IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Заљубен маж
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заљубен маж

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 25>
Автор
Порака
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 16:31
Ех сега, јас сакав муабет...А ти не се даваш 100%голема%20насмевка

Епа мора и ти да фрлиш некоја коска среќа


Не за друго, јас сум убедена во различноста меѓу мажите и жените, ама не верувам во бркање вештерки во однос на иститесреќа

Него, ај некои идеи- не ги земајте за мои, туку ги земам за општо раширени мислења што ги слушаме:

За еманципацијата како клучен момент- после неа, се измениле жените нели.
Па што се случило со еманципацијата? Жените укапирале дека можат да постигнат многу и на интелектуален план, покрај куќата и децата. Плус, сексуалноста престанала да биде грешна, жените уствари почнале да си го засакуваат и уживаат во своето тело и да го почитуваат така што тоа не било само девствен подарок за машко уживање и за носење бебиња.
Па, кај е тука проблемот?среќа

Или жените и еманципацијата и тоа што станале посексуални, послободни, посигурни на секое поле, па притоа заборавиле на емотивноста, нежноста, ок. Ама и машките престанале да се ’’ловци или принцови’’, силни, иницијативни, страствени, мажествени, романтични.

Ти фалат тука уште некои фактори. Прво, факторот приоритети. Животот е балансирање со приоритети, и она кон кое се насочуваш напредува, а се што е второстепено страда. Ретки се Наполеон-ки што можат повеке работи успешно да ги прават во исто време. Знаеме кои се приоритетите во денешницата, а работите кои се запоставени полека почнуваме да ги осознаваме, кој порано кој подоцна.

Од приоритетите следува се останато. Последица од приоритетите е имањето односно немањето да се понуди нешто на другата страна. А денеска се помалку се има навремен, јасен, подолгорочен и недај боже рационален преглед на приоритетите. Што е сосема разбирливо во време на 1000 паралелни ПР кампањи, презаситеност од информации, дезинформации итн.

А нерабирањето на меѓуполовата динамика доведува до фрустрација. На ТВ гледате едно, а после во реалниот живот ве снаоѓа друго. И после некој бил ваков-онаков, а жените своите сваќања во голем дел ги базираат врз нереални пропаганди што ги гледаат на ТВ. Епа уште еднаш да запалам некоја сијаличка,... реалноста е една, и триста пропаганди, фокус групи, колуми во списанија, невладини огранизации итн нема да ја сменат. Само наивните ќе си ја маваат главата во зидот и ќе доживеат сурово будење, а можеби ќе гледаат Сексот во градот и ќе го продолжат сонот. среќа

Иако има доста жртви и на машка страна, значи луѓе кои заборавиле да бидат агресивни, инцијативни амбициозни,... сепак има остатоци од старата гарда, и тоа е единствениот рационален глас во денешницата.

Сега, ако мислиш на феминистички настроени жени, разбирам.среќа

Него, ај некои идеи- не ги земајте за мои, туку ги земам за општо раширени мислења што ги слушаме:
Иако, не верувам дека сега е се’ толку баш променето. Во суштина, исти се работите, само фасадата може е променета.

голема%20насмевка Хаха, колку кукавички. Нели не е твое мислењето, од каде сега верувања и слично? Не додржа на крај среќа


Работите од корен се менуваат. Сега она што е останато од старото е претежно во подсвеста, зошто таа е последната заштитничка на нашиот инстинкт за преживување,... но станува потиснато се подлабоко и подлабоко.Изменето од sensei - 21.Декември.2007 во 16:45
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 18:54
Originally posted by sensei sensei напиша:


Ти фалат тука уште некои фактори. Прво, факторот приоритети. Животот е балансирање со приоритети, и она кон кое се насочуваш напредува, а се што е второстепено страда. Ретки се Наполеон-ки што можат повеке работи успешно да ги прават во исто време. Знаеме кои се приоритетите во денешницата, а работите кои се запоставени полека почнуваме да ги осознаваме, кој порано кој подоцна.

