IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Лек против ракот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лек против ракот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:14
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Do metastaziranje doaga samo dokolku organizmot za vreme na terapijata postojano ne se alkalizira od kiselost ... i na toj nacin kako umiraat taka i metastazite sami po sebe isceznuvaat.


Tochno.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:17
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Inaku najefikasno sredstvo za alkaliziranje na organizmot od kiselost e nekolku dozi na rastvor od soda bikarbona no na site nacini umesno se krie ovaa informacija zatoa sto na sodata nikoj ne moze da zaraboti bidejki e premnogu evtina.
Za poveke detali koj saka da doznae neka se obrati kaj doktorkata sl*gjana Velkov na facebook i ke dobie najprecizen odgovor kolkav e soodnosot na soda i voda.


Доктор Слаѓана Велков?! Онаа која сега е во моментов во Австралија? Дали можеш да напишеш нешто повеќе околу ова, или за се има подетално на Facebook? Јас за ова имам поодамна слушнато, но не сум обрнал внимание.


E taa.Edna i edinstvena vo svetot e ona druga nema.Kade i da odi sekade pomaga bez nikakov paricen nadomest.Za mene ona e edna od retkite vo svetot kade na delo prakticno ja primenuva hipokritovata zakletva.Vo karakter ne mozam da vi ja opisam.Podobra dusa nemam sretnato vo zivo od nea.Fizicki izgleda kako da e 10 godini pomlada iako ima polni 47 godini Kozata na teloto i e celosno mazna isto kaj mnogu pomladite zeni od nea bez nikakvi znaci na starost sto e voobicaena kaj zenite na taa vozrast.Na facebook odi vo grupata na solarna joga kade sto postojano ima sekakvi informacii a ako te interesira licno za nea stavi ja na lista na prijateli i pusti i poraka ako sakas nesto licno da ja prasas.A za licno zapoznavanje ke pocekas druze zdravje drugata godina koga ke dojde povtorno doma kaj nejzinite so ogled na toa deka e od Skopje i kade sto studirala na nasiot medicinski fakultet.Eve nesto podetalno za nea:
http://www.facebook.com/topic.php?uid=113403201855&topic=13520
http://www.pogledi.net/2011/01/dr-sladjana-velkov/

Проследив едно од предавањата и не сум особено воодушевен. Жената можеби навистина ги има оние квалитети кои ги наведуваш, јас тоа не го спорам, но она што го кажа за млекото едноставно во пракса не е така. Ќе го проследам и вториот клип кога ќе можам, да видам што има да каже.

Osven sl*gana Velkov i doktorkata Jadranka Biban go tvrdi istoto odnosno deka mlekoto e stetno:
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:17
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Do metastaziranje doaga samo dokolku organizmot za vreme na terapijata postojano ne se alkalizira od kiselost bilo da e soda bikarbona,limon,jabolka,razni zelencuci i taka natamu.Ako ti postojano vnesuvas hranlivi materii koi alkaliziraat kisel organizam nevozmozno e da dojde do metastaziranje bidejki malignite kletki ne mozat da opstanat vo takva sredina a ne pak da se razmnozuvaat i na toj nacin kako umiraat taka i metastazite sami po sebe isceznuvaat.No problemot e koj ke zaraboti na soda bikarbona sto cini pet pari,kilo limon sto cini edno evro a jabolkite i zelencucite uste poevtini koga moze za mnogu poveke pari da ti prodava citostacici koj i taka oslabnatiot imunoloski sistem ke ti go dokrajcat pa na toj nacin organizmot poprvo ke otkaze poradi slabiot imunitet otkolku sto ke go unisti samiot kancer.

Многумина практикувале здрава исхрана, макробиотика и многу други начини на исхрана, но не успеале да ја победат болеста. Дали некој победил Glioblastom cerebri по пат на алетернативна медицина? Таков случај воопшто нема евидентирано во човековата историја, па дури и со методите на класичната медицина. Јас сум бил сведок на борба со таа болест по пат на алтернативна медицина, која за жал, заврши неуспешно.

