IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Музички желби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Музички желби

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
Автор
Порака
Dzemko Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 28.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dzemko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 11:38
Dzejms Din,ova sigurno ke ti se dopadne

Deidara -Set The World On Fire


A ova? LOL

The Ink Spots-I Don't Want To Set The World On Fire

ajaja od muzika pa do tekst a za spotot NO COMMENT; ne ja slusaj podobro,losa vibra ke te strefi uh uh uh
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2008 во 15:29

фАЛА ВИ МНОГУ ШТО СТЕ СЕ ПОТРУДИЛЕ ДРУГАРИ!

Ама за жал токму тие се песните и јас што ги наоѓаов
Значи не е: Britt Nicole,ANNIHILATOR,Symphony X, Rage,Deidara ниту E-Type!

Песната што ја барам е всушност истава што ми ја посочуваш ти Џемко, од Deidara, само што не е во тој стил. Пее женски вокал (гласот е истиот како во рефренот), песната е многу помирна (во стилот на песните на Шаде, како што кажав и погоре), дури по малце наликува и на некоја џез варијанта!



Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 20:23
А да пробаш со ова?
Julie's Haircut - Set the world on fire...
побарај ја и види дали е таа...
се надевам дека помогнав!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 21:29
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

А да пробаш со ова?
Julie's Haircut - Set the world on fire...
побарај ја и види дали е таа...
се надевам дека помогнав!


Не е таа! Tnx for trying
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2008 во 21:52
Нема зошто!
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 01:44
zasekogas-g.krstevski
Кон врв
trepetlika Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trepetlika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 00:49
Pesnata "Moja Jana" od Saso Gigov-Gis, pls!
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 18:56
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

zasekogas-g.krstevski


повели...... http://www.2shared.com/file/2883793/3f65b43a/Gorgi_Krstevski_-_Zasekogas.html
намигнување
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 19:17
Originally posted by trepetlika trepetlika напиша:

Pesnata "Moja Jana" od Saso Gigov-Gis, pls!


хир ју гоутрепкање... http://www2.evilshare.com/e7070fd4-255a-102b-aba1-0007e90cfb90
Кон врв
trepetlika Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trepetlika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2008 во 02:31

YESSSSSSSSSSSS!!!
Fala mnogu!
Gushk!
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2008 во 17:46
Мене ми треба една песничка... Дрља извини ако сум досадна
Зафир Хаџиманов - Мари, Мари (така се викаше?)
Ја барав на radioMk.com ама не ја најдов... ти можеш?
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Март.2008 во 21:33
Ништо не бива од песнава? Мислам на гореспомнатава од Зафир Хаџиманов... никаде ја нема?
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 16:59
Evenstar тој наслов не можам никаде да го најдам, по се изгледа не се вика така песната или барем јас не ја знамне%20знам дај ми нешто повеќе инфо. и ќе се потрудам пакнамигнување
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2008 во 20:48
Еј фала што се трудиш, ама ни јас не знам многу за песнава... ама мислам дека така се вика затоа што така почнува рефренот, и единствено што знам е дека е испеана на некој од поранешните Скопски фестивали...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,484 секунди.