IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - СКАНДАЛОЗНО објавени бугарски пописни фалсификати
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

СКАНДАЛОЗНО објавени бугарски пописни фалсификати

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака Обратен редослед
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 16:06
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Абе колку сте смешниголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаЗАборавате ли дека Македонските просветители ве христијанизираа сите намигнување


Буги можеби сум ти го кажал вицот, можеби не којзнае ама ајде пак да ти го кажам...(а и на останатите)


Одат бугари во Франција и во кафана нарачуваат вино.Келнеров ги услужува, им наплаќа, овие му даваат пари(значи бугарите му даваат пари) и келнеров им вика

Мерси..

И бугариве стануваат и викаат...


Обаче овие знаат бугарски бе





Оди индиец во САД на изложба на книги и и вика на таа главната што е на штандот ..

Абе каде можам да најдам книги од бугарска историја и литература.

Оваа му возвраќа со...


Вториот кат е катот за научна фантастика
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 16:03
Originally posted by clash clash напиша:

Kazete kak se ka4vat snimki za da vi izpratja njakoi nesta, kato naprimer prastena na Skenderbeg, da vidite kakvo pi6e tam. Car na Balgari , Garci i Albanci !! Stranno zasto nikade ne pi6e makedonci !!
 
E ne pishe de......zosto TI ne si svatil kako sto treba. голема%20насмевка
 
Pa NEMOZE nikoj da im bide car na Makedoncite ZATOA!!!!  намигнување
 
A ti si go prochitel li ovoj leksikon....ili ti samo propaganden materijal chitash????

A vidi ovoj tvoj sonarodnik SE PAMETNI RABOTI SI CHITA;

Това са цитати от книгата "Византия - лекционен к*рс" на проф. Бакалов - KADE SE VELI;
Писмо от мамелюкския султан Мелик Насир-ад Дин Мухамед от 1340-41 до император Андроник ІІІ Палеолог:
 
До [...] благоразумния Андроник [...] меч на македонското царство, на доблестното елинско войнство, император на България и Влахия и Алания, самодържец на Русия и Иверия, и турците, и наследник на Римската империя, властни на две морета и реки, Дука Ангел Комнин Палеолог
 
Писмо от султан Мелик Насир-ад Дин Хасан до Йоан VI Кантакузин от 30 октомври 1349 г.:
 
[....] меч на македонците [....] император на елините, император на българите, асаниите, власите, русите, аланите, чест на учението на ивири и сирийци, наследник на империята на своята земя, властелин на моретата, велики реки и острови Ангел Комнин Палеолог Кантакузин

ZNACHI IMA I MAKEDONSKO CARSTVO A BOGAMI I MAKEDONCI - pa ti biraj sega sto sakash.  кул
 
 
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 15:55
Абе колку сте смешниголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаЗАборавате ли дека Македонските просветители ве христијанизираа сите намигнување
Кон врв
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 15:38
Kazete kak se ka4vat snimki za da vi izpratja njakoi nesta, kato naprimer prastena na Skenderbeg, da vidite kakvo pi6e tam. Car na Balgari , Garci i Albanci !! Stranno zasto nikade ne pi6e makedonci !!
Кон врв
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 15:18
Zografskija e Balgarskija manastir , a ne razbrah koi e "makedonskija"?
Кон врв
naemnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 658
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naemnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:36
Originally posted by clash clash напиша:

Zasto na Atonskija poluostrov njama makedonski manastir , a vsi4ki drugi pravoslavni narodi imat ?


prvinta dokazhi deka nema, pa poslem ke zboreme намигнување

i frtoro da dokazhesh e deka ima manastir od takvi taka naracheni "bugari" .


Изменето од naemnik - 21.Декември.2007 во 11:46
Кон врв
clash Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај clash Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:13
Zdraveite ! Az sam nov vav tozi forum , i skoro ste ka4a snimki , koiti iskam taka nare4enite "makedonci " da komentirat .No sega iskam da zadam edin vapros, na kogoto makedoncite da mi odgovorjat !! Zasto na Atonskija poluostrov njama makedonski manastir , a vsi4ki drugi pravoslavni narodi imat ?
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 14:30
Originally posted by borec borec напиша:


 
PREMNOGU VNIMANIE NE ZASLUZUVAAT - MNOGU SE GLUPI ZA DA MOZAM DA SI GO DOZVOLAM TOA. трепкање
 
 
[/QUOTE]

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
газење%20од%20смеење
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 14:16
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Opasni Gafovi se ovie Bugarive,
se nadevam deka ne se seriozni.