Ова кое го говориш за содата наликува на кажаното од италијанскиот лекар, dr. Simmonchini.
Тој се залага за овој метод. 

Цитостатиците не се користат само за борба со канцер, туку и за борба со многу други неизлечиви автоимуни заболувања.

Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:19
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Inaku najefikasno sredstvo za alkaliziranje na organizmot od kiselost e nekolku dozi na rastvor od soda bikarbona no na site nacini umesno se krie ovaa informacija zatoa sto na sodata nikoj ne moze da zaraboti bidejki e premnogu evtina.
Za poveke detali koj saka da doznae neka se obrati kaj doktorkata sl*gjana Velkov na facebook i ke dobie najprecizen odgovor kolkav e soodnosot na soda i voda.


Доктор Слаѓана Велков?! Онаа која сега е во моментов во Австралија? Дали можеш да напишеш нешто повеќе околу ова, или за се има подетално на Facebook? Јас за ова имам поодамна слушнато, но не сум обрнал внимание.


E taa.Edna i edinstvena vo svetot e ona druga nema.Kade i da odi sekade pomaga bez nikakov paricen nadomest.Za mene ona e edna od retkite vo svetot kade na delo prakticno ja primenuva hipokritovata zakletva.Vo karakter ne mozam da vi ja opisam.Podobra dusa nemam sretnato vo zivo od nea.Fizicki izgleda kako da e 10 godini pomlada iako ima polni 47 godini Kozata na teloto i e celosno mazna isto kaj mnogu pomladite zeni od nea bez nikakvi znaci na starost sto e voobicaena kaj zenite na taa vozrast.Na facebook odi vo grupata na solarna joga kade sto postojano ima sekakvi informacii a ako te interesira licno za nea stavi ja na lista na prijateli i pusti i poraka ako sakas nesto licno da ja prasas.A za licno zapoznavanje ke pocekas druze zdravje drugata godina koga ke dojde povtorno doma kaj nejzinite so ogled na toa deka e od Skopje i kade sto studirala na nasiot medicinski fakultet.Eve nesto podetalno za nea:
http://www.facebook.com/topic.php?uid=113403201855&topic=13520
http://www.pogledi.net/2011/01/dr-sladjana-velkov/

Проследив едно од предавањата и не сум особено воодушевен. Жената можеби навистина ги има оние квалитети кои ги наведуваш, јас тоа не го спорам, но она што го кажа за млекото едноставно во пракса не е така. Ќе го проследам и вториот клип кога ќе можам, да видам што има да каже.

Osven sl*gana Velkov i doktorkata Jadranka Biban go tvrdi istoto odnosno deka mlekoto e stetno:

Ги имам читано статиите на доктор Јадранка Бибан, а ги имам следено и нејзините емисии на телевизија. Истата докторка дури и советува операцијата да биде последно решение. Многумина се обидувале да го применат кажаното во пракса, па кога подоцна сакале да се оперираат, за жал, било премногу доцна.  Многумина пак кои правеле спротивно од она што таа го тврди, успеале да ја победат оваа страшна болест.
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:22
I toa moze so rastvor od soda bikarbona no treba da se vnimava inekcijata koja se vgrizguva da ja pogodi tocnata arterija sto odi vo mozokot.Toa odgovorno go tvrdese sl*gana Velkov na nejzinite predavanja.
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:28
I uste nesto.Ako navistina sakas site tvoi najbliski da ti se zdravi i zivi i da nemaat nikogas rabota so farmacevti i lekari da pocnat da ja primenuvaat solarnata joga vo kombinacija so ovosje nautro namesto klasicen dorucek,po polovina saat od ovosjeto eden litar solarna voda stoena na sonce od 5 do 8 saati,na rucek klasicna salata od zelka,domat,piperka,kromid a navecer moze nekoja posna domasna mangja bilo da e grasak,boranija.Prvite opiplivi rezultati ke gi osetat na okolu 15 minuti koga ke pocuvstvuvaat pogolema sitost od voobicaenata kaj lugeto i postepeno namaluvanje na kilogramite.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:33
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

