IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - До кога петоколонаши во власта
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

До кога петоколонаши во власта

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2007 во 11:02
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

Originally posted by Neonic Neonic напиша:



 P.S PAVLIN, zosto ne im go dades i svojot dom, pa za da imaat kade da spijat dodeka se lekuvaat besplatno vo Makedonija, pa da nemora i hotel da plakjaat???????

   


e bravo bre kako go smisli ova i od kade uleta so zname...ama ne makedonsko ...mozoce si ti...bravo..so kog bre jas pravam diskusija .. izgleda deka jas sum od mars padnat, ama ne mi teknuva...kaj i jas pa vo RM sum padnal mozev i vo Svajcarija da se rodam ....ama neeeeeeeeeзбунетост

 
 NO COMMENT!!! Ke vidis kakvi ke bide zdravstvoto vo Makedonija, koe i sega e katastrofa koga ke ti navalat lugje od Albanija,  sega se ceka za operacii, togas duplo ke se ceka.Sega Dijaliza koristi nekoi stari aparati, togas i tie ke crknat od preoptovarenost. A i nema da se ima prihodi, od kade da se kupat novi, neli Albancite od Albanija besplatno ke se lekuvaat????

  uste me cudi kako moze da go opravduvas toa, ama aj,, moze samo da si zboram, a toa nema da ti go smeni stavot ocigledno големо%20гушкањеголемо%20гушкање
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2007 во 15:35
Originally posted by Neonic Neonic напиша:

  
 NO COMMENT!!! Ke vidis kakvi ke bide zdravstvoto vo Makedonija, koe i sega e katastrofa koga ke ti navalat lugje od Albanija,  sega se ceka za operacii, togas duplo ke se ceka.Sega Dijaliza koristi nekoi stari aparati, togas i tie ke crknat od preoptovarenost. A i nema da se ima prihodi, od kade da se kupat novi, neli Albancite od Albanija besplatno ke se lekuvaat????

  uste me cudi kako moze da go opravduvas toa, ama aj,, moze samo da si zboram, a toa nema da ti go smeni stavot ocigledno големо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
Па погледај ја листата на тие кои го посеаја ова на македонската почва...
Да ја видиме топ листата....

1. Ќиро Гигоров - едноокиот, који је издао све што је зрачило с Македонском сјају поради то што је најбоље дудлао код врховног команданта Слоба Милошевића и исто они наши суседни...како их ми зовемо...Грекоси...Маму му јебем комунистичку да му се најебем!


2. Любчо Георгиевски - Повеќе е од очигледно нели?

3. Бранко Црвенковић (Познат и како Бранко коцкица, Бране адидас и Бране ТАТ-ица) - Исто така немам коментар...

4. Труфун Костовски (дел од бандата која ја ограбија Македонија во 89та)

5. Борис Змејковски (иако сум во блиско крвно сродство со човеков, заедно со Любчо, Голубовски, и дузина други, им ги собраа парите 91-94та на дијаспората наша кои доаѓаа во баснословни суми...тоа не се простува)

6. Софија Тодорова( к*рва која заедно со Банета се натоварија со вреќи пари од Гостиварските и Тетовските шиптари...знаете добро зошто)

7. Петар Гошев и неговите „чисти раце“...Од броење на државни пари и мито во неговиот џеб, кутриот почна да носи и цвикери...

8. бУЧКовски - сеуште неодредена ментална состојба...

9. Хари, Јани, Нано, Таки...оф мори мајко...

10. Следбениците на горенаведените...Кондарко, Пенов, Тинтири, минтири...


. Koga sme kaj titulata car, Kiro Gligorov ako sakase, t.e. ako ne vodeshe najrasipana, predavnichka politika mozese da stane car na Makedonija! Najrasipana mu beshe politikata bidejki ednookiot se’ praveshe skirsno, glumejkji neshto drugo pred narodot vo vreme na informaciski monopol.

Me cudi deka ne go spomena seljakot od Nizhepole - Zoran Vraniskovski - so pretenzii i toj da stane nekakov car. Vraniskovski napravi slicna steta kako ednookiot debil. Za da napravi poveke steta, nekako nemase dovolno vreme i mozhnost, a i na narodot mu pukna filmot pa se vide ke go lincuvaat.

