IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Заљубен маж
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заљубен маж

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 25>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:31
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.
 
Tocno e deka zenite deneska se stitat samite sebe mnogu poveke odkolku sto toa go pravele porano, tocno e deka deneska se poparanoicni ama prasanjeto e po cija zasluga e toa? намигнување......A toa deka davaat samo 5%(p**ka) e zatoa sto naucile deka vie samo toa go barate голема%20насмевка

ne e se p**kata se vo zivotot , treba guskanje , baknuvanje , dopiranje , osekanje , cuvstva , koj za zenite se nepoznat poim. stanaa beter od nas mazite , p**kata im stana glavna opsesija vo zivotot . Za mene tie sto mislat po cel den na seks se zivotni
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:33
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

ama vie ste naviknati da dobite se odednas pa sega vi e malku cudno, tesko mozete da se snajdete vo modernive vreminja Turcite odamna si zaminaa ama izgleda turskoto uste ostanalo газење%20од%20смеење

Ne deka nie mazite ne se snaogjame. Se snaogjame podobro od zenite, iako sistemot e nasocen na sekoj nacin kon zenata.

Site mozni keifovi, frustracii, fetishi, poroci, kaprici mozeme so merak da si gi terame i pak k*rshum da ne ne bie.
Vie zenite pak go naebuvate, a zalno e sto ne razbirate намигнување
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:38
Originally posted by hektor hektor напиша:


ne e se p**kata se vo zivotot , treba guskanje , baknuvanje , dopiranje , osekanje , cuvstva , koj za zenite se nepoznat poim. stanaa beter od nas mazite , p**kata im stana glavna opsesija vo zivotot . Za mene tie sto mislat po cel den na seks se zivotni
 
мечтаењеаплаузаплаузаплаузаплаузаплауз Treba da ima poveke mazi vakvi kako tebe .....a i zeni zlaticko...priznavam i mnogu zeni трепкање


Изменето од Lady Blue - 21.Декември.2007 во 13:39
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:39
Samo ednas....realno,vistinski i od srce...ostanatoto sostojba na umot vo koj se pravat site filmovi!!!
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:46
samo ednas задоволствозадоволство da da odamna bese toaaa.... sega e poveke na interes
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:49
Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.


За кога поточно мислиш, кое време било тоа кога жените се давале 100%, и како било поразлично од денеска?


Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:49
Originally posted by Kali Kali напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.


За кога поточно мислите повеќето, кое време било тоа кога жените се давале 100%, и како било поразлично од денеска?


Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:49
Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.


За кога поточно мислиш, кое време било тоа кога жените се давале 100%, и како било поразлично од денеска?



Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:50
Originally posted by antonijo antonijo напиша:

samo ednas задоволствозадоволство da da odamna bese toaaa.... sega e poveke na interes
 
 
Sensei eve ti odgovor, tipicen primer zosto zenite se tolku pretpazlivi deneska голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнување
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 13:55
Originally posted by Kali Kali напиша:

Originally posted by sensei sensei напиша:

Deneska zenite se tie koi zaboravija da se davaat 100%. Ke dobies 5%(p**ka) mnogu lesno, ama dushata ili ja izgubile po pat, ili paranoicno ja stitat. Mazite odsekogas bile takvi poluotvoreni. A zenite deneska ja zaebuvaat dinamikata.


За кога поточно мислиш, кое време било тоа кога жените се давале 100%, и како било поразлично од денеска?


Razmisli среќа Ako voopsto nemas poim, togas dzabe e da kazam bilo sto.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 14:15
porano zenite davale za ljubov a denes na zalll za pari... imas dobra kola jaka para izglet i ne e vazen ja imas sekoja... toaa e sa zall samo kaj nas e toaa izlezi eve vo srbija devojkite se sami rabotat tvoe samo da dades....ah makedoncinja

Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 14:27
Originally posted by antonijo antonijo напиша:

porano zenite davale za ljubov a denes na zalll za pari... imas dobra kola jaka para izglet i ne e vazen ja imas sekoja... toaa e sa zall samo kaj nas e toaa izlezi eve vo srbija devojkite se sami rabotat tvoe samo da dades....ah makedoncinja

 
Uste ednas ke naglasam ne gi stavajte site zeni vo ist kos лутиналутиналутиналутина
Кон врв
antonijo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 276
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај antonijo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 14:33
samo ti si iskljucok IZVINI pak ne rekov deka se site zeni  isti ....site se razlicni a so isto mislenje
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 15:57
Originally posted by sensei sensei напиша:



Razmisli среќа Ako voopsto nemas poim, togas dzabe e da kazam bilo sto.


Ех сега, јас сакав муабет...А ти не се даваш 100%голема%20насмевка

Не за друго, јас сум убедена во различноста меѓу мажите и жените, ама не верувам во бркање вештерки во однос на иститесреќа

Него, ај некои идеи- не ги земајте за мои, туку ги земам за општо раширени мислења што ги слушаме:

За еманципацијата како клучен момент- после неа, се измениле жените нели.
Па што се случило со еманципацијата? Жените укапирале дека можат да постигнат многу и на интелектуален план, покрај куќата и децата. Плус, сексуалноста престанала да биде грешна, жените уствари почнале да си го засакуваат и уживаат во своето тело и да го почитуваат така што тоа не било само девствен подарок за машко уживање и за носење бебиња.
Па, кај е тука проблемот?среќа

Или жените и еманципацијата и тоа што станале посексуални, послободни, посигурни на секое поле, па притоа заборавиле на емотивноста, нежноста, ок. Ама и машките престанале да се ’’ловци или принцови’’, силни, иницијативни, страствени, мажествени, романтични.

Сега, ако мислиш на феминистички настроени жени, разбирам.среќа

Иако, не верувам дека сега е се’ толку баш променето. Во суштина, исти се работите, само фасадата може е променета.







Изменето од Kali - 21.Декември.2007 во 16:04
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.