IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Лек против ракот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лек против ракот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
Автор
Порака
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2009 во 03:58

Солидна пропаганда, но јас сеуште не сум чул некој да се излечил од рак со јадење мед голема%20насмевка

Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
pcelarmk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelarmk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2009 во 23:42
Poznato e deka siguren lek za lekuvawe na rakot ne postoi no traba da svatime deka najdobar lek za sekoja bolest e preventivata,zdrav i vitalen organizam so visok imunitet ima pomala verojatnost da zaboli od bilo koja bolest,pcelinite proizvodi ,medot,mlecot,polenot,propolisot,vosokot se poznati i dokazani prirodni sostojki koi go zgolemuvat imunitetot na organizmot.Apiterapijata e nauka za koristenjeto na medot,mlecot,polenot i propolisot za zakrepnuvawe na organizmot i zgolemuvawe na imunitetot.Procitajte povece za apiterapijata na http://www.pcelar.mk/

Изменето од pcelarmk - 30.Март.2009 во 23:44
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 16:18
Temata e lek protiv rakot,a ovde se pishuva za Apiterapija,a bash bev radoznala da prochitam za noviot lek protiv kancerot
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2009 во 18:39
     NA  SITE   POZNATO  NIE  DEKA  SEKOJA  BOLEST   AKO  SE  ZAPOSTAVI   MOZE  DA  BIDE  KOBNA  PO  ZIVOTOT  PA  TAKA  I  KANCEROT  AKO  NAVREME  SE  DETEKTIRA  IMA  SANSA  DA  SE  UMRTVI   I  DA   STOI   VO  TELOTO  SAMO  KAKO  TRN  ZAKACEN   VO  NOGA  STO  ZNACI  VOOPSTA   DA   NE  SMETA   VO  SEKOJDNEVNITE  AKTIVNOSTI 
 
 
 PA  ZATOA   NONSTOP  KONTROLIRAJTEGO  VASETO  ZDRAVJE   A  AKO  GO  PRAVITE  TOA   ZIVOTOT   NIKOGAS  NEMA  DA  VI  BIDE  ZAGROZEN  OD  TAA  PODMOLNA  BOLEST
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 21:14
Продан Христов од соседна Бугарија,тврди дека пронашол лек антималигноцит со кој излекувал голем број на пациенти заболени од кацином,па дури и пациенти со хепатални метастази,а нашите професори -онколози се скептични.

Изменето од renatax - 16.Октомври.2010 во 21:15
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 21:16
Originally posted by renatax renatax напиша:

Продан Христов од соседна Бугарија,тврди дека пронашол лек антималигноцит со кој излекувал голем број на пациенти заболени од кацином,па дури и пациенти со хепатални метастази,а нашите професори -онколози се скептични.


жива вистина е. и не е от скоро туку од последните две години..
значи, коментарот во Бг е дека во неколку слуачеве чуда е направил.
на принципот на кемотерапиjата е. скапичко, но кога се бориш за живот и опстанок парите не се броjат.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 21:33
Да  ,кога се работи за живот парите не се бројат,но скептицизмот доаѓа од тоа што Христов тврди дека тоа е универзален лек за сите типови на карцином,па токму тоа им мати мозок на нашите онколози.
И втора причина,овој лек не е регистриран сеуште ниту во матичната земја од која потекнува.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 21:41
Значи, човекот е на години, живее во Австриjа, мислам дека лекот е стопиран од производство. токму поради сомнежите.
но моjа блиска ми раскажуваше, има искуство со лекот...каj нивниот проблем не помогнал, оти било навистина доцна. но ми раскажуваше дека дете со тумор во мозгот има добивано тоj лек од своjата 6 годишна возраст, денес детево има 19...живо е...добро е.
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 21:43
па и поради тоа носи името антималигноцит, оти е панацеjа....барем така кажуват сведоци на тоа чудо од лек. против сите злочудни карциноми е наменет. но факт, Бугариjа се уште не го признала лекот, ако и да Б. Борисов имаше некакви конзултации во таа врска, се уште нема одобрено.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 21:46
Originally posted by pagane pagane напиша:

па и поради тоа носи името антималигноцит, оти е панацеjа....барем така кажуват сведоци на тоа чудо од лек. против сите злочудни карциноми е наменет. но факт, Бугариjа се уште не го признала лекот, ако и да Б. Борисов имаше некакви конзултации во таа врска, се уште нема одобрено.


Доколку добиеш нови информации околу евентуалната регистрација на лекот,ќе те замолам да ги споделиш со нас.големо%20гушкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2010 во 21:50
веднаш. 

Изменето од pagane - 16.Октомври.2010 во 21:50
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16508
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 21:03

Лек против рак догодина???

Двајца научници направиле сензационално откритие … пронашле лек против рак !!! Nicolae Ghinea и Aurelian Radu успеале после година дена научно истражување успеале да го пронајдат кодот со кој ќе се открие и третира ракот кај човечкото тело…

Aurelian%20Radu    Nicolae%20Ghinea    %20    http://vesti.mt.net.mk/images/AIDS_g.jpg

Две медицински истржувачки екипи , една од Paris предводена од  Nicolae Ghinea и другата од  New York предводена од  Aurelian Radu успеале да ја најдат тајната на совладување на ракот во човечкото тело…нивното испитување се состоело од 1336 испитувачки примероци тумори земени од рани органи кај човекот   prostată, mamar,  intestinalen colon, pancreas, vezica urinară, bubrezi , belodrobieto, hepar, stomac, testicul, ovar, откривајќи кај сите еден универзален маркер на канцер т.н. o gen …antidotot ќе биде спремен за употреба веќе следната година…

лично сум песимист …НО …живи биле па видели…!!!Изменето од bijonse1 - 08.Ноември.2010 во 21:05
Кон врв
podatoci Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај podatoci Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2010 во 02:30
Originally posted by pagane pagane напиша:

Значи, човекот е на години, живее во Австриjа, мислам дека лекот е стопиран од производство. токму поради сомнежите.но моjа блиска ми раскажуваше, има искуство со лекот...каj нивниот проблем не помогнал, оти било навистина доцна. но ми раскажуваше дека дете со тумор во мозгот има добивано тоj лек од своjата 6 годишна возраст, денес детево има 19...живо е...добро е.


Ke moze li da mi kazes kako doshle do lekot...sigurno i da e zabranet uste se proizveduva na crno...ili moze nekoj nesto da mi kaze poveke za lekot i kako da dojdam do nego
Кон врв
rinama Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rinama Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 21:00
da li moze neko da mi isprica svoje iskustvo sa lekom VARUMIN protiv raka. koliko je delotvoran?
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.