Isto taka me chudi shto velish deka Vlado Buchkovski imal neopredelena mental na sostojba. Mentalnata sostojba se vide pred nedela-dve: koga trebashe da odi vo aps, ispadna povtorno vo SDSM: site za eden - eden za site.

Najmnogu me chudi shto Hari Kostov, Jane Miljovski, Jani Makraduli, itn. arhitektite na organiziranata pljachka i "tranzicija" se na nezavidno 9. mesto i toa pred Pero Goshev?! A nivnite naslednici Shema, Rada Shekerinska, itn. na ushte ponezavdno 10. mesto?!

Mozhebi e mrtva trka kako shto veli concrete, no za mene Branko Crvenkovski ostanuva broj eden vo celiov period na tranziciska pljachka i razgraduvanje na drzhavata. Toj vsushnost e simbolot na makedonskata propast. Dodeka ne si otide taa zhivotinja, ednostavno nema napred za Makedonija! I ne e Crvenkovic, tulu bash Crvenkovski!

So LjuBco Tatarot, krmachata Dosta Dimovska i seljachkata negatoivna selekcija okolu niv, koi ja zajaknaa ulogata na mafijata na Branko i go povampirija vrhovizmot - ednostavno ne sakam da si ja poganam ustata.

P.S. Objasni za Sofija Todorova, ne mi se veruva deka e vo rangot na ovie gore, ili gresham?
 
Ова се само позајмени мислења од истомисленици..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2007 во 14:14
големо%20гушкање
големо%20гушкање
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2007 во 00:50
Секогаш биле и ќе бидат, оти ние не превземаме ништо.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 21:00
1990-1991 година бев во ЈНА, ракетна единица, во Логатец,Словенија, 50км јужно од Љубљана.
Почна Југославија да се распаѓа, ЈНА се помалку војници имаше, секоја втора недела на стража бевме, инциденти околу касарната, воени вежби на територијалната одбрана на Словенија.
Во март 1991 Словенците со спогодба, повторувам СПОГОДБА со воениот врв на ЈНА си заминаа легално од ЈНА, Хрватите тоа требаше да го направат во август.
Мене полека ми стануваше јасно, ние Македонците, Црногорците, Босанците бевме спремани за топовско месо.
Ни стигаше весникот Нова Македонија, ВМРО ДПМНЕ се формираше со идејата за независна Македонија, за македонска армија, македонски пари, македонска репрезентација итн.
Тогаш ја приметив за првпат 5 колона.
Почнаа фабриките за перење мозок да димат силно.
Ако се оделиме од Југославија, која веќе беше јасно дека се дели, сигурно и државниот врв на КПМ го знаел тоа, бидејќи во ЈНА се случуваа тие процеси на повлекување на регрути Словенци и Хрвати, ќе има војна во Македонија.
Имавме позитивен извештај од Бадентер каде Словенија и Македонија добија прелазни оценки за да бидат држави, ние го пишувавме договорот Глигоров-Изетбегович и не побаравме прием во ОН.
5 колона го презентираше тој договор како врв на нешто свето нешто против кое не смее да се биде.
Изгубено време.
Уште 3 генерации после мене млади луѓе пратија на боиштата во ЈНА.
Гинеа за туѓи интереси.
Жртвите на младите регрути сигурно Киро Глигоров не ги спомна во неговата книга, но на душа му се.
5 колона дома си ја одработуваше својата работа.
Се смени сценариото кога мајките на регрутите излегоа пред Собрание и побараа Македонците да смеат да служат само во Македонија.
Се спасија доста млади животи.

