IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Од каде да знам дека и/му се допаѓам?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Од каде да знам дека и/му се допаѓам?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 10:58

Модератор
Лик
Искрена, поискрена здравје
Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација:
Germany
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 9964
Цитирај Mona%20Liza Одговорbullet Испратена: 18.Ноември.2007 во 20:46
Вака сега:  одете на забава или прослава со друштво, а таму полно народ.

Се запознавате со некој/а и сега доаѓа на ред најтешкото прашање: Од каде да знам дека и/му се допаѓам ?  Како да го приметам тоа?
IP IP логиран
 
 
 
 
Originally posted by connected connected напиша:

Originally posted by zeznata zeznata напиша:

 
 
 
 
      mali signali.................намигнување...............
samo koj znae da gi procita koi se vistinskiteнамигнувањеголема%20насмевка


ма какви сигнали, на машко не му се потребни сигнали. Биди си директна и искренаголема%20насмевка...доволна ти е една насмевканамигнување
 
 
 
 
connected mislamm deka ne gi povrza rabotite kako sto trebaнамигнување
 
direktna i iskrena sum dokolku toj mene mi se dopagaголема%20насмевка
 
no,za da znam dali jas mu se dopagam...ne mi treba mnogu........ednostavno znam pred negoнамигнувањеголема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2007 во 16:28
E ajde od maska perspektiva da mi objasni nekoj.. Ti deli komplimenti koga ke ima prilika, pa duri i ti vika javi se ko ke si slobodna, a inicijativata zavrsuva samo na toa голема%20насмевка. Kazuva deka bara devojka ko tebe, a ne ti dava konkreten predlog збунетост
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:06
Ajde forumdzii od maskiot pol kazete mi vase mislenje za mojata dilema! Se javi, razgovaravme dolgo, me pokani da izlezeme utredenta, od objektivni pricini mu kazav deka duri posle dva dena ke mozam da izlezam i se dogovorivme taka da bide, a sega go nema da se javi veke dva dena?! Od maska perspektiva mi treba mislenje za situacijata. 
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:14
Тоа што сте разговарале долго повеќе има врска со телефонската сметка, отколку што има со "допаѓањето".
Те поканил, за да те има на лагер...во случај да му откаже другата.
Тоа што не ти се јавил, е знак дека другата не му откажала газење%20од%20смеење
Не му се допаѓаш голема%20насмевка
(мое мислење, не се лути одма)
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:21
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Тоа што сте разговарале долго повеќе има врска со телефонската сметка, отколку што има со "допаѓањето".
Те поканил, за да те има на лагер...во случај да му откаже другата.
Тоа што не ти се јавил, е знак дека другата не му откажала газење%20од%20смеење
Не му се допаѓаш голема%20насмевка
(мое мислење, не се лути одма)


Znaci spored tebe treba da go brisam od misli i od imenik? Ne se lutam ako e stvarno mislenjeto realno..
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:22
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ajde forumdzii od maskiot pol kazete mi vase mislenje za mojata dilema! Se javi, razgovaravme dolgo, me pokani da izlezeme utredenta, od objektivni pricini mu kazav deka duri posle dva dena ke mozam da izlezam i se dogovorivme taka da bide, a sega go nema da se javi veke dva dena?! Od maska perspektiva mi treba mislenje za situacijata. 


ТОЈ СИГУРНО Е ЖЕНЕТ...!ГАРАНТ!!!!СМЕНИ БРОЈ...ИМАШЕ ЕДНАШ ТУКА ЕДЕН БРОЈ......
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:23
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Ajde forumdzii od maskiot pol kazete mi vase mislenje za mojata dilema! Se javi, razgovaravme dolgo, me pokani da izlezeme utredenta, od objektivni pricini mu kazav deka duri posle dva dena ke mozam da izlezam i se dogovorivme taka da bide, a sega go nema da se javi veke dva dena?! Od maska perspektiva mi treba mislenje za situacijata. 


ТОЈ СИГУРНО Е ЖЕНЕТ...!ГАРАНТ!!!!СМЕНИ БРОЈ...ИМАШЕ ЕДНАШ ТУКА ЕДЕН БРОЈ......


A be aj dosta so zaebancii, ne e zenet garant zosto go znam. Tuku dilemata mi e zosto mi dava takvi mesani signali toplo ladno.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:24
Originally posted by Mishell_G Mishell_G напиша:

Znaci spored tebe treba da go brisam od misli i od imenik? Ne se lutam ako e stvarno mislenjeto realno..
 
Не, само имај на ум дека не е човек од збор, дека не си го исполнува кажаното.
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:27
ili ne mu se dopagjas premnogu, ili e nesiguren vo sebe.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:31
Originally posted by sensei sensei напиша:

ili ne mu se dopagjas premnogu, ili e nesiguren vo sebe.


I mene mi e toa dilemata dali ne mu se dopagjam dovolno ili e nesiguren..
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:33
i ednoto i drugoto ne se dobra opcija, taka sto dilemata mozebi i ne e dilema :)
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:38
Mozhebi taktizira, ili toj go napavil prviot chekor,pa sega cheka dali ti ke prevzemesh neshto. Vo sekoj sluchaj ne izbrzuvaj so zakluchoci, mozhebi sega toj ima objektivni prichini. Ako stvarno ti se dopagja bidi trpeliva i imaj verba.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 19:51
od kade znaes deka mu se dopagjas?

pogledni go/ja vednas kje znaes- toa ne e mozno da se sokrie
a koj blesav i bi sakal toa da krie

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 20:15
Fala vi formumdzii za mislenjata mi pomognaa mnogu.. A vo megjuvreme toj se javi i sega imam pojasna slika za se.. среќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,531 секунди.