IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Од каде да знам дека и/му се допаѓам?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Од каде да знам дека и/му се допаѓам?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Од каде да знам дека и/му се допаѓам?
    Испратена: 18.Ноември.2007 во 20:46
Вака сега:  одете на забава или прослава со друштво, а таму полно народ.

Се запознавате со некој/а и сега доаѓа на ред најтешкото прашање: Од каде да знам дека и/му се допаѓам ?  Како да го приметам тоа?
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 01:02
Стварно, од каде да знам дали и се допаѓам или не?
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:03
 
 
 
 
      mali signali.................намигнување...............
samo koj znae da gi procita koi se vistinskiteнамигнувањеголема%20насмевка
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:07
Originally posted by zeznata zeznata напиша:

 
 
 
 
      mali signali.................намигнување...............
samo koj znae da gi procita koi se vistinskiteнамигнувањеголема%20насмевка


ма какви сигнали, на машко не му се потребни сигнали. Биди си директна и искренаголема%20насмевка...доволна ти е една насмевканамигнување
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:12
samiot treba da insistiras za da bides primeten i prifaten od drugata strana t.e. da i se dopagjas...
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:13
Malku poveke iskrenost i smelost i na kogo mu se potrebni tie glupi signaliнамигнување
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:17
Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Malku poveke iskrenost i smelost i na kogo mu se potrebni tie glupi signaliнамигнување


кажав јас веќе еднаш, машките не размисливаат како нас женитенамигнување
Кон врв
Pravoslavie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1732
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pravoslavie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:19

Се’ е во очите и во ликотцрвенеење

Да погледнеме околу нас, таму има МНОГУ СТРАДАЛНИЦИ. Да им помогнеме!
Оди на подфорумот Хуманост на дело
Запамети, ЉУБОВТА ДЕЛОТВОРИ!!
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:22
Originally posted by connected connected напиша:


Originally posted by Drlja Drlja напиша:

Malku poveke iskrenost i smelost i na kogo mu se potrebni tie glupi signaliнамигнување
кажав јас веќе еднаш, машките не размисливаат како нас женитенамигнување



mislis na "maliot" mozok??
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:28
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 16:28
Na ova sleduva -komplicirano, vie zenite od ramnopravnost i  emancipacija ne si gi slusate sopstvenite misli i za zal najcesto ste zbrkani i haoticniсмешен Sto poveke prasanja, sto pokomplicirano i nikako opustenoкубење%20коса
Pa do koga vakaзбунетост Olabavete se malku, SITE SAKAME ISTA RABOTA задоволство намигнување
Кон врв
Em4i Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Em4i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 17:58

Mozda ke izbegam od temava malce ama itno mi treba sovet.

Ovaa godina na uciliste klasovite ni se menuvaa i jas se padnav so eden drugar sto go znam okolu 3 godini (ne mnogu blizok) i po eden mesec, mi bese cudno no pocna da mi se sviga po malce. Pred nekoj den se izmuvavme zasto mi kaza deka i jas mu se svigam. No jas ne sakav samo da ostane toa na muvanje i se osudiv da go pasam na sto sme. Toj mi rece da ne se vregam, deka ne bilo toa sto ne me saka, naprotiv stvarno sum mu se svigala i nemal nisto protiv za toa da znaat site, no trebalo da razmislime dali da ostanime samo drugari, pa ponatamu ke vidime. Seto ova zatoa sto sme ucele zaedno pa da ne bide samo fati se pa skaraj se i da si gi rasipeme odnosite. I uste mi rece deka ako se soglasuvam mozeme nekogas pak da se izmuvame pa potoa da videme sto ke bide.
Inaku poznavajki go 3 godini mislam deka e stvarno fin i kulturen no ova me zbuna. So mene ne se ponasa idiotski, postojano me gleda mi pravi muabet, saka da e vo moja blizina no jas sepak sega po ova ne znam sto da mislam.
 
Mozebi sum dosadna so muabetov no stvarno mi treba sovet zasto utre nema da mozam da go poglednam vo oci.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 20:09
KOGA KE VI ZAIGRAAT ..,,PEPERUTKITE""..VO STOMAKOT....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2007 во 00:04
Stavi go malku na ignore i ke vidis rezultatiнамигнување Veruvaj mi, masko sum i ti kazuvam drugarskiсреќа
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.