IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Прочитана книга што оставила длабок впечаток
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прочитана книга што оставила длабок впечаток

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 19>
Автор
Порака
muftarov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muftarov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 02:11
ATLANTIDA 1-vi i 2-ri del
- Borislav Jakac-
Aut viam inveniam aut faciam
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 02:12
Скршени крилја 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
muftarov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај muftarov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 02:17
ATLANTIDA - Borislav Jakac -
Vecna Dilema!Koi od nas se ludje a koi se roboti!?

Изменето од muftarov - 21.Декември.2007 во 02:17
Aut viam inveniam aut faciam
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 09:16
Igra Bozja ...

Изменето од marco_antony - 21.Декември.2007 во 09:17
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 09:35
"ALHEMICAROT" i "NAJGOLEMIOT TRGOVEC NA SVETOT"
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 11:33
"ALHEMICAROT" i "NAJGOLEMIOT TRGOVEC NA SVETOT"
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Декември.2007 во 23:38
hehe jas ce ve nasmeam
galebot gonatan livingston mi ostavila najvise vpecatot i ce vi kazam zasto :)
1 malecka e zdiv ti treba da ja procitas
:)
2 sve ima vo nejze sto gledano realno vo zivotot na site ni se desava padni stani
3 sami doznaete si go dali sto letac ili ne:)
љубовголема%20насмевка
Lady Blue
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација:
Macedonia
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 1327
Цитирај Lady%20Blue Одговорbullet Испратена: 12.Ноември.2007 во 22:56
Site knigi do edna na POULO KOELJOсреќа
sve od nego isto taka
a autostoperi vo galaksijata mi se svigase pa i filmot duri:)
 


Изменето од plamenko - 21.Декември.2007 во 23:45
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Декември.2007 во 01:41
Библијата

се друго е за наша информација, ама оваа е за наша трансформација...
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 09:59
Ne sum ja procitala knigata ama sega koga ti tolku ja ispofali ke se potrudam da ja najdam - stom ti se dopagja Koeljo sigurno imas dobar vkus голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 10:24
Snezana i sedumte djudjinja
Cudesna kniga! Im ja preporacuvam na site Dami koj se prisutni na ovoj sajt .Malecka e i se cita vo eden zdiv.Imresiite traat so godini. Frapatnata replika koja ke ostavi neizbrislivi tragi vo vasata podsvest glasi -"ogledalce, ogledalce koj e najubav na svetot?"
Vo nejze ke najdete prakticni soveti kako da se spravite so vasata najgolema sopernicka - sovet: podarete i jabolko.Knigata ve ohrabruva da gi nadminite malogragjanskite sterotipi vo pogled na vaseto seksualno odnesuvanje - scenata koga vo malata kukjicka vleguvaat sedumte djudjinja dodeka Snezana mirno si lezi vo krevetceto izobiluva so neviden erotizam. Krajot nema da ve ostavi ramnodusni. Ubaviot princ uspeva na nadpriroden nacin so eden strasen baknez da ja ozivee umrenata ubavica na opsto zadovolstvo na site zivotni vo sumata a osobeno na sedumte djudjinja
Mozete da ja najdete vo bilo koja knizarnica ili biblioteka. Kniga sto definitivno ke vlijae vrz vasiot ponatamosen pogled na svet.
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Декември.2007 во 21:19
ДРАМАТА...,,МАКЕДОНСКА КРВАВА СВАДБА"...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
BarbB Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BarbB Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2007 во 22:36
Ej Anthony super komentar!!!!
Prikaznite skoro site imaat simbolika.
 
Na mene najmnogu mi ostavila vpecatok "Maliot Princ" -A.Egziperi
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 15:50
ДЕЦАТА ОД ПАВЛОВАТА УЛИЦА - Ференц Молнар
Книга за сите тгенерации, за тоа како треба да се брани она што ни припаѓа и да се загине за него. Книга која го буди чувството за праведност и симпатиите кон малите и безначајни војници на војната, кои го одлучуваат исходот со својата саможртва.
ПИРЕЈ - најдобриот македонски роман
Роман со мошне оригинална симболика карактеристична за нашето истребување и нашето опстојување.
КУЧЕШКИ ГОДИНИ - Гинтер Грас
ПЕКОЛОТ - Данте Алигиери, ми го покажат патот до рајот во сопствената душа.
Секоја книга што ќе се прочита е една вредност повеќе за душата и мислите
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 18:22
 
 
 
 
    mi ostavi vpecatok poslednata kniga
    sto ja procitav   Doagam po tebe i te vodam so sebe,
     od Nikolo Amanati...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,357 секунди.