I toa moze so rastvor od soda bikarbona no treba da se vnimava inekcijata koja se vgrizguva da ja pogodi tocnata arterija sto odi vo mozokot.Toa odgovorno go tvrdese sl*gana Velkov na nejzinite predavanja.

Дали може да ми дадеш еден пример на победен Glioblastom cerebri? Ама да не ми кажуваш примери од типот овој кажал- оној рекол, туку конкретен пример, каде што ќе можеме да ја видиме и прочитаме сета историја на болеста, преземените дејствија. Сите кои се болни од канцер, имаат детална историја за сите преземени дејствија, па нема да ти биде тешко да најдеш такво пример, ако постои секако.


Изменето од Македон - 26.Ноември.2011 во 22:34
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:39
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

I uste nesto.Ako navistina sakas site tvoi najbliski da ti se zdravi i zivi i da nemaat nikogas rabota so farmacevti i lekari da pocnat da ja primenuvaat solarnata joga vo kombinacija so ovosje nautro namesto klasicen dorucek,po polovina saat od ovosjeto eden litar solarna voda stoena na sonce od 5 do 8 saati,na rucek klasicna salata od zelka,domat,piperka,kromid a navecer moze nekoja posna domasna mangja bilo da e grasak,boranija.Prvite opiplivi rezultati ke gi osetat na okolu 15 minuti koga ke pocuvstvuvaat pogolema sitost od voobicaenata kaj lugeto i postepeno namaluvanje na kilogramite.

За жал, со медицината, како што кажав и поназад, се запознав поради незгодите на животот, иако не стануваше збор за мене, туку за мој најблизок. И со помош на комбинација од класичната медицина и алтернативната медицина, особено билкарството, беше победен Astrocitom cerebri gradus III-IV, болест со која е поврзана исклучително лоша прогноза.

Патем, јас не јадам овошје, а и зеленчук јадам сосема малку, а досега, Му благодарам на Господа, сум во одлична здравствена состојба, а имам подобра крвна слика од пет души кои јадат овошје и зеленчук. Не практикувам јога, ниту имам трпение за такво нешто, практикував боречка вештина, но и таа веќе не ја практикувам.

Затоа и ти велам, во право е класичната медицина, која вели дека секој организам е приказна за себе.

А бидејќи животот ме научи, за жал, на нешта за кои многу и не требаше можеби да знам, не верувам на се и сешто само поради тоа што некој нешто кажал. 
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:39
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

I toa moze so rastvor od soda bikarbona no treba da se vnimava inekcijata koja se vgrizguva da ja pogodi tocnata arterija sto odi vo mozokot.Toa odgovorno go tvrdese sl*gana Velkov na nejzinite predavanja.

Дали може да ми дадеш еден пример на победен Glioblastom cerebri? Ама да не ми кажуваш примери од типот овој кажал- оној рекол, туку конкретен пример, каде што ќе можеме да ја видиме и прочитаме сета историја на болеста, преземените дејствија. Сите кои се болни од канцер, имаат детална историја за сите преземени дејствија, па нема да ти биде тешко да најдеш такво пример, ако постои секако.

Jas licno ne znam iskreno no bi sakal preku facebook da ja prasas doktorkata sl*gana Velkov no javno za da mozat da procitaat site sto ke go posetat nejziniot profil za da vidime sto ke odgovori.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2011 во 22:41
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

I toa moze so rastvor od soda bikarbona no treba da se vnimava inekcijata koja se vgrizguva da ja pogodi tocnata arterija sto odi vo mozokot.Toa odgovorno go tvrdese sl*gana Velkov na nejzinite predavanja.

