IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Градови во Македонија
  Активни теми Активни теми RSS - По што е посебен нашиот главен град Скопје?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

По што е посебен нашиот главен град Скопје?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
Zaspana Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 429
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zaspana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2008 во 21:35
Po nisto!!!
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 11:45
po sonot da ima tramvaj
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 14:37
po mnogute manijachishta

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 17:07
Po nikniot zivot, se drugo e gola voda.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 18:26
Скопје е посебен по своите контејнери и ѓубрето расфрлано насекаде само не околу нив, за што секогаш го кривиме Цацко Конопишки.

Скопје е посебно по безбројните кучиња-скитници кои неретко напаѓаат недолжни минувачи, ама се некако им се прогледува низ прсти.

Скопје е посебно по просјаците кај семафорите, по оние кои “мачкаат“ прозори и ако им речеш “не“ намерно ќе шлакната вода за  да не можеш да заминеш без да ти го избрише стаклото.

Скопје е посебен град и по продавачите на дрангулии врз кутии, по тоа што секој може да си фрла шут кај ќе му текне, да си гради и доградува, да “узурпира“ нешто туѓо на неодредено...

Скопје е посебен град можеби најмногу по тоа што секој што се доселил тука станува “Скопјанец“ по дефолт и гордо се шепури со тоа, особено студентките кои успеале да најдат прилика за мажење токму ОВДЕголема%20насмевказашто сите мислат дека овде е “месен-обесен“намигнување

И по многу нешта е посебно Скопје, ама јас си го сакам мојот град, заради Кејот, Калето, Скопското Лизгалиште, Водно....големо%20гушкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 23:06
ٍٍСкопје е посебно и по големата концентрација на тешки метали во воздухот, зашто пак проработи Железарницата. “Над Скопје небото пак ќе биде црвено како некогаш“-рече задоволно Некој , мислам, кога проработе повторноголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 13:34
Кога бев бруцош, првото поцрвенување на небото ме исплаши.Не знаев за што се работи,но ми објаснија.По неколку дена дојде нов цимер, исто така бруцош...само што отслужил војска.Легна човекот рано,за да не се успие за на првите предавања.Кога околу 2 небото поцрвене,срипа човекот и без да пали светло бурична во шкафот и излезе.Се врати свежо избричен и некое време седеше во темница.Го прашав зошто станал толку рано,а тој збунето ми одговори дека станал за на факултет,ама сонцето што угреало сега го нема.Му реков да го запали светлото и видов дека тој беше и облечен за на предавања...Откако му објаснив долго се смеевме во ноќта.
Кон врв
topsexy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
10-K-H-HOT

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3022
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај topsexy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:13
po nisto...ne gledam ama bas nisto posebno vo skopje....zaludno ja nosi titulata "glaven grad"
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 14:52
Скопје е посебен и по огромната концентрација на една нова категорија луѓе, т.н. “скоројевичи“, кои успеале да дојдат до некоја пара во матното.

Лесно се препознаваат, а особено нивните сопруги.

Одеднаш од тешки опиноци влегуваат во скапи чевли, презираат турбо-фолк, одеднаш го откриваат театарот и другите задоволства на култивираниот човек... Своите фрустрации ги лекуваат со т.н. шопинзи во кои како термити ги празнат елитните продавници, а нивните довчерашни фризери ги заменија со елитни “стилисти“...

Но погледот ги издава.

Не дека ги нема и во другите градови во МК, но во Скопје се во најголем број.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
lpartik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 402
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lpartik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 15:00
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Скопје е посебен и по огромната концентрација на една нова категорија луѓе, т.н. “скоројевичи“, кои успеале да дојдат до некоја пара во матното.Лесно се препознаваат, а особено нивните сопруги. Одеднаш од тешки опиноци влегуваат во скапи чевли, презираат турбо-фолк, одеднаш го откриваат театарот и другите задоволства на култивираниот човек... Своите фрустрации ги лекуваат со т.н. шопинзи во кои како термити ги празнат елитните продавници, а нивните довчерашни фризери ги заменија со елитни “стилисти“...Но погледот ги издава. Не дека ги нема и во другите градови во МК, но во Скопје се во најголем број.


Скороевичите или покондирените тикви не се привилегија само на Скопје,ама како што рече- таму ги има во најголем број.И го кријат своето селско потекло како змијата нозете.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 15:24
Токму така, нагласив секаде ги има, но овде во најголем број.

Инаку не е срамно човек да биде селанец од село-но сељак веќе е посебна категорија. А овие се токму тоа-сељаци невидени.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
harp13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 98
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај harp13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 15:14
po zgodni picina
Кон врв
invader Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 442
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај invader Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 16:01
po nekolkute stokatnici! a be,ni MANHATTAN nema da mu bide ramen!i toa nekade nakaj jurumleri, da se napravat. za da ne go obezlicat centarot.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Март.2008 во 17:44
Скопје е посебно и по езерото Матка, (додуша во околината е, ама  пак е на Скопје, впрочем каде има хидроцентрала со езеро во центар на градголема%20насмевка) целата таа природа со реката Треска и езерото...мммммм...немам зборови. 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.