IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - СКАНДАЛОЗНО објавени бугарски пописни фалсификати
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКАНДАЛОЗНО објавени бугарски пописни фалсификати

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 17:14
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

Л. Каравелов


Нова песнопойка. Народни песни и стихотворения. Търново: Издала редакцията на в. "Знание", 1878.

 
AJ NE TRESKAJ GLUPOSTI, MOLIM TE.  нека%20ти%20е%20срам
 
Gledaj sto pishuvash: Нова песнопойка....... "Знание", 1878.?????? збунетост  голема%20насмевка
 
 

 


Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 17:22
и кое смути душевното ти спокойствие тука?
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 17:26
М-Г семејството Сариевски доби оштета поради песната,тие ја имаат заштитено и припаѓа на нив и на Македонскиот народ како културно фолклорно дело на Александар Сариевскинамигнување
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 17:29
1878
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 17:34
1878 а добија спор во 2007 за сопственост на песната"Зајди Зајди"како Македонска песнанамигнување
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 17:36
Originally posted by m__g__ m__g__ напиша:

и кое смути душевното ти спокойствие тука?
 
 
"Dushevno spokojstvie" ke imash SAMO koga ke si ja vratish Trakija, batka.  трепкање
 
 
Кон врв
m__g__ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 591
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m__g__ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 18:10
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

1878 а добија спор во 2007 за сопственост на песната"Зајди Зајди"како Македонска песнанамигнување


еми сега ша враштат пари
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 18:30
Originally posted by borec borec напиша:

 
 
INTERESNA PRIKAZNA:
 
 
 
 
 
28 Јуни, 2007 - 09:39

ДО БУГАРОФИЛИТЕ :)))

Пред некој ден седнав на чашка муабет со еден мој пријател. После 5-6 ж’ти почнавме со некој  тешки теми де за релиигија, де за економија дојде редот и за патриотите и за историјата и туку од другата маса еден мој сограѓанин  ни вели “нема македонци сите ние сме бугари“!!! Прво го гледам и си велам а бе ај.... халуцинирам.  Туку типот,  доби сила и почна да ме труе со глупости.
Аааааааа...не е халуцинација.

Му одговорив нај културно „ сакаш овде или надвор да те тепам?“

Се стаписа! Аман дечко јас сум постар од тебе 15 години, ама јас не мислев така, ама јас....извини, ама пијан сум, незнам што зборувам, ајде напиј се една од мене.... и уште нозете да ми ги бакне! 
 Пијан си?- го прашувам, Незнаеш што зборуваш? ДА, да ,да - сиот преплашен ми одговара.  Ахаа... а кога си одиш дома пијан знаеш оти треба да се напиеш вода од чешма а не од WC шолја...... и како што вели дедо ми, кога го треснах една селска у челото, го бараа под маса 15 мин.

Го среќавам утрово на улица, бега како грешен гавол, е ќе бега мамата негова предавничка!!!

И за малку ќе забраваах хехе!!! има еден Христо ми праќа меилови со закани дека ќе умрам!  Брееее.... јас па мислјаах оти ќе живеам вечно! Фала ти Ристе, ако не беше ти ќе живејаах у мрак и заблуда. Види Ицка, сите ќе одиме таму само шо ти ќе одиш прв, а јас ќе те испратам!!!!

П.С. До македонските предавници: Кој со ѓаволот тикви садел сам од глава си ги кршел! ЗАПОМНЕТЕ ЈА ДОБРО

 
 
 
Много интересно Борец. значи у вас по кръчмите се случват и такива нешта. Без да преувеличавам тука никога, ама никога не е имало случай некой да се напие (после 6 жолти) и да рече яс сум македонец. Па оште по малко некой да му рече "ела сега да те тепам".
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 18:34
ПА У МАКЕДОНИЈА СЕ ПИЕ БЕ СИТЕ СЕ МАКЕДОНЦИ&gcy;&acy;&zcy;&iecy;&njcy;&iecy;%20&ocy;&dcy;%20&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;&gcy;&acy;&zcy;&iecy;&njcy;&iecy;%20&ocy;&dcy;%20&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;&gcy;&acy;&zcy;&iecy;&njcy;&iecy;%20&ocy;&dcy;%20&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;&gcy;&acy;&zcy;&iecy;&njcy;&iecy;%20&ocy;&dcy;%20&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;&gcy;&acy;&zcy;&iecy;&njcy;&iecy;%20&ocy;&dcy;%20&scy;&mcy;&iecy;&iecy;&njcy;&iecy;
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2008 во 19:07
Originally posted by Oho Boho Oho Boho напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

