IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > MaxARENA Gaming
  Активни теми Активни теми RSS - CS dowload
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

CS dowload

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
aleksovskimiha Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aleksovskimiha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 13:38
браво
Кон врв
krimi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај krimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2010 во 12:47
ко ке сакам да да влезам на макс арена серверите а и скоро на сите ми кажува ова Establish*t to connect server i potoa pisuva failed to contact gamer server

imam instalirano cs1,6 non steam so patch v32

Pomognete
Кон врв
iZdRoGiRaN Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај iZdRoGiRaN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 14:22
od kaj da go simnam v21 pacot neka mi dade link nekoj ako moze
Кон врв
kiko555 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 11:00
:S :S awe igraj si so pacho so ti e do sega :)
Дури дојдеш на ред сите правила ќе се променат Т.Е никогаш нема да стасаш на ред xD
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2010 во 12:26
најдобро е без пачови да се игра.
јас без пач играм па ок енамигнување
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
kiko555 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiko555 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 16:58
xD lol xD x)
Дури дојдеш на ред сите правила ќе се променат Т.Е никогаш нема да стасаш на ред xD
Кон врв
The Best WH Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)
Pro гејмерКА

Регистриран: 18.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The Best WH Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2011 во 19:15
Mouse Fix е тешко срање. Имав слична кантер и се заебав. Баталете тоа.
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2011 во 13:32
imam windows7 64bit i kanterot nemozam da go pustam u sto e problemot znae nekojзбунетостi zasto neзбунетостголема%20насмевка
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
Figgy Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Figgy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2011 во 14:21
Кантерот е оптимизиран за Windows XP но работи и на Windows 7 32/64bit
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 21:06
Originally posted by Figgy Figgy напиша:

Кантерот е оптимизиран за Windows XP но работи и на Windows 7 32/64bit
znaci vaka koga ke go pustam kanterot imam crna pozadina i slusam muzika od igrata toa e se pa proguglaj za ovoj problem i ke vidis deka mnogu go imale ili seuste go imaat ovoj problem i site na razlicen nacin uspeale da ja opravat zaebancijata....jas napraviv reboat apdejt na drajveri go pustav preku windows xp service pack 2 i niso od toa samo nervoziiiiiiiiiiiiiii
"А ти поарен да не си?" -македонски начин на прифаќање критика
Кон врв
JohnWaYne Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2011
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JohnWaYne Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2011 во 17:30
http://forums.techarena.in/attachments/video-games/10955d1274767572-hw.rar.att

probaj ovie simni gi i zamenigi .
pozz se nadevam deka nema da go smetaat za reklama.
[pwned] JohnWaYne
Кон врв
MassacrE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 21.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MassacrE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2012 во 15:59
Luge daj kazete strana link bilo sto kaj moze da se simne CS 1.6! tamu na insomnia.mk ili insomnia.com.mk kako i da e ne raboti stranata.. idam na cs blog info mi ja dava makedonskata ali zboram makedonski tie zaebancii se... kazete kaj moze da ja najdam Normalnata CS 1.6 so od t-home serverite.... blagodaram!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.