IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - CS dowload
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

CS dowload

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
terminator4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај terminator4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2008 во 13:38
ПЕРУН администратор е??!
(•̮̮̃•̃)iF u c@n'т r3@d thi3 тh3n y0u'r3 n00b(•̮̮̃•̃)
Кон врв
NighTWalkeR Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NighTWalkeR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2008 во 04:56
abe brat na site cs moze da prajs server ama zavisi do IP adresata dali mozi ili ne
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 17:26
Updated!
Кон врв
tomislav96 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tomislav96 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Септември.2009 во 13:18
Доколку сакате да го симнете новиот Patch v42 кој користи protocol 48 , еве ви торент.

Изменето од tomislav96 - 16.Септември.2009 во 22:57
Кон врв
ZokY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Ноември.2009 во 17:55
томислав а преку шо се симињаат торенти :D
Кон врв
DzankY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DzankY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 14:31
Aman be zorane :D

Ke ides na utorrent.com i ke simnes :)


Btw wtf e mousefix?:)
Кон врв
Jovan.74 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 557
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jovan.74 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2009 во 19:53
сега едно прашање... дали CS 1.6 Full v42 + protocol 48 подржува протокол 47???

Изменето од Jovan.74 - 03.Декември.2009 во 19:53
Кон врв
ZokY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 08:06
Originally posted by DzankY DzankY напиша:

Aman be zorane :D

Ke ides na utorrent.com i ke simnes :)


Btw wtf e mousefix?:)kakov utorrent be vuze ti e najubavo :D:D i torrenti samo preku zamunda.net :D
Кон врв
DzankY Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DzankY Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2009 во 13:47
Originally posted by ZokY ZokY напиша:

Originally posted by DzankY DzankY напиша:

Aman be zorane :D

Ke ides na utorrent.com i ke simnes :)


Btw wtf e mousefix?:)kakov utorrent be vuze ti e najubavo :D:D i torrenti samo preku zamunda.net :D


Знам де, и ја од таму симињам... него ти зборев преку кој програм да симињаш :)
Кон врв
krkus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krkus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 11:39
abe daj te dobar link od ovie ne rabotat
Кон врв
AleX_VeleS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AleX_VeleS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 18:38
Кантер страјк Протокол 47+18 http://tutorialecstrike.com/index.php?option=com_remository&Itemid=95&func=fileinfo&id=2
Кон врв
AleX_VeleS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AleX_VeleS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 18:38
Не подржуба...Нема да те активира на серверите со протокол 47
Кон врв
AleX_VeleS Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај AleX_VeleS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 18:39
Originally posted by DzankY DzankY напиша:

Originally posted by ZokY ZokY напиша:

Originally posted by DzankY DzankY напиша:

Aman be zorane :D

Ke ides na utorrent.com i ke simnes :)


Btw wtf e mousefix?:)kakov utorrent be vuze ti e najubavo :D:D i torrenti samo preku zamunda.net :D


Знам де, и ја од таму симињам... него ти зборев преку кој програм да симињаш :)


    ако имаш протокол 48 нема да те активира на серверите со протокол 47 позз!
Кон врв
kajga Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kajga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 03:08
BRAVO ZA IZMENATA BRAVO VE POSTUJEM
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.