 
 
INTERESNA PRIKAZNA:
 
 
 
 
 
28 Јуни, 2007 - 09:39

ДО БУГАРОФИЛИТЕ :)))

Пред некој ден седнав на чашка муабет со еден мој пријател. После 5-6 ж’ти почнавме со некој  тешки теми де за релиигија, де за економија дојде редот и за патриотите и за историјата и туку од другата маса еден мој сограѓанин  ни вели “нема македонци сите ние сме бугари“!!! Прво го гледам и си велам а бе ај.... халуцинирам.  Туку типот,  доби сила и почна да ме труе со глупости.
Аааааааа...не е халуцинација.

Му одговорив нај културно „ сакаш овде или надвор да те тепам?“

Се стаписа! Аман дечко јас сум постар од тебе 15 години, ама јас не мислев така, ама јас....извини, ама пијан сум, незнам што зборувам, ајде напиј се една од мене.... и уште нозете да ми ги бакне! 
 Пијан си?- го прашувам, Незнаеш што зборуваш? ДА, да ,да - сиот преплашен ми одговара.  Ахаа... а кога си одиш дома пијан знаеш оти треба да се напиеш вода од чешма а не од WC шолја...... и како што вели дедо ми, кога го треснах една селска у челото, го бараа под маса 15 мин.

Го среќавам утрово на улица, бега како грешен гавол, е ќе бега мамата негова предавничка!!!

И за малку ќе забраваах хехе!!! има еден Христо ми праќа меилови со закани дека ќе умрам!  Брееее.... јас па мислјаах оти ќе живеам вечно! Фала ти Ристе, ако не беше ти ќе живејаах у мрак и заблуда. Види Ицка, сите ќе одиме таму само шо ти ќе одиш прв, а јас ќе те испратам!!!!

П.С. До македонските предавници: Кој со ѓаволот тикви садел сам од глава си ги кршел! ЗАПОМНЕТЕ ЈА ДОБРО

 
 
 
Много интересно Борец. значи у вас по кръчмите се случват и такива нешта. Без да преувеличавам тука никога, ама никога не е имало случай некой да се напие (после 6 жолти) и да рече яс сум македонец. Па оште по малко некой да му рече "ела сега да те тепам".
 
 
ODI PROVERI - ama da ne zaboravish da shirish "BUGARSTVO" UZ PAT!!!!!  газење%20од%20смеење
 
 
Кон врв
tanas3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 233
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 08:34
Ела в Банско или в Гоце Делчев и там кажи - всички сте македонци.
После бегай бързо бабаитче такова!
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 08:55
Originally posted by tanas3 tanas3 напиша:

Ела в Банско или в Гоце Делчев и там кажи - всички сте македонци.
После бегай бързо бабаитче такова!
 
 
Tamu ke ti POKAZAT TAMOsh*tE MAKEDONCI...batka!  голема%20насмевка
 
Nie zboruvavme za Makedonskiot del od Makedonija, AKO "NE" SI ZNAEL.  трепкање
 
Razlikata e vo toa sto VIE TATARITE...plakate lugje da pravat NEMIRI vo Makedonija i shirat "BOLGARIZAM" a NIE TOA NE GO PRAVIME...toa si odi PRIRODNO kaj nas...NIE NEMAME POTREBA OD ZAVERI...ZATOA STO SME VISTINATA!!!!! среќа
 
 
Кон врв
tanas3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 233
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 09:06
В Македония е много лесно да си герой! Ела при братята македонци в пиринския дял и там се направи на бабаит, пък после ще си говорим.
Добре че сме ние да ви поддържаме за евросъюза и НАТО че иначе за никъде не сте тръгнали!
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2008 во 09:07
Originally posted by tanas3 tanas3 напиша:

Ела в Банско или в Гоце Делчев и там кажи - всички сте македонци.
После бегай бързо бабаитче такова!


Дојди ти во Македонија да кажеш дека ние сме бугари.Да видиш што ќе ти се случи!!!
а за теророт во Пиринска Македонија познато ни е тоа одамна, ти си типичен пример на татарска асимилација
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.