IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Музички желби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Музички желби

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
Автор
Порака
bellA KAULITZ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Мај.2008
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bellA KAULITZ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2008 во 12:55
AKO MOZES PESNITE OD TOKIOHOTEL
FREIHEIT89
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2008 во 12:57
Originally posted by bellA KAULITZ bellA KAULITZ напиша:

AKO MOZES PESNITE OD TOKIOHOTEL


biraj sto sakas

http://megadownload.net/search/tokiohotel/all.html

http://megadownload.net/search/tokio%20hotel/all.html

Изменето од LouWeed - 15.Мај.2008 во 12:57
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2008 во 12:03
Postarite albumi na Parketi kako Gazirana harmonija i Griza na sovesta.Ve moolllllaaaaaaaaaaaaammmmm!!!!!!!!!!!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2008 во 16:49
Daj odogovorete miiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Мај.2008 во 11:59
Originally posted by macaparket macaparket напиша:

Postarite albumi na Parketi kako Gazirana harmonija i Griza na sovesta.Ve moolllllaaaaaaaaaaaaammmmm!!!!!!!!!!!!!!


Епа маца успеав до сега само ова да го најдам http://rapidshare.com/files/5667830/Parketi_new_album.zip.html
најверојатно го имаш ама за постари мак. албуми знаеш дека треба некој да upload-ира на нет пошто вака по некоја случајност не можеш да улеташ на наш трудне%20знамнамигнување

Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 04:04
Baram edna pesna,
francuska,
se vikase "Makedonka"
kako i da se pisuva toa na francuski!
Izvedena e na Evrovizija
mislam na pocetok na '90.
Peacot e francuzin koj sto imase zena makedonka
i nejze i' ja imase posveteno pesnava!
Na se' se sekavam,
ama ne mozam da ja najdam!

Bi bilo fino da mi ja najde nekoj!
Odnapred blagodaram!
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 15:15
Originally posted by Irenica Irenica напиша:

Baram edna pesna,
francuska,
se vikase "Makedonka"
kako i da se pisuva toa na francuski!
Izvedena e na Evrovizija
mislam na pocetok na '90.
Peacot e francuzin koj sto imase zena makedonka
i nejze i' ja imase posveteno pesnava!
Na se' se sekavam,
ama ne mozam da ja najdam!

Bi bilo fino da mi ja najde nekoj!
Odnapred blagodaram!


Тој некој може да бидам јас?задоволство
Инаку стварно ме измачи песничкава, ја има испеано Philippe Lafontaine а песната се вика
Macédomienne што значи Мојата Македонска Женаголема%20насмевка песната е Белгијска и е испеана 1990 год. на Евровизискиот натпревар кој се одржа во Загреб (тогашна) Југославијасреќа и се смета за една од најубавите песни било кога испеани на Евровизија!
Песната е посветена на неговата тогашна жена која била Македонказадоволство и која му го свртела паметот ко на пубертетлијасмеење жалната страна е тоа што после некое време го напуштила кутриот Philippe и овој завршил во ментална установа да се лечи од депресијаизненадување затоа оваа песна Иренице не си можела да ја најдеш, пошто никогаш не е издаден сингл баш од оваа причинанамигнување
Само јас малку покопав со моите програмчиња и ја најдовкул
Повели...http://www.2shared.com/file/3328327/8df465e3/Belgium_-_Philippe_Lafontaine_-_Macedomienne.html
големо%20гушкање


Изменето од Drlja - 23.Мај.2008 во 16:34
Кон врв
Irenica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
SIC ITUR AD ASTRA!

Регистриран: 20.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Irenica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2008 во 16:30
Drlja
blagodaram najiskreno za pesnata!
Jas mislev deka zemjata pretstavnik e Francija
ama sepak bilo Belgija!
Ne mozes da mi zameris,
imav 7 godini koga se zaljubiv vo pesnava!
Pisuvav po sekavanje!
    

Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 00:50
Повторно јас
Ќе биде ли проблем да се најде песната „Моите слики“ или така нешто ќе да беше, од Меморија, кога почна Ристо Самарџиев да пее со нив? Од 90-тите беше оваа песна, многу ми е убава, ама никаде не можам да ја најдам...
Однапред благодарам!!!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
CRESA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CRESA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 01:27
HM...MUZICKI ZELBI.
ABE ...... JAS SI JA SLUSAM ANTONIJA SOLA.......A SO TOSE SE BUDAM I SI LEGNUVAM......SAKAM NEKOI BALADI OD BON JOVI, I ONAA PESNATA OD METALIKA NOTHING ELSE MATER I DR
Кон врв
sladjana_d Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sladjana_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 12:01
Ako moze nekoj da mi ja najde pesnata od Bojan Tomovic i Jovana Pajic, ne znam kako se vika
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 18:43
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Повторно јас
Ќе биде ли проблем да се најде песната „Моите слики“ или така нешто ќе да беше, од Меморија, кога почна Ристо Самарџиев да пее со нив? Од 90-тите беше оваа песна, многу ми е убава, ама никаде не можам да ја најдам...
Однапред благодарам!!!


Песничката се вика "Нашите слики", ја напиша и испеа Ристо Самарџиев 1996 год. додека беше вокал во легендарната група Меморија, бај д веј лично ја сметам за една од најубавите мак. баладиаплауз еве ти даунлоуд линкче, линкче за да си ја слушаш а и текст за да си ја потпевнувашнамигнување
http://www.2shared.com/file/3377277/61c264b7/memorija-nasite.html

Нашите слики - Меморија (пее Ристо Самарџиев) не%20вреден

Во моите мисли сеуште стоиш

ко осамен остров сред океан.

Во моите песни ќе те има секогаш, ууу,

во душата рана длабока.

 

Твоето име ко сенка ме следи

и очите твои пред мене се.

Нашите слики како икони ги чувам, ммм,

и солзите не ги запирам.

 

Сеуште сум херој во ноќите долги пијани,

ко скитник на пат се плашам да легнам негде да заспијам

и сеуште сам во мугрите знам без тебе пусто е.


Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 18:54
Originally posted by sladjana_d sladjana_d напиша:

Ako moze nekoj da mi ja najde pesnata od Bojan Tomovic i Jovana Pajic, ne znam kako se vika


Повелинамигнување
http://www.2shared.com/file/3378110/f3d9f89d/Bojan_Tomovic_-_2008_-_02_-_Jugic__Duet_with_Jovana_.html

само една забелешка, ДО КОГА СО ВАКОВ ТРЕШ ТУРБО ФОЛКсмеење
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 18:22
Originally posted by Drlja Drlja напиша:


Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Повторно јас
Ќе биде ли проблем да се најде песната „Моите слики“ или така нешто ќе да беше, од Меморија, кога почна Ристо Самарџиев да пее со нив? Од 90-тите беше оваа песна, многу ми е убава, ама никаде не можам да ја најдам...
Однапред благодарам!!!
Песничката се вика "Нашите слики", ја напиша и испеа Ристо Самарџиев 1996 год. додека беше вокал во легендарната група Меморија, бај д веј лично ја сметам за една од најубавите мак. баладиаплауз еве ти даунлоуд линкче, линкче за да си ја слушаш а и текст за да си ја потпевнувашнамигнувањеhttp://www.2shared.com/file/3377277/61c264b7/memorija-nasite.htmlНашите слики - Меморија (пее Ристо Самарџиев) не%20вреденВо моите мисли сеуште стоиш

ко осамен остров сред океан.

Во моите песни ќе те има секогаш, ууу,

во душата рана длабока.

Твоето име ко сенка ме следи

и очите твои пред мене се.

Нашите слики како икони ги чувам, ммм,

и солзите не ги запирам.

Сеуште сум херој во ноќите долги пијани,

ко скитник на пат се плашам да легнам негде да заспијам

и сеуште сам во мугрите знам без тебе пусто е.




Срце си Дрља.... ти благодарам многу, најмногу на свет!!!!

И мене оваа песна ми е една од најубавите македонски балади, дефинитивно е прекрасна!!!
За ова честам пијачка
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,180 секунди.