IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Музички желби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Музички желби

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака Обратен редослед
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 21:20
а СО МАКЕДОНСКИ ПРЕВОД ИЛИ ВО ОРИЏИНАЛЕ...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
WhizKid Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 13.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 82
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај WhizKid Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2008 во 21:12
И зовем зовем деведеееееееесЕЕт двАаАААаааааАААааа
И нек га траже нек га наџууУУУуу га
Нек каже где је љубав не..еста...а.алаа.аАааАаа

http://www.on.net.mk/default-MK.asp?ItemID=1358B69E22A87241887F1BEE32901730
Кон врв
Pentakostalec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pentakostalec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2008 во 01:31
jas baram isntrumetalki od Lil Jon
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2008 во 18:17

Ауууу тенка работа... Кај мене у мало е период на морталитет .

Ако се наоѓа нешто на нет арно, ако не ќе барам кај ќе стигнам, по други маала.
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2008 во 17:53
Друже тие цд0иња се продаваа порано со сите песни...
Ако имаш некој што ги има...
Пример деца во маало ...тие ги купуваа највеке
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
doriangray Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Опсесивен компулсивец

Регистриран: 03.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1460
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doriangray Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2008 во 17:51

Леле се отепав од барање една песна, ама изгледа не сум се обратил на правото место. Пред неколку години на потрагата по ѕвезди органзирана од М2, имаше една песна во финалето, се викаше Вечна тајна, а ја пееше Елизабета Јовановска ако не се лажам или така некако.
Ако некој ми помогне да ја најдам песнава, ќе му бидам вечно благодарен + частам пиво .
Don't tell me what to do 'cause I'll never be uptight like you.
Don't look at me that way 'cause I ain't never gonna change.
And if you're talking about my life you're only wasting your own time!
Кон врв
luckyboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 285
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luckyboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 12:55
ХЕХЕ за така и јас знам мн веб страни ама не ми текнуваат имињата на песните. голема%20насмевка
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 12:52
www.onlinemuzika.com
 
for free голема%20насмевка


Изменето од miroslav_g8 - 10.Јуни.2008 во 12:53
Кон врв
luckyboy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 285
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај luckyboy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2008 во 12:50
Ако има некој некаква колекција на српски балади го молам да постира линк од каде може да се симнат... Без разлика дали се стари или од поново време..

Благодарам,
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2008 во 18:22
Originally posted by Drlja Drlja напиша:


Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Повторно јас
Ќе биде ли проблем да се најде песната „Моите слики“ или така нешто ќе да беше, од Меморија, кога почна Ристо Самарџиев да пее со нив? Од 90-тите беше оваа песна, многу ми е убава, ама никаде не можам да ја најдам...
Однапред благодарам!!!
Песничката се вика "Нашите слики", ја напиша и испеа Ристо Самарџиев 1996 год. додека беше вокал во легендарната група Меморија, бај д веј лично ја сметам за една од најубавите мак. баладиаплауз еве ти даунлоуд линкче, линкче за да си ја слушаш а и текст за да си ја потпевнувашнамигнувањеhttp://www.2shared.com/file/3377277/61c264b7/memorija-nasite.htmlНашите слики - Меморија (пее Ристо Самарџиев) не%20вреденВо моите мисли сеуште стоиш

ко осамен остров сред океан.

Во моите песни ќе те има секогаш, ууу,

во душата рана длабока.

Твоето име ко сенка ме следи

и очите твои пред мене се.

Нашите слики како икони ги чувам, ммм,

и солзите не ги запирам.

Сеуште сум херој во ноќите долги пијани,

ко скитник на пат се плашам да легнам негде да заспијам

и сеуште сам во мугрите знам без тебе пусто е.




Срце си Дрља.... ти благодарам многу, најмногу на свет!!!!

И мене оваа песна ми е една од најубавите македонски балади, дефинитивно е прекрасна!!!
За ова честам пијачка
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 18:54
Originally posted by sladjana_d sladjana_d напиша:

Ako moze nekoj da mi ja najde pesnata od Bojan Tomovic i Jovana Pajic, ne znam kako se vika


Повелинамигнување
http://www.2shared.com/file/3378110/f3d9f89d/Bojan_Tomovic_-_2008_-_02_-_Jugic__Duet_with_Jovana_.html

само една забелешка, ДО КОГА СО ВАКОВ ТРЕШ ТУРБО ФОЛКсмеење
Кон врв
Drlja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3373
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Drlja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2008 во 18:43
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Повторно јас
Ќе биде ли проблем да се најде песната „Моите слики“ или така нешто ќе да беше, од Меморија, кога почна Ристо Самарџиев да пее со нив? Од 90-тите беше оваа песна, многу ми е убава, ама никаде не можам да ја најдам...
Однапред благодарам!!!


Песничката се вика "Нашите слики", ја напиша и испеа Ристо Самарџиев 1996 год. додека беше вокал во легендарната група Меморија, бај д веј лично ја сметам за една од најубавите мак. баладиаплауз еве ти даунлоуд линкче, линкче за да си ја слушаш а и текст за да си ја потпевнувашнамигнување
http://www.2shared.com/file/3377277/61c264b7/memorija-nasite.html

Нашите слики - Меморија (пее Ристо Самарџиев) не%20вреден

Во моите мисли сеуште стоиш

ко осамен остров сред океан.

Во моите песни ќе те има секогаш, ууу,

во душата рана длабока.

 

Твоето име ко сенка ме следи

и очите твои пред мене се.

Нашите слики како икони ги чувам, ммм,

и солзите не ги запирам.

 

Сеуште сум херој во ноќите долги пијани,

ко скитник на пат се плашам да легнам негде да заспијам

и сеуште сам во мугрите знам без тебе пусто е.


Кон врв
sladjana_d Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Мај.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 45
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sladjana_d Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2008 во 12:01
Ako moze nekoj da mi ja najde pesnata od Bojan Tomovic i Jovana Pajic, ne znam kako se vika
Кон врв
CRESA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CRESA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2008 во 01:27
HM...MUZICKI ZELBI.
ABE ...... JAS SI JA SLUSAM ANTONIJA SOLA.......A SO TOSE SE BUDAM I SI LEGNUVAM......SAKAM NEKOI BALADI OD BON JOVI, I ONAA PESNATA OD METALIKA NOTHING ELSE MATER I DR
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.