IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - FENIX-5
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

FENIX-5

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 921922923924925 1553>
Автор
Порака
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 19:48
a tie od Madame Bovary se staveni so passwordголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаepten se dobri i ne mozam da dozvolam sekoj da dojde do niv...


Vall, ajde da ja pocekame i Marija da dojde i site ke ve pokanam kaj mene na rucekголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаNormalno, vie treba pienje da donesete i posle toa da gi izmiete sadoviteгазење%20од%20смеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 19:53
Devojce..
Nemaj gajle
jas obozavam sadovi da mijam...
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 19:56
oooo, vall...a da mi doagas pocesto na gostiгазење%20од%20смеење
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јуни.2008 во 22:50
Originally posted by la fille la fille напиша:

a tie od Madame Bovary se staveni so passwordголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаepten se dobri i ne mozam da dozvolam sekoj da dojde do niv...Vall, ajde da ja pocekame i Marija da dojde i site ke ve pokanam kaj mene na rucekголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаNormalno, vie treba pienje da donesete i posle toa da gi izmiete sadoviteгазење%20од%20смеење



...se ke pravam, samo te molam nemoj da mi dadesh da peglam...



Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 00:38
ne se sekiraj, mi se rasipa peglata...nema ti da peglas...najdov nekoj drug sto ke pegla i ke si donese sopstvena peglaнамигнување
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 16:05
Наградно непушење
Доколку се откажат од цигарите, сиромашните пушачи од неколку поголеми градови во Шкотска, секој месец како награда ќе добиваат бонови за храна, во вредност од по 63 евра. Нема да можат да ескивираат, бидејќи секоја недела ќе одат на тестирање за јаглерод моноксид.

За време на тест периодот од три месеци, сите оние кои ќе се пријават, ќе добиваат пари на специјална картичка, која ќе можат да ја користат за купување прехранбени продукти, но не и алкохол и цигари.

”Проектот ќе не чини по 1.500 евра од човек, но доколку овој трошок се спореди со трошоците потребни за лекување болести предизвикани од пушење, тогаш оваа акција е како капка во море”, вели Пол Балард, заменик директор на Државниот центар за здравство.

За да докажат дека навистина се откажале од својот порок, учесниците во акцијата секоја недела ќе мора да одат во најблиската лабораторија, во која ќе им биде проверувано нивото на јаглерод моноксид во здивот.

Доколку се покаже како ефективна, оваа кампања против пушење ќе биде проширена и на другите делови од Шкотска а не само во сиромашните квартови на дел од поголемите градови. Се очекува да се пријават најмалку 1.000 пушачи.
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
alan ford Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Techno thief

Регистриран: 02.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 10782
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alan ford Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 16:51
Val,mila sto pravese denes za rucek?
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:40
Dobra vecer
Maki,milo denes pravev musaka i super mi ispadna....
Musakata sekogas ja trefnuvam samo ednas ja utnav,
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:42
Musaka ne sum pravela od lani...размислување
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:43
ЈАс имам спешл рецепт за мусака за полајт..голема%20насмевка сака некој плазење

Изменето од blueprayer - 22.Јуни.2008 во 19:43
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:50
Kazi milo kako polajt??
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:51
Fille..i jas nemav bas od lani napraveno...
redno bese da se potsetam..
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:51
So tikvichki da ne e receptot ,Blue??
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2008 во 19:54
Не мила...наместо мелено месо ставам  свински врат и печеница тенко сечена.....компирот што појке варен наместо тврдо варен и на секое редење компир многу изрендан кашкавал па од месово и пак исто за на крај исто кашкавал...ептен калорично но моите така го сакат ептен за летно време среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 921922923924925 1553>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,781 секунди.