IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Има ли корупција на универзитетите во МК
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Има ли корупција на универзитетите во МК

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Прашање: korumpirani profesori
Одговор Гласови Статистика
55 [76,39%]
4 [5,56%]
3 [4,17%]
1 [1,39%]
9 [12,50%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
^italina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 144
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ^italina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 17:36
Завршив факултет и НИКОЈ не ми побара пари за испит. Но, тоа не значи дека на некој не му побарале. Може сум имала среќа да не налетам на таков! Завршив на Кирил и Методиј во Скопје.
A closed mouth catches no flies
Кон врв
Emce_25 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Emce_25 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2009 во 19:11
zavrsiv vo Shtuloviot univerzitet i nikoigas nikoj ne mi pobaral ni denar za da me pusti od ispit a ne bi kazala deka nae i takvi,ali samiot student e toj sto mu pruzi pari za da go polozi ispitot jas barem taka znam
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 21:29
nema!,..ova e najchesnata zemja ,..na spisokot,...od pozadi !намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
pmmladen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 333
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pmmladen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 22:05
Јас кога студирав никој не ми побара мито.
Меѓутоа имаше случаеви, студенти кои во текот на годината трипати се појавиле на факултет, брзо на чуден начин-мистериозно да ги полагаат испитите иако апла се знаеше дека се тапа со знаење. Е овде имало нешто, ама немам докази.
Инаку тие студенти кои ги купуваат испитите ги сметам за бедни копилиња исто така и нивните родители кои тоа го плаќаат ги сметам за безвредни како луѓе, бедни копилиња.
И уште нешто, пред две години работев во Албанија и еднаш онака на зезање на еден од тамошните жители му реков да ми среди да купам една диплома од некој факултет во Албанија, човекот вака ми одговори: Овде не може да се купи диплома, ние за купување диплома одиме во Македонија, таму е лесно.
Е ајде сега..........немало корупција?!?!??!
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2009 во 23:55
Mito ne se bara,mito se dava...i toa mnogu.
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2009 во 00:07
Originally posted by Emce_25 Emce_25 напиша:

zavrsiv vo Shtuloviot univerzitet i nikoigas nikoj ne mi pobaral ni denar za da me pusti od ispit ...

Па нормално, кој бара (дава) денари?плазењеголема%20насмевкасмеење
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2009 во 00:22
Има, и тоа се повеќе и повеќе  тага
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 15:40
Ne da ima korupcija tuku preterizam e toa,licno sum bila koga profesor zemal pari,a nekoi si baraa i ona sto im e potrebno doma,na pr garnitura jadenje pienje na koj sto mu treba.Kako prosjaci bea rezil.........
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Март.2009 во 23:27
кој вика дека нема треба да е стварно слеп
нормално дека треба некој да пријави, ама нормално е и дека на народот многу му е поважно да ја помине својата пречка и да ги прежали парите, одколку да се замара со некој по судови
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 03:28
срамота...
има ли корупција..???
како не бе....!!!
А бе според бројот на факултетите...
помножено со бројот на професорите....
=>
професори > студенти....
според тоа...професорите ќе им плаќаат на студентите...
да дојдат да студираат...
за да можат да земат плата...
инаку...нема плата...

не па корупција....???!!!!
нема врска...
Само Мито може....
плус и го знам чоекот...
од драчево е....



Изменето од којсумјас - 14.Март.2009 во 03:28
Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 20:46
Dali pod korupcija spaga toa sto mora za 4-5000 da se kupi ucebnikot i toa licno od kaj profesorot za sto ne se dobiva nikakva potvrda deka si platil збунетост
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 20:49

Спаѓа Сонце и тоа како.

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 21:04
Epa milo, togas ima korupcija i toa na "veliko" тага... sva sreka sto na fizika odvaj 5-6 dusi se sobravme pa se poeftino i poeftino stanuva, ama eve gledam na drugite instituti, a da ne zboram za drugive fakulteti se taka se zemaat knigi i ako te nema na spisokot za zemena kniga nemas pravo na potpis, tragedija тага
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2009 во 21:10
Ми го зеде зборот за потписите Сани.
Од еден другар жена му во Охрид на Осигурување едно лето ги имаше земено книгите од студенти за пари мислам купено за да може да учи за наредна година,беше вонредно запишана и ги плати околу 6000 денари.
На почеток од академска година мораше повторно да ги купува од професорите оти не и дозволуваа поради тоа што не ги купила од нив да полага испити.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.