Од приоритетите следува се останато. Последица од приоритетите е имањето односно немањето да се понуди нешто на другата страна. А денеска се помалку се има навремен, јасен, подолгорочен и недај боже рационален преглед на приоритетите. Што е сосема разбирливо во време на 1000 паралелни ПР кампањи, презаситеност од информации, дезинформации итн.

А нерабирањето на меѓуполовата динамика доведува до фрустрација. На ТВ гледате едно, а после во реалниот живот ве снаоѓа друго. И после некој бил ваков-онаков, а жените своите сваќања во голем дел ги базираат врз нереални пропаганди што ги гледаат на ТВ. Епа уште еднаш да запалам некоја сијаличка,... реалноста е една, и триста пропаганди, фокус групи, колуми во списанија, невладини огранизации итн нема да ја сменат. Само наивните ќе си ја маваат главата во зидот и ќе доживеат сурово будење, а можеби ќе гледаат Сексот во градот и ќе го продолжат сонот. среќа

Иако има доста жртви и на машка страна, значи луѓе кои заборавиле да бидат агресивни, инцијативни амбициозни,... сепак има остатоци од старата гарда, и тоа е единствениот рационален глас во денешницата.

Сега, ако мислиш на феминистички настроени жени, разбирам.среќа

Него, ај некои идеи- не ги земајте за мои, туку ги земам за општо раширени мислења што ги слушаме:
Иако, не верувам дека сега е се’ толку баш променето. Во суштина, исти се работите, само фасадата може е променета.

голема%20насмевка Хаха, колку кукавички. Нели не е твое мислењето, од каде сега верувања и слично? Не додржа на крај среќа


Работите од корен се менуваат. Сега она што е останато од старото е претежно во подсвеста, зошто таа е последната заштитничка на нашиот инстинкт за преживување,... но станува потиснато се подлабоко и подлабоко.Приоритети....па кој што си бара, тоа ќе си најдесреќа

Се сложувам за пропаганди од типот ’’зашто мажите ова, жените она’’, ’’10 начини да го натерате мажот да..’’ формули за подобар секс, или разбирање и соживот, или кој е подобар, попаметен, итн итн... мене ми се скроз безвезе, штетно четиво дури.


За болдираното, што да кажамсреќа...значи жените се доста сугестибилни, живеат во филм, имаат нереални барања, и фрустрациите кои потекнуваат од нив се причина за неразбирањето со мажите... плус ако се додаде муабетот за ’’спонзорушите’’ имаш пропаганда ’’ Зашто е денес тешко да си заљубен маж’’, ’’5 причини зашто се жените виновни за...’’.

И зашто кукавички, не знам што ти е недоследно во муабетот?
Плус, јас немаше да го напишам тоа да не мислев дека има something thereсреќа али сума сумарум- мислам дека во суштина исти се работите, само фасадата може е поинаква.

Изменето од Kali - 21.Декември.2007 во 19:35
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 19:27
СИТЕ ЖЕНИ СЕ ИСТИ...НЕКОЈ ТОА НЕ САКААТ ДА ГО ПРИЗНААТ!!!ДЕНЕС СЕ УВЕРИВ ВО ТОА...ВО НЕШТО ШТО НИ ВО СОН НЕ САКАВ ДА ГО ПОВЕРУВАМ!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 20:06
Originally posted by Kali Kali напиша:

али сума сумарум- мислам дека во суштина исти се работите, само фасадата може е поинаква.

Sto e toa istoto i kako e fasadata poinakva?
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 20:27
Originally posted by sensei sensei напиша:


Sto e toa istoto i kako e fasadata poinakva?


Па исти се желбите, потребите, емоциите и на мажите и на жените, како и ’’во тоа време’’ што го кажа ти, и за што прашав.

Денеска точно е дека некои вредности се изместени, прво односот кон семејството не е ист, луѓето се отуѓуваат и малку нешта им се ’’свети’’, значајни, како да изгубиле верба, страст, волја, ентузијазам. Општо зборам, не само во љубовта.

