IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сме биле во претходниот живот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сме биле во претходниот живот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Што сме биле во претходниот живот?
    Испратена: 20.Мај.2006 во 15:41
Дали верувате во претходен живот, и дали некој од вас знае што бил во него?

Еве јас искрено ми гледале, иако многу многу не верувам на тие работи, но сепак малку се зачудив за некои работи што ми ги кажаа т.е ми ги погодија!!!

Инаку за мене лично една бабичка (не е гатачка или бајачка) ми кажа дека во претходниот живот сум бил некој војник со повисок чин, како Полковник и сл. сум живеел во времето на Втората светска војна, и сум бил многу голем крвник!!! Е затоа сега во овој живот ќе сум ги плаќал гревовите за претходниот, т.е преку разно разни ситни повреди, удирања, со еден збор да ми се наплатело за сета крв и за сета болка од претходниот живот што сум ја нанесувал!!! Донекаде и беше во право, бидејќи почесто знам да имам некои ситни ранички, или почесто сам од се*е да почне да ми крвари носот!!! Башка малку поверував бидејќи многу сакам да истражувам за Втората светска војна, и за се што се случувало неа!!! Сево ова ме наведе да размислам малку повеќе на оваа тема!!! Единствено не успеа да ми каже е дали сум бил од страната на Нацистите или од страна на Сојузниците, што мене и те како ме интересира, бидејќи многу многу НАЦИСТИТЕ и не ги обожавам!!!
Пишете вие што мислите!!! Confused
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2006 во 15:55
верувам...многу работи ми се познати...а "прв" пат ги среќавам...ми се чинит дека различни нешта...шо уше ги неам почуствувано реално...знам како би биле...не знам...не можам да опишам...али ова шо го велам  е доволен поттик да мислам дека постојт ...претходен живот...

Изменето од joki - 20.Мај.2006 во 15:56
Точачиња.
Кон врв
walker_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај walker_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 02:57
Не знам дали да верувам.. се убедувам се*еси дека не постојат такви работи ама и мене ми се случувало она што го напиша joki па понекогаш помислувам дека навистина постел некој претходен живот... 
Кон врв
kokolo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2960
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokolo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2006 во 08:33
www.thebigview.com  potoa odite na "Paste life analyses" potoa pisuvate den mesec i godina i ke vi se ispise sto i koj ste bile vprethodniot zivot
ONLY GOD CAN JUDGE ME NOW
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Мај.2006 во 23:30
Your past life diagnosis:
I don't know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern North Africa around the year 1450. Your profession was that of a designer, engineer or craftsman.
Your brief psychological profile in your past life:
Seeker of truth and wisdom. You could have seen your future lives. Others perceived you as an idealist illuminating path to future.
The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
Your lesson is to develop a kind attitude towards people, and to acquire the gift of understanding and compassion.
Do you remember now?
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 09:07
i mene mi kaza ova cudovo deka sum bil zena u prethodniot zivot , more da mu e*am zenata
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
bosab Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the greatest legs in the world

Регистриран: 21.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 11079
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bosab Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 09:23
LOL па се е можно,а истово ти го пишуваше или?
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 09:39
ne be mojot datum na raganje mu go pisav i plus sum imal magicni sposobnosti :)))
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 10:11
Нема отреба да кликам на линкот се се врти во круг..
Коинциденција или вистина..
Благодарам за темата мило мое има нешто што ми лежи на душа долго време..

Не ни размислувам како ке ме разберете ке си го кажам..
Се надевам нема да се сврти мојата тајна против мене