Дали може да ми дадеш еден пример на победен Glioblastom cerebri? Ама да не ми кажуваш примери од типот овој кажал- оној рекол, туку конкретен пример, каде што ќе можеме да ја видиме и прочитаме сета историја на болеста, преземените дејствија. Сите кои се болни од канцер, имаат детална историја за сите преземени дејствија, па нема да ти биде тешко да најдеш такво пример, ако постои секако.

Jas licno ne znam iskreno no bi sakal preku facebook da ja prasas doktorkata sl*gana Velkov no javno za da mozat da procitaat site sto ke go posetat nejziniot profil za da vidime sto ke odgovori.

Ти тврдеше дека и такво нешто е можно, јас не тврдев. Побарај го доказот и постави го тука, сите да го прочитаме, ама не да биде "доказ" од типот на некакво кажување, туку онака како што ти кажав дека треба да биде еден таков доказ. Не сите имаат Facebook, за да може да прочитаат. Постави го доказот тука, сите да го прочитаме.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2011 во 00:13
Originally posted by Македон Македон напиша:

.......................
Ти тврдеше дека и такво нешто е можно, јас не тврдев. Побарај го доказот и постави го тука, сите да го прочитаме, ама не да биде "доказ" од типот на некакво кажување, туку онака како што ти кажав дека треба да биде еден таков доказ. Не сите имаат Facebook, за да може да прочитаат. Постави го доказот тука, сите да го прочитаме.
..a,edinstven dokaz bi bil ,..masovno dokazuvanje, za neshto deka navistina deluva efikasno,..a ne poedinechni sluchaevi,...

..zarem 30 % izlechenost poradi nekoja terapija e malku?

...koga bez nea , mozebi,...samo nekolku.....a,najverojatno  nikolku ....  bi se izlechile.

..a za trevki i slichni  '''slamki'',...eliksiri , balsami,.. za koi shto se fakjaat beznadezno bolnite,...toa e samo poradi  alchnosta na nekoi lugje ,koi lichnata makaja  koristat za lichna korist i toa ... golema ,
..inache ne bi se ''gnjavele'' so toa,...najmalku za da im pomognat na ,...stranci .

.
..a deka ima lugje shto ne gledaat nikakov materijalen interes od toa, pa....i ima!


Изменето од brza - 27.Ноември.2011 во 00:15
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zaharce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaharce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2011 во 22:41
Bi sakala da te prasam vo vrska so tvoeto iskustvo vo borbata so Astrocytoma. Velis deka uspesno e zavrsena borbata so ovoj tezok vid na tumor na mozokot.Jas isto taka imam blizok so sosema ista dijagnoza i borbata se uste trae. Zatoa mnogu bi ni znacelo na mnogumina od nas da ni pomognes so toa sto ke gi podelis iskistvata, nacinite na lekuvanje, bukvalno se, bidejki dosega se sto proba ne pomogna, osven sto bavno napreduva nosigurno.Bi ti bila mnogu blagodarna dokolku odgovoris sto e mozno poopsirno i detalno.
Кон врв
zaharce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zaharce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2011 во 22:43
Replikava e do Makedon
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2011 во 01:51
Originally posted by zaharce zaharce напиша:

Bi sakala da te prasam vo vrska so tvoeto iskustvo vo borbata so Astrocytoma. Velis deka uspesno e zavrsena borbata so ovoj tezok vid na tumor na mozokot.Jas isto taka imam blizok so sosema ista dijagnoza i borbata se uste trae. Zatoa mnogu bi ni znacelo na mnogumina od nas da ni pomognes so toa sto ke gi podelis iskistvata, nacinite na lekuvanje, bukvalno se, bidejki dosega se sto proba ne pomogna, osven sto bavno napreduva nosigurno.Bi ti bila mnogu blagodarna dokolku odgovoris sto e mozno poopsirno i detalno.