2001 година 5 колона ни велеше Рамковниот договор е врв на мултиетничкото опшество и тоа ќе означува голем плус за влез во НАТО и ЕУ и за мирот и стабилноста во Македонија.
Што се случи?
Терористите се симнаа од шумите во градовите.
Влегоа и во институциите, па имаме 3 пати годишно ограбување на поштенски комбиња сред бел ден со пукање во невини луѓе Македонци по националност.
Имаме убиство на невини Македонци кои решили да живеат во Арачиново, кои се соседи на Арачиново а не дознале дека тоа станало туѓа територија на која несмеат да се движат итн.
Колку денеска имаме Македонци во Матејче?
5 колона велеше после Рамковниот договор ќе има мир и стабилност.
5 колона велеше со амнестијата ќе се социјализираат терористите и ќе станат добри граѓани.

5 колона денеска е активна и за последното нешто што остана да се продава а за кое од надворешни извори може да се земе пари.
Името на Р.Македонија.
5 колона вели ако од Р.Македонија станеме Нова Република Македонија тоа не е промена на име и на идентитет.
Само треба да прифатиме додавка и ние ќе влеземе во НАТО и ЕУ небаре тие се вечни организации.
5 колона не разбира дека прво тука се работи за чест.
Ако немаш чест и почит према сопственото име тогаш не е битно какво друго име ќе носиш.
Јас од 5 колона не барам ништо, одамна они честа и почитта си ја продале, они се безлични бездушни и мислат ако ги има 24 часа на медиумите дека се битен влијателен фактор.
Не господа, ви ја научивме шемата, станавме имуни, не шибаа со инекции 7,8 мм, не шибаа со санскции, со бркања од работа и ни станаа работите многу појасни.

5 колона денеска Македонците ја покажуваат со прст и нема да има место на земјата Македонска каде нема да бидете означени и исплукани.
Вашиот неморал и продавање на вашиот личниот идентитет не е дел од нашите животи, вие сте за нас пример за најодвратната состојба во која духот на човекот може да падне.
ОДПАДНИЦИ како ПАДНАТИОТ АНГЕЛ, ЃАВОЛОТ, КОЈ МИСЛИ ДЕКА ПОБЕДУВА ВО СЕКОЈ МОМЕНТ АМА НА КРАЈОТ СЕ ЗНАЕ НЕГОВАТА СУДБИНА.

Кон врв
cro Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Март.2008 во 22:46
Koja e 5 kolona?
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 01:46
Сите заговорници на промена на уставното име кои се извртеа овие денови по медиумите.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 02:04
tochno kaza,...site,...osven ,...ponekoj,....vo manjina.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
TONI Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TONI Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 09:16
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Сите заговорници на промена на уставното име кои се извртеа овие денови по медиумите.

Јас сум првиот кој јавно ти се придружува и застанувам на иста линија со тебе по однос на прашањато на враќање на бегалците Македонци на своите родни огништа во Арачиново , Матејче, Тетово и секаде каде што уште не се вратени.Се придружувам и кон заложбите за сузбивање на криминалот на улиците во Р.М. Она на што би сакал да ти укажам, ако добро се сеќавам,е тоа дека се имаш декларирано како член на владеачката партија што значи имаш некаков инструмент да ја натераш власта да ги изврши своите нормални, обични, секојдневни обврски како што се сигурност и владеење на правото на целата територија на државата, што пак треба дасоздаде услови за да се вратат раселените луѓе и да нема пукање по улиците. Тоа е обврска на власта.Те повикувам да преку партиските механизми го повикаш Никола Груевски јавно јасно гласно и експлицитно да се произнесе за сите нејаснотии околу името и неговиот личен и ставот на владата кон ова чувствително прашање. Време е да преземе лидерство. Сите тоа го очекуваме од него.Така ќе ги порази петоколонашите.вака се добива впечаток дека калкулира и се крие под општи пароли и изјави кои во суштина не мора да значат ништо посебно.Оној момент кога (ако)ќе се почувствуваш беспомошен можеш да имаш доблест и да ја вратиш партиската книшка.Резервна варијанта е да ги собереш ловориките како резултат на успехот на нашата држава.
Кон врв
cro Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 11:28
ZoranSk

Ne si vo pravo koga kazuvas u stvari aludiras na toa deka grabezite i ubistvata na postenskite rabotnici gi izvrsile albanci, bidejci niedna krazba ne e rasvetlena od policijata, a dokolku ne e rasvetlena znaci deka vlasta ima prsti i se raboti za golema suma na pari.
Kako drugo ne bile site po makedonska nacionalnost od povredenite interesiraj se povece a ne so pretpostavki.

