IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ИЗБОРИ 2009 - генерална дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ИЗБОРИ 2009 - генерална дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 35>
Автор
Порака
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 14:29

a , zosto? vlada, pretsedatel, gradonacalnici ili ti lokalna vlast ke e vo racete na eden covek....na sto toa lici?

A kako sto minuva vreme...se poveke mi se cini deka ovaa godina ke ni se sluci obamizacija!
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 14:53
a , zosto? vlada, pretsedatel, gradonacalnici ili ti lokalna vlast ke e vo racete na eden covek....na sto toa lici?

На демократијанамигнување
Колку и да не ни се допаѓа, ова е резултат на нашата плуралистичка демократија.
Никој не е виновен што опозицијата е слаба т.е. во кома.
И никој власта не ја земал насила, туку на легални избори, преку гласовите на граѓаните.
Подобро ќе е за општеството да имаме јака и конструктивна опозиција, да имаме “шаренило“ во сите нивоа на власт.
Но тоа е што е и се’ додека некој не седне здраво да ја консолидира и реконструира опозицијата (пред се’ најголемата партија) нема изгледи за придвижување на работите.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 14:59
Originally posted by nelson nelson напиша:

a , zosto? vlada, pretsedatel, gradonacalnici ili ti lokalna vlast ke e vo racete na eden covek....na sto toa lici?


A kako sto minuva vreme...se poveke mi se cini deka ovaa godina ke ni se sluci obamizacija!


Па колку што ме држи меморијата од 1994 до 1998 година целокупната влас беше во рацете на сегашната опозиција и види чудо никој не се бунеше,секој ја почитуваше вољата на народот.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 15:17
По мене нема компетентен што може да превземе одговорноста за државата.
И на крајот на краиштата нас не ни треба обичен човек со мани и доблести, нас ни треба супермен, само тој може да ги изговори тие ветувања со кои не трујат секојдневно
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2009 во 16:37
Originally posted by fiks fiks напиша:

Originally posted by nelson nelson напиша:

a , zosto? vlada, pretsedatel, gradonacalnici ili ti lokalna vlast ke e vo racete na eden covek....na sto toa lici?


A kako sto minuva vreme...se poveke mi se cini deka ovaa godina ke ni se sluci obamizacija!


Па колку што ме држи меморијата од 1994 до 1998 година целокупната влас беше во рацете на сегашната опозиција и види чудо никој не се бунеше,секој ја почитуваше вољата на народот.
 
-da zaborajv...imas pravo...ama i togas jas se bunev...ama ne se poznavavme ...pa taka nemam i nemas dokaziплазење
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Hamza Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 72
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hamza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 16:44
Мислам дека ќе бидат мирни.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 20:09
ne mi se veruva
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2009 во 23:44
Iako ne e novost pri kraj na kampanjata taa da se zaostri, deneska navistina ne mozev da si poveruvam koga gi vidov spotovite na DPMNE, koi se odnesuvaat na atentatot na Gligorov i vo koi se omalovazuvaat ostanatite kandidati. ova samo go potvrduva ona sto e se poveke ocigledno vo posledno vreme "DPMNE GO DOPRE DNOTO"
Кон врв
kocko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kocko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 00:21
a be, koga i da e , ke mu dojde pamet na ovdesniiov narod, samo  djabe, togas vekje kasno ke mu bide za se.
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Март.2009 во 09:33
kasno, odamna veke e...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 08:54
kolku malku dislusii ... :(
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 09:45
stanuva dosadno...i "vec vidjeno"
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 12:18
burleski....
koja li drzava ima takvi personi ko nasive koi pretendiraat na liderska drzavnicka pozicija....so drzava i sto narod kje bevme???
Кон врв
Паланчански Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Локација: Dubrovnik
Статус: Офлајн
Поени: 1655
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Паланчански Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2009 во 12:34
Луд народ - силна држава.
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2829303132 35>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.