Али мислам дека тоа само навидум е така, и дека во суштина или ти како што кажа, подсвесно, тие нешта, желби, емоции, отвореност, се тука и дека сепак луѓето го бараат и го посакуваат тоа, и го имаат во себе.


Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 21:16
Da, no realnosta koja ja gradat im go pravi toa se ponedostapno. Toa e znacajnata razlika.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 06:13
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


...ne svirite be falsh...obichno mu se zdosadue i e frusrtrian od nefer igrata na drugata strana...koj e budala da igra fudbal bez topka i da trchi po neshto ko muva bez glaa 90 min...u vas e problemot...site mazi nemaat bash ista upornost i zivci za produzetoci...a pak na kraj ke se natrtite...vi fali  logika toa e toa sto gi nervira mazite najchesto i zatoa vi praat taka so drugi muabetat da ve potsetat malce deka toa prikasite od mali deca koa ste bile princezi se zavrsheni i sea volkot e tuka i cheka na crvenkapa da chukne na vratata...плазењеголемо%20гушкање
 
Ocigledno ti sviris solo....i izgleda ne si naletal na vistinska zena uste pa seuste si iskompleksiran od dvojni igraci......Koga zenata e zaljubena ima i upornost i zivci zosto toa ne bi bil slucaj i so maskite??!?!?? I koga mazot e zaljuben ne gleda samo da ja "natrti" zenata i ne ja gleda kako sto "Crvenkapa" ja gleda gladniot volk tuku ke  napravi da se cuvstvuva kako princeza...... Toa e logicno....среќанамигнување...vii sea, zlato...za mene ne se sekiraj poshto ja koa pishuem postovi ne pishuem od moi kompleksi lichno tuku moe gledanje na rabotite od toa sto se deshava u realnosta na site okolu nas...(ne sum ja jajceviden pa da sum izkopleksiran-ako barash takvi za analiza, ima so lopata da gi rinesh na Omletijadana)голема%20насмевка

...e sa za mene neshto...poshto aludirash na mene vo tvojot post a bashka i mislam deka me provocirash malce ali ako...zena si i toa dosta interesna...


...prvo... ja ne sum volkot gladen i ne natrtuem zeni, toa da si znaesh poshto zenive neshto nejkat da sechat veni po mene bash i plus ne se trtat...

...druga rabota...jas znam deka si vistinskata osoba megutoa neznam kako ke mi go dokazesh toa...a bash bi sakal da vidam...ama ne da prochitam...ova poshto se udarash u grudi deka si ti taa bash sto e na mesto...bash mi e drago ama neznam kao ke dokazesh toa...

...treta majka...mnogu begash off topic po temive...zimi sve...ja neznam vishe sto da ti praam...pochna da me sekirash bajagi...beter si stanala od mene...плазењегазење%20од%20смеење

...4-to...shtom si pochnala da me analizirash na postovite i da davash kategorizacii so napad na integrativnosta i mislenjeto na koristnikot...te polazilo tebe neshto garant...i ne te gushkam vishe poshto si stanala losha u zadnje vreme i dosta nervozna u postovite tvoi i sea ke preminam na jazak ili eventualno poljubci, za da ne patish mnogu da ne chekash de-nee ubavo toa...hahahhaaaaaплазењеплазењеплазењебакнежбакнежбакнеж

...5-ka imash za toa deka koa zenata e zaljubena ima upornost i zivci, ama i posesivnost i ljubomora...a bashka i nemoze da spie...плазењенамигнување

...6-ka prelazna ke ti dam...poshto si zena...a zenite mislat deka i mazite treba da bidat isti kako niv vo ljubovta i ljubovnata igra...mislam deka ne e taka i deka e malce porazlichno i zatoa toa se dva sveta razlichni koi se privlekuvaat kako kontrasti i bi trebalo da e taka...drugachie...nedaj boze...ziva monotonija ima da bide...