Makedoncite gi terale Bugarite na sila da se pisat Makedonci.

Dali go razbrav dobro teksto?
 
DA, brat!
 
Ovoj text beshe i od nekoj drug ispraten tuka negde, pred nekoj mesec...
 
TUKU JAS MISLAM DA GI OTKACHIME MALCE - DOSTA IM BESHE OBRAZOVANIE ZA DENES.  намигнување
 
PREMNOGU VNIMANIE NE ZASLUZUVAAT - MNOGU SE GLUPI ZA DA MOZAM DA SI GO DOZVOLAM TOA. трепкање
 
 
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 14:08
Originally posted by tanas12 tanas12 напиша:

Аз съм от Пиринска Македония както и дедо ми и прадедо ми и т.н

E nekoj od tie itn.sigurno bil Makedonec ,proveri si ,moze sme rodnini...


Помня какво са ми разказвали ! Друго на мен не ми трябва да чета!

В България има както знаеш около 1,5 млн. македонци. Омо едвам събра 200 човека при основаването си!? А после лично председателя на ОМО заяви - Дека сме сръбски мекерета е точно!!! Що така ?

А за изпрани мозъци недейте да говорите точно вие!
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 14:03
Originally posted by tanas12 tanas12 напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Opasni Gafovi se ovie Bugarive,
se nadevam deka ne se seriozni.

Makedoncite gi terale Bugarite na sila da se pisat Makedonci.

Dali go razbrav dobro teksto?
 
Коминтерна ги е карал насила да се пишат македонци. Още помня какво ми е разказвал дядо ми! Пазя стари негови документи от онова време в което пише македонец! Знам  от него че е имало и доста съпротива.Идеята е била за Южнославянска федерация в която да влиза и България.
Предполагам обаче вие за това нищо не знаете, за което не сте виновни  разбира се!

Ајдеее како прво и прво на вас Сталин ви ја напуни главата а и пред тоа ви беше напунета со глупости за тоа како сме ние БУГАРИ.

Тоа врска нема што го зборуваш овдека.

Како второ Југославија беше ИЗБРКАНА ОД КОМИНТЕРНАТА И НИКОГАШ АМА БАШ НИКОГАШ НЕ СЕ САКАА ТИТО И СТАЛИН ПОСЛЕ ЗАВРШЕТОКОТ НА ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА.

Како трето ова Бугарија да го правеше до сега знаеш ти што ќе беше со бугарите???

Ќе беа стрелани од страна на Сталин зошто??

Зошто и тогаш и сега не ја признава Русија, Република Македонија.


ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 14:00
Originally posted by tanas12 tanas12 напиша:

Аз съм от Пиринска Македония както и дедо ми и прадедо ми и т.н
Помня какво са ми разказвали  ! Друго на мен не ми трябва да чета!
В България има както знаеш около 1,5 млн. македонци. Омо едвам събра 200 човека при основаването си!? А после лично председателя на ОМО заяви - Дека сме сръбски мекерета е точно!!! Що така ?
А за изпрани мозъци недейте да говорите точно вие! 


Абе ти остави тоа што го рекол тој.

Не знам и дали тоа што го кажал е точно ми треба линк.

Него документов е интересен нелиголема%20насмевка
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
tanas12 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas12 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 13:58
Аз съм от Пиринска Македония както и дедо ми и прадедо ми и т.н
Помня какво са ми разказвали  ! Друго на мен не ми трябва да чета!
В България има както знаеш около 1,5 млн. македонци. Омо едвам събра 200 човека при основаването си!? А после лично председателя на ОМО заяви - Дека сме сръбски мекерета е точно!!! Що така ?
А за изпрани мозъци недейте да говорите точно вие! 
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 13:48
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Prati gi dokumentite sto detoti ti gi pokazuval,pa ke razgovarame...
Vaka samo BLA BLA BLA.

A mozebi dedoti i bil Makedonec kako i mnogumina,a ti sega si isperen mozok so Makedonska krv.


Rasprasaj se malce okolu toa ,mozebi ke se iznenadis.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.