Се почна кога во 1 год средно бев во Корчула .. пред тоа го шетавме Сплит и шетавме по катедралите куките на славните личности итн.. Коинциденција или не знам што знаев се каде стои во црквата.. На многупати сум се обратила со латински како и молитва на латински сум кажала..На тоа е очевидец самиот отец кој беше таму но не коментирал..не се секавам на тоа но ме имаа снимено.. во превод молитвата е дел од пасусот евангелие по Лука кој го преведе самиот отец "Духот на господ е врз мене, зашто ме помаза и Ме прати, да им донесам радосна вест на бедните, да им јавам ослободување на заробените, Прогледување на слепите, пуштање на слобода на напатените, и да ја навестам благопријатната Господова година..
се трудев да заборавам на тоа.. продолжи другата година на Пула шетајки се по обалата го повлеков дечко ми објаснувајки му за улицата и дека таму има манастир и му ги објаснував оградите одаите местото.. да се закачив за ограда и реков дома сум.. толку беше, после тоа го прашав кај е обалата.. ми раскажа за сите ситници кои сум ги кажала и навистина биле таму.. Не можеше да не ми верува прв пат во мој живот идам во Пула, знаеше дека сум збунета.. Имаше една калугерка таму која ја посматраше ситуацијата и дојде на вратата... ме погледна беше многу стара и се насолзија очите и ми рече добро дошла чекала сам те.. Се ежам сега кога говорам..морав да прашам.. кое е ова место како е зашто е.. го познавам до секоја педа местово..и држејки ја за рака старицата и раскажувам дека таму има една соба која има кревет таму книга и мали ситници ваму, дека собата за ручавање има столче кое се клацка и шкрипи и иде на нерви.. Ме замоли да дојдам со неа на кратко, не се двоумев воопшто, го оставив јас дечко ми надвор пред порта, не му дозволија да влезе. Влегов внатре целата во магла, шетајки се низ одаите и доживувајки дежа ву.. се испопрошетав секаде и на собата која покажав седеше слика на калугерка со само откриено лице.. Ке се онесвестев.. седев јас пред својот лик мислејки дека се гледам во огледало.. се расплакав.. да биде ужасот поголем старицата ме фати за лице и ми рече неплачи Наталија знаев дека ке дојдеш.. И бакнав рака ја гушнав и излегов трчајки надвор се поклонив пред порта и заминав.. На никој ништо не кажав ни на дечко ми покрај молбите, на никој..се се поклопи име лик... немав потреба да читам библија ја знаев на памет.. На многу места вака имам дежа ву шетајки се по манастирите и присекајки се на познати места. Не сакав да размислувам како и зашто до ден денес... едноставно знам..
Затоа како што вика енерџи има потреба да истражува жртви да дава... јас листам примероци на литература библии многу работи ме смируваат тло на црква манастир поглед на икона... и знам дека имам потреба и задача да смирам некој макар само измилувала..
никогаш не сум говорела за ова...но ете не дека ми тежеше до мерка да пукнам, но сакав да ви кажам дека се е возможно.


Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Мај.2006 во 10:36

Nate se naeziv dodeka go citav ova. Veruvam vo bakvi raboti iako do sega ne mi se slucila nekoja slicna slucka. Jas sum poveke zaveana so sonovote Confused

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2006 во 08:46
Originally posted by kokolo kokolo напиша:

www.thebigview.com  potoa odite na "Paste life analyses" potoa pisuvate den mesec i godina i ke vi se ispise sto i koj ste bile vprethodniot zivot


Како што кажав и претходно и на сајтот ми се покажа дека сум живеел кон средината на минатиот век, дека сум бил воин!!!! Во кратки црти!!! Бабата значи имала право!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
YODA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 205
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај YODA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2006 во 21:11

    Jas sum siguren deka ovie raboti se vistiniti, i mene cudno mi padna oti taka mnogu si ja sakam Juzna Amerika, a mi izvade deka sum bil nekoj patuvacki pejac vo Juzna Amerika okolu 1675. Ne mu veruvam mnogu na gatacka internet strana vo princip, ama pravo da vi kazam mnogu me zacudi
и то...
Кон врв
*psycho* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *psycho* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2006 во 02:58
И јас се наежив на постот од Наталија, иако е стар првпат го читам.А за сајтот и за тоа што сум била во претходнот живот не верувам многу. Еве го резултатот
--------------------------------------------------------------------------------
I don't know how you feel about it, but you were female in your last earthly incarnation.You were born somewhere in the territory of modern Thailand around the year 1750. Your profession was that of a sailor or shoemaker.
--------------------------------------------------------------------------------
Your brief psychological profile in your past life:
Inquisitive, inventive, you liked to get to the very bottom of things and to rummage in books. Talent for drama, natural born actor.
--------------------------------------------------------------------------------
The lesson that your last past life brought to your present incarnation:
Your lesson is to learn discretion and moderation and then to teach others to do the same. Your life will be happier if you help those who lack reasoning.
--------------------------------------------------------------------------------
Do you remember now?

Па во некои моменти како да ми се навраќаше филмот и можеби нешто е точно ама сепак не верувам.На светот има уште многу луѓе кои се родени на истиот ден и ќе го добијат истиот резултат. Но сепак верувам дека сум имала претходен живот, а ќе имам и следен (со 3 збора верувам во реинкарнација)
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2006 во 10:54
Не верувам во овакви работи, ама приказната на Наталија и мене ме наежи.

Понекогаш мислам дека фобијата што ја имам влече корени од предходниот живот. Баш почнав да трескам глупости...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.