Zaharce, ќе започнам од почеток, се што знам ќе опишам, а ако имаш дополнителни прашања, слободно прашувај, ако можам, радо ќе помогнам.

Во 2000 година, по доживеан епилептичен напад, на мојот родител му беше дијагностициран Astrocytom cerebri g. I. По спроведениот хирушки зафат, мајка ми беше пуштена дома. Хирушкиот зафат не го отстрани сиот тумор, поради тоа што такво нешто ќе доведеше до губење на говорот или траен инвалидитет. Наместо тоа, се препорача Dexametason за намалување на тој оток. Но, наместо тоа, болеста прогредира, а отокот не се намали. Овојпат стануваше збор за Astrocytoma cerebri g.III-IV. Се пристапи кон втор, сложен хирушки зафат, но за жал, прогнозите и покрај тоа не беа добри. Со Астроцитом од трет степен се живее до 5 години, кога се појавува рецидив, а со астроцитом од четврт степен од шест месеци, до една година најмногу. По хирушката интервенција, по совет од онколог, се пристапи кон цитостатска терапија, со цитостатиците  CcNU и радиотерапија, односно зрачење- 15 третмана. Во меѓувреме ние започнавме да ги комбинираме овие терапии со народна медицина, односно исхрана според крвна група и земање сирупи од билкарка која ги правеше според народната руска медицина, а и самата била болна од рак, но благодарение на руската народна медицина, го победила, иако лекарите и велеле да си оди дома и да ги доживее во мир деновите кои и останувале. Тука за првпат успеавме да ја видиме моќта на народната медицина. Имено, додека траеше зрачењето, мајка ми се мачкаше со крем направен од билкарката и немаше ниту една изгоретина, дури ниту трага од тоа! За разлика од мајка ми, другите имале страшни изгоретини.

Откако сето ова го направивме, беше направена МР со контраст на мозокот. Туморот беше исчезнат. Немаше ниту трага од него. Лекарите беа запрепастени и не веруваа што гледаат, но, сметајќи дека станува збор за III степен, кој дава рецидив следните 5 години, советуваа внимателност и редовна контрола следните пет години. Дури и наши пријатели, лекари, останаа запрепастени. Изминаа и тие пет години, рецидив немаше.

Мајка ми, секако, продолжи да го пие сирупот од билкарката.

За жал, зрачењето има последици, како што е зголемен ризик од мозочни удари, појава на склероза порано од вообичаеното, промени во сива маса и сл.

Мајка ми пред три месеци, односно 10 години по сиве овие настани опишани погоре, имаше мал мозочен удар. Кога лекарот ( професор-неврохирург ) ја виде, кажа дека се сомнева на метастази. Искрено, тој се чудеше како сеуште е жива. Но, кога ги виде снимките, се здрви. Стануваше збор за удар од васкуларна, а не метастатска природа. Ме задржа мене и ми рече дека сака уште еднаш да ги види снимките и детално да ги прегледа, затоа што според него: "Ова било просто неверојатно и вакво нешто не било можно според се она што го учеле, ниту пак се случило, ова едноставно е многу чудно и треба да Му бидеме благодарни на Господа за ова чудо". Неколкупати ги преврте снимките и кажа дека нема никаде траги од метастази.
Иако закрепнувањето оди мошне бавно, сепак, лекарите се надеваат дека и од ова, со Божја помош, ќе закрепне.

Друг професор, кој исто така ги гледаше, истото го кажа. Дури и еден пријател, рентгенолог кажа дека воопшто не станува збор за метастази.

Ова е мојата успешна приказна. Ти стојам на располагање за понатамошни прашања. Не сум лекар, затоа за се што ќе одговорам, ќе биде од аспект на нашата досегашна борба со оваа болест. 




Изменето од Македон - 27.Декември.2011 во 02:19
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.