...vadi sea indeksot da te pushtam...изненадување


Изменето од ...Well... - 22.Декември.2007 во 06:26
Кон врв
str8up Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Producer

Регистриран: 18.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1492
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај str8up Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 12:44
заљубен маж???
да не си имате работа со таковголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
igram ruski rulet od k*rtasak!
Peni Saktivniot
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 02:10
Eh љубов.. 
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 04:52
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

<font face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Ajde da pozboruvame za zaljubenosta kaj mazite malku. Nie zenite veke sme poznati po nasite praksi i ovde na forumot mnogu se izjasnivme na ova tema. No mene me interesira, kako se odnesuva zaljuben maz, kako znae deka e zaljuben i sto bi napravil za ljubov kon sakanata. Ajde junaci pokazete se sega da ve vidam среќа..

Zaljuben maz,
Ke se obidam da bidam sto e mozno poobjektivev :)
Tvoeto prvo prasanje glasi:
Kako se odnesuva zaljubeniot maz?
Pred da ti odgovoram na ova prasanje da kazam deka nema pogolema mizerija od zaljuben maz. Lele, lele, lele... sekogas koga ke se setam na momoentite koga i jas ednas bev zaljuben - tolku mnogu se sramam od sebesi sto vednas odam vo krevet i se pokrivan so kebe preku glava i lezam taka pokrien i nepodvizen duri da mi pomini.... nekoj tuka napisa deka zaljubenata zena pagjala mnogu nisko zaradi toa sto bila zaljubena - nemozete da zamislite kolku nisko pagja mazot vo tie momenti- da ne dolzam da ti opdgovoram...Znaci zaljubeniot maz se odnesuva na toj nacin sto pravi budala od sebe za celo vreme.
Slednoto prasanje glasi "kako znae deka e zaljuben?"
Oooo.. znae, znae, :) Ljubovta ja custvuva i toa kako. Sekoj moment bez sakanata mu zadava blaga bolka.Si ja ublazuva na toj nacin sto i se javuva na mobilen , kolku ete , da i go cue glasot. Samo sto zavrsile so muabet , toj vednas i pisuva SMS-ka,za da i izjavi uste ednas ljubov, zatoa sto se plasi da ne zaboravila vo megjuvrema. I taka edno milion pati vo tekot na denot i nokjta dodeka ne se zaedno...ne deka ima sto da i kaze - kogoa ljubovta i onaka ne se kazuva tuku samo se pokazuva.Samo sto ja ispratil do doma , vednasi i zvoni. Ne daj boze da ne mu se javi!!Alarmot vednas pisti vo negovata glava!!!Kade e? So kogo e? Zosto ne mi se javuva? - iako pred samo tri sekundi videl so svoi oci deka devojceto si vleguva doma. Cim ne mu se javuva ima nesto! Trista filmovi vo glava i custvo vo dusta koe e slicno na ona custvo sto go imal koga bil mal- a tato i mama mu se "izgubile" vo supermarketot i naednas se nasol sam vo ovoj okruten svet opkruzen so losi cickovci i tetki. Ama ti rekov neli - ziva mizerija? Vozrasen maz , a place?!? Cirkuzi...Koga se zaedno nema posrekjen od nego. Nema i negovata srekja vo tie momenti ne moze da se opise so zborovi. Nemora nisto da pravat, dovolno e samoto nejzino prisustvo za negova celosna srekja.
Sto bi storil za svojata sakana? Sve, bukvalno sve! zaljuben maz e opasen i za sebe i za svojata okolina. Navistina e podgotven da stori sve za da ja pokaze ljubovta na svojata sakana. Koga ke se setam samo sto sve storiv jas... nekoj od tie nesta mislam deka vo normalni okolnosti nikogas nemase da mozam da gi storam -a i do den deneska ne sum gi povtoril a i nema da ima nikogas povekje vo mojot zivot vtor pat.
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 09:31
Originally posted by Anthony Anthony напиша:


