IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сме биле во претходниот живот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сме биле во претходниот живот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 18>
Автор
Порака
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 01:07
доказот во живо е најреалното дело за верување... А вака, не верувам....
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2006 во 01:58
shto,be da veruvam,....sum ziveel vo tibet,...okolu 950 godina,....auuuu,....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
meerrrii Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 23.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај meerrrii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2006 во 15:27

Ова е луда работа,

Седнав на компијутер ја отворив страната запрепастена од постот на Наталија, го напишав мојот датум на раѓање таму кај шо треба и еве шо ми испадна :
 
Your past life diagnosis:
--------------------------------------------------------------------------------
I don't know how you feel about it, but you were male in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern Scotland around the year 425. Your profession was that of a seaman, cook or carpenter.
--------------------------------------------------------------------------------
Your brief psychological profile in your past life:
As a natural talent in psychology, you knew how to use your opportunities. Cold-blooded and calm in any situation.
--------------------------------------------------------------------------------
The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
The timid, lonely and self-confident people are everywhere, and your task is to overcome these tendencies in yourself and then to help other people.
--------------------------------------------------------------------------------
Do you remember now?

 
Сега ќе ви кажам како го доживеав ова, лудило ...
 
Ми се отвори напишаниот текст и јас почнав да читам и не знам ни како ни зошто на раката вода глеам, се исплашив, и наеднаш кога мириснав, го почуствував солениот мирис на моите врели солзи, тие течеа и течеа, а јас за тоа не бев свесна, сум била машко? Околу 425 година у Шкотска?Во модерно време? Почуствував врели морници по целото тело, а потоа ладен бран и се наежив, занемев.Можеби и затоа толку сакам да готвам, и тооолку многу ја сакам Шктската традионала облека, а не само облеката туку цела Шкотска! Зошто ми вика да ги направам луѓето повторно осамени, зарем малку ги има?
 
Така ја разбрав а сеа ако сум згрешила у превведување, поправете,
А тоа за дежаву, уствари го имав сонувамо ми се случи на 19 овој месец, станав, де испокарав со моите, вечерта бев поканета на роденден, немав поклон, несакав дедо ми да ме носеше, сакав сама да одам, исто така сонував дека на роденденот коа сум дошла немало никој а после сите дошле, ја никој не сум знаела, па сум си отишла, а што е најчудно сонов го имам сонувано во 2001 година и ми е запишан во дневник, во одделот кај ВАЖНИ НАСТАНИ, друго не знам шо да напишам ...                                      
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2006 во 12:12
lele,uste ne veruvam i se mislam deka e cista slucajnost...jas procitav deka sum bila rodena vo aljaska,deka sum naucila da im pomagam na starite luge(nesto takvo)....nema vrska!
me naezi postot na natalija,pa i na meri,ama pak ne veruvam...
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 17:39
koga gledav ja, mi rekoa deka sum bila masko, od indija i sum zivela nekade 1800 gosina i sum se zanimavala so kopanje i zakopuvanje na dupki:) nejcam ni da pomisluvam povece na toa, malce mi e morbidno....
Read an cry!!!!!
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2006 во 19:38
Se e mozno. Ne postoi nevozmozno. Veruvam vo ovie raboti.
I navistina interesni prikazni
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 09:04
Cisto od radoznalost, kliknav da vidam i jas, i istata recenica : " I don't know how you feel about it, but you were male in your last earthly incarnation."
Znaci site lugje rodeni na toj datum ke go dobijat istiot odgovor....
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 12:34
web stranata navistina nema vrska bezveza e, isto kako deathclock.com
ako nemas sto da pravas zabavuvaj se.
Кон врв
kandid Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kandid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2006 во 22:43

Web stranicata со толкувања за past life не ми изгледа баш веродостојно,али затоа сум сигурна дека секој е приморан да учи лекции како последица од постапките во минатите животи.Не сум будист но итекако верувам во она за реинкарнацијата и за гревовите кои мораме да ги исплаќаме со секој нареден живот.Досега не сум имала некое интензивно искуство какво што имала Наталија на пример,ама сметам дека она што ми се случува е на некој начин одредено од моите постапки во минатите животи.