Pozdrav
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 12:08
Originally posted by cro cro напиша:

Koja e 5 kolona?
 
Типичен егземплар ти е лигавиот плукач и итен случај за логопед  кој многу плука...другарот ГЕРОПУЛОС..од весникот за беспари..
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 17:53
cro, не алудирам, тврдам, имам право да имам свој став, врз база на податоци добиени за тој настан.
Ги знаеш и ти фактите за последниот инцидент, не верувам дека била етнички мешана банда.

Тони, пред 3 месеца во Арачиново сред бел ден убија 75 годишен човек кој таму и се родил.
Неговите деца се преселиле во Синѓелич и постојано го викале да дојде кај нив.Но не можел си го сакал местото и куќата.
Знаеш зошто го убиле?
Не прифатил да ја продаде ќуќата.
Правото?
Какво црно право во средина каде се подржува тероризмот каде населението не ги дава своите и каде таа територија сите ја сметаат за веќе освоена.
Не гледаш ли деновиве се собираат потписи за ослободување на тие од Бродец.
Има закани за системот ако не се ослободат и тие кои ги застрелаа Македонците во Влае.
Ти ако постапиш по правото под default ја дестабилизраш државата.
Зошто е тоа така јас знам.
Ама може и Дел Понте да ти даде одговор со последната книга.

Тони,
Не сум партиски активен, немам време за политика, борбата за егзистенција не ми дава многу време за дремење по општински комитети, али имам други ангажмани во тој правец што не се поврзани со партија.

Новаче, право во центарот.
Јас ќе спомнам уште еден одвратен тип кој од говорницата на Парламентот ќе изјави, јас неможам да ја видам Македонија како независна држава, а денес дава совети, се врати од Њујорк.
Денко Малевски.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2008 во 18:13
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

cro, не алудирам, тврдам, имам право да имам свој став, врз база на податоци добиени за тој настан.
Ги знаеш и ти фактите за последниот инцидент, не верувам дека била етнички мешана банда.

Тони, пред 3 месеца во Арачиново сред бел ден убија 75 годишен човек кој таму и се родил.
Неговите деца се преселиле во Синѓелич и постојано го викале да дојде кај нив.Но не можел си го сакал местото и куќата.
Знаеш зошто го убиле?
Не прифатил да ја продаде ќуќата.
Правото?
Какво црно право во средина каде се подржува тероризмот каде населението не ги дава своите и каде таа територија сите ја сметаат за веќе освоена.
Не гледаш ли деновиве се собираат потписи за ослободување на тие од Бродец.
Има закани за системот ако не се ослободат и тие кои ги застрелаа Македонците во Влае.
Ти ако постапиш по правото под default ја дестабилизраш државата.
Зошто е тоа така јас знам.
Ама може и Дел Понте да ти даде одговор со последната книга.

Тони,
Не сум партиски активен, немам време за политика, борбата за егзистенција не ми дава многу време за дремење по општински комитети, али имам други ангажмани во тој правец што не се поврзани со партија.

Новаче, право во центарот.
Јас ќе спомнам уште еден одвратен тип кој од говорницата на Парламентот ќе изјави, јас неможам да ја видам Македонија како независна држава, а денес дава совети, се врати од Њујорк.
Денко Малевски.
 
Оној што мануката (демек „придружничката„ за чистење на лично оружје) со која бил на швалерација во елитен Њујоршки Хотел проба(л)  да ја „протне„ пред комисијата за трошоци направени за Макеоднија..и јас мислам на оној анти-македонец  Д(рв)енко...
Која мизерија македонска..бреееееееј.???
голема%20насмевка
 
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
baba mulon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 258
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај baba mulon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 12:03
uuuuu da e samo Geeropulos.Gi ima mnogu samo da sednish i da gi slushash.Da ne ti se veruva covece na shto se se spremni
Im YOUR NIGHTMARE
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.