IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 26>
Автор
Порака
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 05:11
sum, vo normalni kolicini
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 11:22
Originally posted by sensei sensei напиша:

Sakam da znam se sto e vazno, za minatoto i segasnosta. Dobro ja krijam ljubomorata, dodeka nema nesto konkretno.
 
.....a zosto custvuvas ljubomora koga nemas nesto konkretnoзбунетост...........изненадување
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
DjSpakY Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjSpakY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 16:00
da
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 16:42
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Sakam da znam se sto e vazno, za minatoto i segasnosta. Dobro ja krijam ljubomorata, dodeka nema nesto konkretno.
 
.....a zosto custvuvas ljubomora koga nemas nesto konkretnoзбунетост...........изненадување

Za ljubomora dovolen e i instinktot, a konkretno e koga ke se potvrdi instinktot. плазење
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 21:42
Ke bidam iskrena.. edno relativno dalecno vreme toa cuvstvo na ljubomora vireese kaj mene. Denes mozam da kazam deka se izleciv od taa bolest, blagodarenie na rasuduvanjeto koe go upotrebiv mesto da se baziram na cuvstvata. Ako nekoj ne saka da bide tvoj, sto i da napravis toa nema da se sluci. Eve na primer Toj izmisluva veke so nedeli izgovori za toa zosto ne e dostapen na mobilen, navodno spiel голема%20насмевка.. Sekoja vecer istiot izgovor! A jas samo si se smeskam i si velam vo sebe, se lazes samiot sebe, ne mene. Jas definitivno nema da pravam ljubomorni sceni, tuku ke ti go pokazam patot. Taka spored mene treba sekoj/a da reagira. Ma pustete gi onie koi vi stvaraat cuvstvo na nesigurnost i koi vi davaat pricina za ljubomora. Tamu nekade, na nas ceka nekoj koj navistina zasluzuva da go sakame. Ne si go gubete vremeto na pogresni среќа.. 
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 22:26
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ke bidam iskrena.. edno relativno dalecno vreme toa cuvstvo na ljubomora vireese kaj mene. Denes mozam da kazam deka se izleciv od taa bolest, blagodarenie na rasuduvanjeto koe go upotrebiv mesto da se baziram na cuvstvata. Ako nekoj ne saka da bide tvoj, sto i da napravis toa nema da se sluci. Eve na primer Toj izmisluva veke so nedeli izgovori za toa zosto ne e dostapen na mobilen, navodno spiel голема%20насмевка.. Sekoja vecer istiot izgovor! A jas samo si se smeskam i si velam vo sebe, se lazes samiot sebe, ne mene. Jas definitivno nema da pravam ljubomorni sceni, tuku ke ti go pokazam patot. Taka spored mene treba sekoj/a da reagira. Ma pustete gi onie koi vi stvaraat cuvstvo na nesigurnost i koi vi davaat pricina za ljubomora. Tamu nekade, na nas ceka nekoj koj navistina zasluzuva da go sakame. Ne si go gubete vremeto na pogresni среќа.. 


А како ќе реагираш ако си во брак и ако неколкупати го видишиш твоето сакано маженце со друга во вашиот заеднички автомобил?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 22:34
EDNO VREME BEV LJUBOMORNA!
SLUSAV, GLEDAV, PRETCUVSTVUVAV, NAGAGJAV,
ZAMISLUVAV, SE NERVIRAV...
 
SEGA NE SUM!!!
ODAMNA NE SUM GO IMALA TOA CUVSTVO...I... DA VI KAZAM PRAVO...
HM...PO MALKU MI NEDOSTASUVA...
LOSA E LJUBOMORATA, AMA POLOSA E RAMNODUSNOSTA
 
 
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2008 во 23:51
Bev,ama kaj mene sekoe cuvstvo mom.e potisnato.....
ne cuvstvuvam nisto..........
pa ni ljubomora...(nema za kogo)
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 00:00
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Bev,ama kaj mene sekoe cuvstvo mom.e potisnato.....
ne cuvstvuvam nisto..........

