IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Кафе муабет за гледан филм
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кафе муабет за гледан филм

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кафе муабет за гледан филм
    Испратена: 25.Ноември.2007 во 17:30
Ете, баш синоќа по којзнае кој пат повторно го гледав Контакт, и ми е еден од омилените.
Го има некој гледано од вас што сака да си збориме за него?голема%20насмевка


Изменето од connected - 25.Ноември.2007 во 17:31
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 19:15
super e temava i bi sakala da ja ostavam tuka dokolku nekoj drug ne smeta deka e za vo podforum FILMсреќа

a inaku toj film sto go spomna so koi glumci e? verojatno go nemam gledano iako mozno e da imam slusnato za nego
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 20:25
 

филмчето е со Џоди Фостер и Метју Меконахи, спаѓа во жанровите на трилер и SCI-fi.

Alekta, можеби и треба да се премести во ФИЛМ, но некако сакав од уметнички и критички пристап да пишуваме за филмовите.
Кога многу му ја мислам и се двоумам секогаш ја грешамтага
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 20:27
Кој го има гледано, радо би реплицирала и тоа со големо задоволство, без разлика во кој подфорум ќе биде темава
поздрав
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 21:19
Jas go imam gledano pred 5-6 god mislam prv pat i epten mi ostavi silen vpechatok togash, a pred izvesno vreme go gledav povtorno ama ne go dogledav krajot, koj e najinteresniot del od filmot spored mene, a inaku Djodi Foster ne mi e bash omilenna glumica iako ima izvonredni ostvaruvanja, a Metju Mekornahi mi e bash onaka cool.
 
PS Pred nekoj den vidov reklama za nekoj film bash so istata tematika.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 00:23
ne sum go gledala Kontakt, ama eve ke prasam za Senki, Prevrteno, Boli li.....kakov vpecatok vi imaat ostaveno?
Temava mozebi e za vo film, ama jas bi ja ostavila tuka среќа
kuliraj
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 02:10
jas  sakam kafe bez shekjerголема%20насмевка

( toa da sum vo korelacija so temava)
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 02:16
Ја со 3 лажици  (големи) шеќер.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 11:34
Originally posted by bluebell bluebell напиша:

Jas go imam gledano pred 5-6 god mislam prv pat i epten mi ostavi silen vpechatok togash, a pred izvesno vreme go gledav povtorno ama ne go dogledav krajot, koj e najinteresniot del od filmot spored mene, a inaku Djodi Foster ne mi e bash omilenna glumica iako ima izvonredni ostvaruvanja, a Metju Mekornahi mi e bash onaka cool.
 
PS Pred nekoj den vidov reklama za nekoj film bash so istata tematika.



Да, да, баш крајните 15-20 мин. ми се и мене најинтересни од целиот филм, особено визуалните елементи и специјални ефекти. Скромно, но квалитетносреќа

А она што најмногу ми се допадна во целиот филм е самата порака која филмот ја носи, а тоа е ДА СЕ ВЕРУВАголемо%20гушкање
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 11:36
Originally posted by anakin anakin напиша:

jas  sakam kafe bez shekjerголема%20насмевка

( toa da sum vo korelacija so temava)


немаме кафе кувар, тука секој си носи кафе од домаголема%20насмевка
не кажа ништо за некое филмчетага
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 11:37
Originally posted by KaLiNa KaLiNa напиша:

ne sum go gledala Kontakt, ama eve ke prasam za Senki, Prevrteno, Boli li.....kakov vpecatok vi imaat ostaveno?
Temava mozebi e za vo film, ama jas bi ja ostavila tuka среќа


баш ми е криво што уште неможам да го гледам Сенкитага
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 12:46
Denovive zboruvav so mnogu luge tokmu za Senki....i se iznaslusav sekakvi mislenja...ama jas uste si stojam na moeto-deka bese ODLICEN film голема%20насмевка
a sto se odnesuva do pienjeto kafe i pravenjeto muabeti nadvor od temava, mislam deka i jas i Alekta bi vi dozvolile prostor среќа
(ne doaga sekoj na Umetnost i kultura, a tie sto doagaat imam doverba vo niv намигнување)
kuliraj
Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 13:40
Originally posted by connected connected напиша:

Ете, баш синоќа по којзнае кој пат повторно го гледав Контакт, и ми е еден од омилените.
Го има некој гледано од вас што сака да си збориме за него?голема%20насмевка
 
Јас сакам да зборувам за него, бидејќи и мене ми е исто омилен филм
 
Баш ми е криво што не го изгледав пак сега кога го даваа на ТВ.
 
Првиот пат го гледав во кино, мислам дека беше Центар/Милениум и ми беше вистинско доживување...
Veni Vidi Vici
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 17:49
првиот пат кога го гледав, неможев да отидам во вц само да не испуштам дел од филмот...ќе се помочав уште малкуголема%20насмевкаголема%20насмевка
кога ќе ми текне пак на Џоди Фостер кога се наоѓа во капсулата и како го доживува сето тоа што го гледа.............мислам стварно е за аплауз, типката си е супер глумица!
тој ми е најомилен дел од цел филм

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.