Zaljuben maz,
Ke se obidam da bidam sto e mozno poobjektivev :)
Tvoeto prvo prasanje glasi:
Kako se odnesuva zaljubeniot maz?
Pred da ti odgovoram na ova prasanje da kazam deka nema pogolema mizerija od zaljuben maz. Lele, lele, lele... sekogas koga ke se setam na momoentite koga i jas ednas bev zaljuben - tolku mnogu se sramam od sebesi sto vednas odam vo krevet i se pokrivan so kebe preku glava i lezam taka pokrien i nepodvizen duri da mi pomini.... nekoj tuka napisa deka zaljubenata zena pagjala mnogu nisko zaradi toa sto bila zaljubena - nemozete da zamislite kolku nisko pagja mazot vo tie momenti- da ne dolzam da ti opdgovoram...Znaci zaljubeniot maz se odnesuva na toj nacin sto pravi budala od sebe za celo vreme.
Slednoto prasanje glasi "kako znae deka e zaljuben?"
Oooo.. znae, znae, :) Ljubovta ja custvuva i toa kako. Sekoj moment bez sakanata mu zadava blaga bolka.Si ja ublazuva na toj nacin sto i se javuva na mobilen , kolku ete , da i go cue glasot. Samo sto zavrsile so muabet , toj vednas i pisuva SMS-ka,za da i izjavi uste ednas ljubov, zatoa sto se plasi da ne zaboravila vo megjuvrema. I taka edno milion pati vo tekot na denot i nokjta dodeka ne se zaedno...ne deka ima sto da i kaze - kogoa ljubovta i onaka ne se kazuva tuku samo se pokazuva.Samo sto ja ispratil do doma , vednasi i zvoni. Ne daj boze da ne mu se javi!!Alarmot vednas pisti vo negovata glava!!!Kade e? So kogo e? Zosto ne mi se javuva? - iako pred samo tri sekundi videl so svoi oci deka devojceto si vleguva doma. Cim ne mu se javuva ima nesto! Trista filmovi vo glava i custvo vo dusta koe e slicno na ona custvo sto go imal koga bil mal- a tato i mama mu se "izgubile" vo supermarketot i naednas se nasol sam vo ovoj okruten svet opkruzen so losi cickovci i tetki. Ama ti rekov neli - ziva mizerija? Vozrasen maz , a place?!? Cirkuzi...Koga se zaedno nema posrekjen od nego. Nema i negovata srekja vo tie momenti ne moze da se opise so zborovi. Nemora nisto da pravat, dovolno e samoto nejzino prisustvo za negova celosna srekja.
Sto bi storil za svojata sakana? Sve, bukvalno sve! zaljuben maz e opasen i za sebe i za svojata okolina. Navistina e podgotven da stori sve za da ja pokaze ljubovta na svojata sakana. Koga ke se setam samo sto sve storiv jas... nekoj od tie nesta mislam deka vo normalni okolnosti nikogas nemase da mozam da gi storam -a i do den deneska ne sum gi povtoril a i nema da ima nikogas povekje vo mojot zivot vtor pat.
 
Zaljuben maz koj znae i umee da pokaze deka e zaljuben?!?!?!?!? Pa toa e poretka pojava od NLO .... tokmu poradi pricinata koja ti ja naveduvas - on smeta deka so toa izleguva "budala" i gubi od svojata maskost .....i zatoa koga ednas ke si go dozvoli toj luksuz da kaze i pokaze sto  nosi vo dusta  ke naleta na nekoja koja ne zasluzuva takvo nesto i tuka e kraj na takvo "budalesto" odnesuvanje. Epa za razlika od "zaljuben maz" - "zaljubenata zena" e uporna i prodolzuva ponatamu da bara dodeka ne naleta na vistinskata licnost задоволствонамигнување
Кон врв
antigona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antigona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 09:40
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

<font face="Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif">Ajde da pozboruvame za zaljubenosta kaj mazite malku. Nie zenite veke sme poznati po nasite praksi i ovde na forumot mnogu se izjasnivme na ova tema. No mene me interesira, kako se odnesuva zaljuben maz, kako znae deka e zaljuben i sto bi napravil za ljubov kon sakanata. Ajde junaci pokazete se sega da ve vidam среќа..

