IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали сте љубоморни?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали сте љубоморни?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 26>
Автор
Порака
anac Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали сте љубоморни?
    Испратена: 13.Декември.2007 во 11:23
KAKVA E VASATA REAKCIJA KOGA TOJ/TAA ZBORUVA NA TELEFON SO NEKOJ NEPOZNAT? GO PROVERUVAS LI TELEFONOT NA SAKANIOT? STO MISLITE ZA MINATOTOT NA PARTNEROT? KAKO SE CUVSTVUVATE KOGA ZBORUVA ZA NEGO?

Изменето од mamma - 12.Април.2008 во 15:17
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 12:07
А кој не е Ако искрено сакаш,тогаш постои мала доза на љубомора. Ама не психопатска,да го опседнеш и да го ставиш во стаклено ѕвоно.Тоа е веќе болест.
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 12:16
ja ne sretnav nekoja sto saka da zboruva za mrtvite...pardon minatite, a taka i treba, ja  na pr. praam dupce u zemja, staam mrtva bubacka, ja zatrupuvam, krst od dve ckorcinja...i taka ja zakopuvam bivsata i ja zaboraam...
Ne se fakam so ubai oti se arogantni i taka gi izbegnuvam ligavenjata na prijatelite i me ostavaat raat...pa so ako ne e ubaa...ja si sakam takvi...
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 13:48
ma ic ne sum!
ke ja pustam zenata,(koga ke ja imam) neka se ebava,koga ,kako  i kolku saka,kakva ljubomora?!збунетост
You live only ONCE!
Кон врв
anac Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 14:21
Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

ma ic ne sum!ke ja pustam zenata,(koga ke ja imam) neka se ebava,koga ,kako  i kolku saka,kakva ljubomora?!збунетост

AAAAAAA... PA DA ARNO VIKAS NEKA SE EBAVA... PA NE E SAPUN NE SE TROSE
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 18:49
mala doza na ljubomora nikogas ne e na odmet....................mislam ako nema ljubomora togas znaci deka ti eзбунетост seedno i deka ne ti znaci ama bas nisto?????голема%20насмевка
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 18:52
ma ic! eve ,da si so mene,
bi te pustil ka sakas i koga sakas, so koj sakas i kako sakas,
da uzivas.
i ne bi ni trepnal!голема%20насмевка
You live only ONCE!
Кон врв
anac Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 54
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anac Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 19:03
Ima razlika megu strav od povreduvanje i ljubomora! Ne znaci deka ako ne si ljubomoren deka ne ti e vazno za nego i deka ne go sakass! Ljubomorni vsusnost se onie koisto ima sansi da napravat nesto i zatoa se plasat i na niv da ne im se napravi! ME RAZBRAVTE?!?!
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 16:05
Onolku kolku treba-zdravo ljubomornaголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 16:18
...mnogu retko, megutoa znam da pokazam ljubomora i da ja obrazlozam zasto e taka...трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
DjSpakY Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DjSpakY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 17:19
Da
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2007 во 23:58
koga ke osetam cuvstvo na ljubomora, srekna sum zatoa sto se fakam sebesi kako razmisluvam da ne recam tinejgerski...

toa najcesto znaci deka sme zasegnati za partnerot i deka ne sme seuste sigurni vo zaemniot odnos....tuka nema nisto loso, bidejki se dodeka e taka, pred nas ke gledame predizvik za koj sme spremni da dademe poveke, otkolku, koga bi znaele deka nemame nikakva pricina za toa.
ljubomorata (zasegnatosta) svatena kako dvigatel za podobruvanje na odnosite moze duri da bide i korisna emocija.
people are strange
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 00:40
ljubomora e custvo koe se javuva koga mislite deka nekoj vi dira vo pripadnosta

mislite deka nekoj saka da vi zeme toa so vi pripagja
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2007 во 15:04
јас  лично им љубоморам на сите кои живеат во Шведска лутина тага
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.