можеби зема залет....


Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2009 во 14:15
ne veruvam
Кон врв
super.man Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 08.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super.man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 19:53
http://www.iluzionist.com.mk ima se za magii
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2011 во 15:20
некогаш верувам...

некогаш не......

не%20знам

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
lapidarius Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Мај.2013
Статус: Офлајн
Поени: 35
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lapidarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Септември.2013 во 01:09
na bajacki ne sum bil uste od pred 10-15 godini koga se pomocuvav vo gakji
Кон врв
елена86 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Октомври.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај елена86 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2013 во 15:01
Дечки,да не знае некој што значи игли расфрлени низ куќа ?
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 15:25
Не верувам многу, ама ако има некоја што може да ми побае и да избрка лоши сонови одма да ја пишете тука. ОООДМА!голема насмевка
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85161
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2014 во 17:03
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Не верувам многу, ама ако има некоја што може да ми побае и да избрка лоши сонови одма да ја пишете тука. ОООДМА!голема насмевка
 

ужас ох

значи си суеверен човек 
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6756
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2014 во 00:09
Originally posted by емил емил напиша:


Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Не верувам многу, ама ако има некоја што може да ми побае и да избрка лоши сонови одма да ја пишете тука. ОООДМА!голема насмевка
 

ужас ох

значи си суеверен човек Taka ti se prichinilo
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
outlook123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maya

Регистриран: 16.Октомври.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај outlook123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2014 во 13:57
јас се разбирам од бајачки - бркам лоши момци!

и бајам на сонови.. особено ако се лоши

Изменето од outlook123 - 16.Декември.2014 во 14:00
едно е - не се две
Кон врв
martina4 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 09.Март.2015
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај martina4 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2015 во 08:53
kazete nekoj sto pomaga ve molam
Кон врв
19-12-1977 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јуни.2015
Статус: Офлајн
Поени: 13
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 19-12-1977 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2015 во 21:15
На тија шо верува че му помине, на тија шо не верува не му мине ,тоа е сугестивна работа..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.