Zaljuben maz,
Ke se obidam da bidam sto e mozno poobjektivev :)
Tvoeto prvo prasanje glasi:
Kako se odnesuva zaljubeniot maz?
Pred da ti odgovoram na ova prasanje da kazam deka nema pogolema mizerija od zaljuben maz. Lele, lele, lele... sekogas koga ke se setam na momoentite koga i jas ednas bev zaljuben - tolku mnogu se sramam od sebesi sto vednas odam vo krevet i se pokrivan so kebe preku glava i lezam taka pokrien i nepodvizen duri da mi pomini.... nekoj tuka napisa deka zaljubenata zena pagjala mnogu nisko zaradi toa sto bila zaljubena - nemozete da zamislite kolku nisko pagja mazot vo tie momenti- da ne dolzam da ti opdgovoram...Znaci zaljubeniot maz se odnesuva na toj nacin sto pravi budala od sebe za celo vreme.
Slednoto prasanje glasi "kako znae deka e zaljuben?"
Oooo.. znae, znae, :) Ljubovta ja custvuva i toa kako. Sekoj moment bez sakanata mu zadava blaga bolka.Si ja ublazuva na toj nacin sto i se javuva na mobilen , kolku ete , da i go cue glasot. Samo sto zavrsile so muabet , toj vednas i pisuva SMS-ka,za da i izjavi uste ednas ljubov, zatoa sto se plasi da ne zaboravila vo megjuvrema. I taka edno milion pati vo tekot na denot i nokjta dodeka ne se zaedno...ne deka ima sto da i kaze - kogoa ljubovta i onaka ne se kazuva tuku samo se pokazuva.Samo sto ja ispratil do doma , vednasi i zvoni. Ne daj boze da ne mu se javi!!Alarmot vednas pisti vo negovata glava!!!Kade e? So kogo e? Zosto ne mi se javuva? - iako pred samo tri sekundi videl so svoi oci deka devojceto si vleguva doma. Cim ne mu se javuva ima nesto! Trista filmovi vo glava i custvo vo dusta koe e slicno na ona custvo sto go imal koga bil mal- a tato i mama mu se "izgubile" vo supermarketot i naednas se nasol sam vo ovoj okruten svet opkruzen so losi cickovci i tetki. Ama ti rekov neli - ziva mizerija? Vozrasen maz , a place?!? Cirkuzi...Koga se zaedno nema posrekjen od nego. Nema i negovata srekja vo tie momenti ne moze da se opise so zborovi. Nemora nisto da pravat, dovolno e samoto nejzino prisustvo za negova celosna srekja.
Sto bi storil za svojata sakana? Sve, bukvalno sve! zaljuben maz e opasen i za sebe i za svojata okolina. Navistina e podgotven da stori sve za da ja pokaze ljubovta na svojata sakana. Koga ke se setam samo sto sve storiv jas... nekoj od tie nesta mislam deka vo normalni okolnosti nikogas nemase da mozam da gi storam -a i do den deneska ne sum gi povtoril a i nema da ima nikogas povekje vo mojot zivot vtor pat.Retko nekoe masko vaka detalno da ni kaze sto im se slucuva koga se vljubeni.Znaci sepak i vie znaete da sakate eline boli
Јас имам оружја,кои не ги познавате,имам начини и патишта,кои не ви се познати
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:15
Edna konstatacija od mene.. Zaljubenosta e minliva, trae od 3-6 meseci, samo ljubovta e dolgotrajna љубов..
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:45
I LJUBOVTA E MINLIVA, BABY, 100% !!!!!
OSTANUVA PRIJATELSTVOTO I POCITTA
 
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.