IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Заљубен маж
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Заљубен маж

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 25>
Автор
Порака
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:46
[/QUOTE]
Zaljuben maz,
Ke se obidam da bidam sto e mozno poobjektivev :)
Tvoeto prvo prasanje glasi:
Kako se odnesuva zaljubeniot maz?
Pred da ti odgovoram na ova prasanje da kazam deka nema pogolema mizerija od zaljuben maz. Lele, lele, lele... sekogas koga ke se setam na momoentite koga i jas ednas bev zaljuben - tolku mnogu se sramam od sebesi sto vednas odam vo krevet i se pokrivan so kebe preku glava i lezam taka pokrien i nepodvizen duri da mi pomini.... nekoj tuka napisa deka zaljubenata zena pagjala mnogu nisko zaradi toa sto bila zaljubena - nemozete da zamislite kolku nisko pagja mazot vo tie momenti- da ne dolzam da ti opdgovoram...Znaci zaljubeniot maz se odnesuva na toj nacin sto pravi budala od sebe za celo vreme.
Slednoto prasanje glasi "kako znae deka e zaljuben?"
Oooo.. znae, znae, :) Ljubovta ja custvuva i toa kako. Sekoj moment bez sakanata mu zadava blaga bolka.Si ja ublazuva na toj nacin sto i se javuva na mobilen , kolku ete , da i go cue glasot. Samo sto zavrsile so muabet , toj vednas i pisuva SMS-ka,za da i izjavi uste ednas ljubov, zatoa sto se plasi da ne zaboravila vo megjuvrema. I taka edno milion pati vo tekot na denot i nokjta dodeka ne se zaedno...ne deka ima sto da i kaze - kogoa ljubovta i onaka ne se kazuva tuku samo se pokazuva.Samo sto ja ispratil do doma , vednasi i zvoni. Ne daj boze da ne mu se javi!!Alarmot vednas pisti vo negovata glava!!!Kade e? So kogo e? Zosto ne mi se javuva? - iako pred samo tri sekundi videl so svoi oci deka devojceto si vleguva doma. Cim ne mu se javuva ima nesto! Trista filmovi vo glava i custvo vo dusta koe e slicno na ona custvo sto go imal koga bil mal- a tato i mama mu se "izgubile" vo supermarketot i naednas se nasol sam vo ovoj okruten svet opkruzen so losi cickovci i tetki. Ama ti rekov neli - ziva mizerija? Vozrasen maz , a place?!? Cirkuzi...Koga se zaedno nema posrekjen od nego. Nema i negovata srekja vo tie momenti ne moze da se opise so zborovi. Nemora nisto da pravat, dovolno e samoto nejzino prisustvo za negova celosna srekja.
Sto bi storil za svojata sakana? Sve, bukvalno sve! zaljuben maz e opasen i za sebe i za svojata okolina. Navistina e podgotven da stori sve za da ja pokaze ljubovta na svojata sakana. Koga ke se setam samo sto sve storiv jas... nekoj od tie nesta mislam deka vo normalni okolnosti nikogas nemase da mozam da gi storam -a i do den deneska ne sum gi povtoril a i nema da ima nikogas povekje vo mojot zivot vtor pat.[/QUOTE]
Me naezi tekstot , vakov maz majka dva pati ne raga , ama krajot e tazen , daj boze da sakas pak taka , mi deluvas kako da zasluzvish.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:49
Toa ti e kako nov mobilen...mu se raduvas, go rckas non - stop, se k*rcis so nego ako e od ponovite modeli...i eden den ke dojde nekoj so uste ponov model, ke go poskas negoviot, a tvojot ke ti odmili i ke se odnesuvas so nego nonsalantno i nema da ti e gajle dali si go stavil vo dzep megu klucevi kade moze da se izgrebe...
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:51
Dali postoi zaljuben maz a da ne znae kako da i priznae na devojkata?
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:57
Ja i kazuvam uste od prviot den t.e. odma za sekoj slucaj
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 18:59
Originally posted by ohriganka ohriganka напиша:

Dali postoi zaljuben maz a da ne znae kako da i priznae na devojkata?


Ne postoi.. Ako e zaljuben ili ke go kaze toa ili negovite postapki ke go kazat toa mesto nego!
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 19:10
се согласувам со мишел...НЕВОЗМОЖНО е да не се примети...
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 19:36
...nisho strashno de...трепкањетрепкањетрепкање
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2008 во 19:40
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

...nisho strashno de...трепкањетрепкањетрепкање


па...да...ако и даваш така несакајки сигнали...ке сфати...

е сеа како ке реагира тоа е прашање...голема%20насмевка
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:27
Zaljuben maz go pravi i nevozmoznoto za svojata sakana.. Postapkite se onie koi se vazni, a ne ona sto ke go kaze.  
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:32
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Originally posted by ohriganka ohriganka напиша:

Dali postoi zaljuben maz a da ne znae kako da i priznae na devojkata?


Ne postoi.. Ako e zaljuben ili ke go kaze toa ili negovite postapki ke go kazat toa mesto nego!



da zaljuben maz pravi samo kup gluposti
no izgleda ne gi poznavas mazite
voopsto ne im e tesko da kazat te sakam
ako navistina sakatизненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:50
Da kaze te sakam ili da pokaze, razlikata e golema.. Sepak ona vtoroto go preferiram.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 17:59
епа ај нека покаже дали овој ме сака пошто се понаша како да ме мрази..а далеку е да за приметам по понашањеголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 19:45
ako nekoj te saka i ke ti kaze i ke ti pokaze i site ke znaat deka te saka, nema da se krie od nikogo
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2008 во 19:59
Originally posted by IQ IQ напиша:

ako nekoj te saka i ke ti kaze i ke ti pokaze i site ke znaat deka te saka, nema da se krie od nikogo


само да не се погоди некој срамежлив
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 89101112 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.