IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Кој сака да биде милионер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој сака да биде милионер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 161718
Автор
Порака
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2011 во 14:27
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Римјаните можебизбунетост
Римјаните не се сигурно затоа што пред нив Грците имале ,,агора,, што значи форум... , ај јас ќе кажам Асирците... голема%20насмевка
 
Рената кажувај брзо точниот одговор... тајм%20аутплазење
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2011 во 13:00
Како се викала таштата на Адам?
 
а) Персида
б) Живана
в) Трпана
г) немал ташта, затоа и живеел во рајот
 
              газење%20од%20смеење


Изменето од LiDivio - 20.Јули.2011 во 13:01
Кон врв
birach Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај birach Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2012 во 23:48
г ..
Како се вика човекот со различен дрес во одбојка?

а)Либеро
б)Петко
в)Коректор
г)Техничар
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 161718
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,098 секунди.