pa ni ljubomora...(nema za kogo)


Крајно загрижувачко...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 00:02
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

Bev,ama kaj mene sekoe cuvstvo mom.e potisnato.....
ne cuvstvuvam nisto..........

pa ni ljubomora...(nema za kogo)


Крајно загрижувачко...
 
 
da da znam...............znam jas ..
se si znam ama toa ti e.........
izgleda ke se prostime denovive,a.............
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 00:23
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ke bidam iskrena.. edno relativno dalecno vreme toa cuvstvo na ljubomora vireese kaj mene. Denes mozam da kazam deka se izleciv od taa bolest, blagodarenie na rasuduvanjeto koe go upotrebiv mesto da se baziram na cuvstvata. Ako nekoj ne saka da bide tvoj, sto i da napravis toa nema da se sluci. Eve na primer Toj izmisluva veke so nedeli izgovori za toa zosto ne e dostapen na mobilen, navodno spiel голема%20насмевка.. Sekoja vecer istiot izgovor! A jas samo si se smeskam i si velam vo sebe, se lazes samiot sebe, ne mene. Jas definitivno nema da pravam ljubomorni sceni, tuku ke ti go pokazam patot. Taka spored mene treba sekoj/a da reagira. Ma pustete gi onie koi vi stvaraat cuvstvo na nesigurnost i koi vi davaat pricina za ljubomora. Tamu nekade, na nas ceka nekoj koj navistina zasluzuva da go sakame. Ne si go gubete vremeto na pogresni среќа.. 


А како ќе реагираш ако си во брак и ако неколкупати го видишиш твоето сакано маженце со друга во вашиот заеднички автомобил?


Ima institucija brak, a sekoja institucija ima svoe ponistuvanje.. Si se potpisal na nekoj kodeks na odnesuvanje, ama zakonot dozvoluva i da se otpises ako ne se ispolneti uslovite za normalno funkcioniranje na zaednicata..
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 01:15
ZeZnAtA
Сениор
Сениор
Лик
Power
Регистриран: 26.Мај.2007 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 1237
Цитирај ZeZnAtA Одговорbullet Испратена: 10.Јули.2007 во 12:52
site sakame da go imame "ekskluzivnoto"- prvo mesto vo zivotot na nasiot partner.zatoa i so samata predcustvo za postoenje na druga liznost koja bi mozela da ja zagrozi nasata pozicija e preduslov da bideme ljubomorni.toa moze da ne podseti deka ne sme "ramnodusni" kon svojot partner i ni dava potrebna energija da ja neguvame i da go zastitime svojot ljuboven odnos kako posebna vrednost.taa doza na ljubomorata i toa kako e pozitivna.
 
a onie ljubomorni licnosti koi nesvesno veruvaat deka drugite luge se poprivlecni od nea i podostojni za ljubov,gi progonuva custvo deka ne e sakana i se custvuva zagrozeno zatoa sto i se cini deka nekoj drug od strana moze mnogu lesno da ja istisne i da go zeme nejzinoto mesto.zatoa nastojuvaat da go ogranicat dvizenjeto na licnosta koja ja saka na onoj krug na licnosti koi gi dozivuva kako bezopasni,no i togas ne prestanuva da bide somnicava zatoa sto ne veruva na nikogo.takvite ljubomorni luge postojano baraaat preku-merni dokazi na ljubov i naklonost,a so toa samo dopolnitelno go rasipuva odnosot so svojot partner koj od seto toa e zamoren i razdrazliv.so toa ljubomornata licnost samo ja zabrzuva propasta na vrskata koja ocajnicki saka da ja zadrzi.
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2008 во 17:32
Не го знам значењето на овој збор.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 02:43
Originally posted by anakin anakin напиша:

ljubomora e custvo koe se javuva koga mislite deka nekoj vi dira vo pripadnosta

mislite deka nekoj saka da vi zeme toa so vi pripagja


NE SEKOGAS E TAKA AKO ZNAES DA JA SOCUVAS...........ME UBI
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.