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Август.2006 во 00:19
Ej alo ... reality check .... ne moze site rodeni na ist den da bidat ovcarka vo avstralija fizicki e nevozmozno toa.
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
Schumacher Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schumacher Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Октомври.2006 во 19:28
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Дали верувате во претходен живот, и дали некој од вас знае што бил во него?Еве јас искрено ми гледале, иако многу многу не верувам на тие работи, но сепак малку се зачудив за некои работи што ми ги кажаа т.е ми ги погодија!!!Инаку за мене лично една бабичка (не е гатачка или бајачка) ми кажа дека во претходниот живот сум бил некој војник со повисок чин, како Полковник и сл. сум живеел во времето на Втората светска војна, и сум бил многу голем крвник!!! Е затоа сега во овој живот ќе сум ги плаќал гревовите за претходниот, т.е преку разно разни ситни повреди, удирања, со еден збор да ми се наплатело за сета крв и за сета болка од претходниот живот што сум ја нанесувал!!! Донекаде и беше во право, бидејќи почесто знам да имам некои ситни ранички, или почесто сам од се*е да почне да ми крвари носот!!! Башка малку поверував бидејќи многу сакам да истражувам за Втората светска војна, и за се што се случувало неа!!! Сево ова ме наведе да размислам малку повеќе на оваа тема!!! Единствено не успеа да ми каже е дали сум бил од страната на Нацистите или од страна на Сојузниците, што мене и те како ме интересира, бидејќи многу многу НАЦИСТИТЕ и не ги обожавам!!! Пишете вие што мислите!!! Confused


слушај според виувања тоа е возможно но според научни истражувања тоа не е возможно барем јас така мислам
Кон врв
samanta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 195
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samanta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 14:01
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Дали верувате во претходен живот, и дали некој од вас знае што бил во него?

Еве јас искрено ми гледале, иако многу многу не верувам на тие работи, но сепак малку се зачудив за некои работи што ми ги кажаа т.е ми ги погодија!!!

Инаку за мене лично една бабичка (не е гатачка или бајачка) ми кажа дека во претходниот живот сум бил некој војник со повисок чин, како Полковник и сл. сум живеел во времето на Втората светска војна, и сум бил многу голем крвник!!! Е затоа сега во овој живот ќе сум ги плаќал гревовите за претходниот, т.е преку разно разни ситни повреди, удирања, со еден збор да ми се наплатело за сета крв и за сета болка од претходниот живот што сум ја нанесувал!!! Донекаде и беше во право, бидејќи почесто знам да имам некои ситни ранички, или почесто сам од се*е да почне да ми крвари носот!!! Башка малку поверував бидејќи многу сакам да истражувам за Втората светска војна, и за се што се случувало неа!!! Сево ова ме наведе да размислам малку повеќе на оваа тема!!! Единствено не успеа да ми каже е дали сум бил од страната на Нацистите или од страна на Сојузниците, што мене и те како ме интересира, бидејќи многу многу НАЦИСТИТЕ и не ги обожавам!!!
Пишете вие што мислите!!! Confused

za mene problemot so vakvoto razmisluvanje e sto go gleda zivotot kako kazna...Zivotot ne treba da e kazna, ako e togas ebati zivotot...ako si kaznet za ona sto si go napravil porano..Ako ima minata karma, jas sakam da gledam na zivotot kako na nov pocetok i nov obid za podobar zivot...Zatoa zivej go segasniov zivot, ne se optovaruvaj so prethodnite zivoti....Da ne ispadne vo naredniot da se navrakas na segasniov...
Кон врв
ванчо2006 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 52
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ванчо2006 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 02:51
да го искористиме сегашниот живот,а за поранешниот...или идниот...
NRGMKD,твое право е да веруваш што сакаш,а за мене сето тоа се глупости.  Извини ако те навредив со мојот одговор.
поздрав од Малешевијата
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2006 во 03:17

:) hm karma od minato hm da mozna ama posledicite ti do nejze da gi prosleduvas dobivas ne be bratce ne si ja platil babata izgleda:) zatoa taka ti kazala:)

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.