IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Прочитана книга што оставила длабок впечаток
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Прочитана книга што оставила длабок впечаток

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 19>
Автор
Порака
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 09:33
...nema da preteruvam so naslovi za koi nekoi i ne slusnale zatoa ke go preporacam slednovo obavezno da se procita...
  1.Stepskiot Volk
  2.Galebot Dzonatan Livingston
  3.Idiot...(Dostoevski)
Кон врв
biba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 09:44
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

...nema da preteruvam so naslovi za koi nekoi i ne slusnale zatoa ke go preporacam slednovo obavezno da se procita...
  1.Stepskiot Volk
  2.Galebot Dzonatan Livingston
  3.Idiot...(Dostoevski)
  Ke dodadam
     RICARD BAH-  ILUZII
     ANTONI DE MELO- DAMARI
     PAULO KUELJO- ALHEMICAROT
     SPENSER DZONSON - PODAROK 
biba
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2007 во 10:00
Originally posted by biba biba напиша:

Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

...nema da preteruvam so naslovi za koi nekoi i ne slusnale zatoa ke go preporacam slednovo obavezno da se procita...
  1.Stepskiot Volk
  2.Galebot Dzonatan Livingston
  3.Idiot...(Dostoevski)
  Ke dodadam
     RICARD BAH-  ILUZII
     ANTONI DE MELO- DAMARI
     PAULO KUELJO- ALHEMICAROT
     SPENSER DZONSON - PODAROK 

...samo da ne zaboravam
..1984 by GEORGE ORWELL
..THE HITCHHIKER`S GUIDE TO THE GALAXY..by DOUGLAS ADAMS
..THE SATANIC VERSES by Salman Rushdie
Кон врв
KaLiNa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8416
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaLiNa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 00:50
"Pole". Kniga sto mi go iskristalizira pogledot za nekoi raboti... sto mi dade odgovor na cesto postavuvani prasanja... mi go smeni stavot za odredeni temi.
kuliraj
Кон врв
inessX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 405
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај inessX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 11:35
Digitalna tvrdina od Den Braun
Кон врв
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Agapi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 16:50
OPSEDNATA od Megan Stin
 
navistina posle citanjeto na ovaa kniga imam poinakvo glediste i ottogas na site im ja preporacuvam
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 17:04
HENRY CHARRIERRE - PAPPILLON
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 02:47
Majstorot i Margarita - Mihail Bulgakov
....... postojano i se navrakam, i sekogas e kako prv pat da ja citam

Uska vrata - Andre Zid

Изменето од moira - 10.Декември.2007 во 02:51
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 07:52
ej Biba...sega se setiv....a sto e so ...Koj go ukrade moeto sirenje?..Spenser Dzonson....super голема%20насмевка
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 09:36
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

ej Biba...sega se setiv....a sto e so ...Koj go ukrade moeto sirenje?..Spenser Dzonson....super голема%20насмевка
 
Da , ama taa kniga treba da se cita poveke pati....i sekogas ke ima razlicno znacenje среќа
Кон врв
Agapi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 541
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Agapi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 19:54

Dali nekogas ste procitale nekoja kniga koja navistina vi se dopadnala i posle toa ne ste istite. Knigata go promenila vaseto mislenje, vaseto glediste..

Eve ke pocnam jas
Mi ja poklonija knigata OPSEDNATA (ne e mn poznata) i koa ja vidov samo ja ostaviv vo fiokata. Po nekolku godini ja najdov sosema slucajno i samo go procitav delot sto bese na korica i odese vaka (prevod ke napisam na mak zasto knigata e angliska) 
 
Opsednata-MEgan Stin
Dali nekogas ste sakale nekoj tolku mnogu sto bi napravile SE za da go zadrzite?
Znam deka parovite raskinuvaat, no toa nikogas netrebase dami se sluci mene i na Mitch.
Nasata ljubov bese vistinska. Ja imavme isplanirano nasata zaednicka idnina:fakultetot na koj trebase da odime, nasata vencavka, duri i iminjata na nasite deca koi bi gi imale eden den. Veruvav vo toa 100% a mislev deka i Mitch veruva.
 
Potoa, samo za mig, bese gotovo. Mitch rece deka e kraj deka ne me saka poveke. No jas ne mislev tuku taka da go pustam da si odi od mojot zivot Zatoa smisliv plan-nacin na koj ke go vratam. I seuste nemozam da veruvam nekoi od rabotite koi gi napraviv. Navistina ludi i uzasni raboti. Bev nadvor od kontrola. Mozebi nema da me razberet. No ako nekogas ste bile navistina zaljubeni mozebi ke me razberete.   
 
 
Ova bese na koricata. ja procitav knigata i navistina sluckite gi pocuvstvuvav tolku bliski do nas tinejderite. Nemozev da poveruvam se sto sme spremni da napravime za ljubov(ako moze da se narece ljubov ili pak mozebi e opsesija), duri i najlosoto: obid za samoubistvo. Navistina knigata mn me promeni i im ja preporacuvam na site koi imaat moznost da ja procitaat osobeno devojkite.
 
Ete toa e od mene. A sto za vas. Vasa kniga ili pak isvadok od kniga koja ve promenila


Изменето од mamma - 29.Март.2008 во 22:59
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 20:51
"Papata Jovana" od Dona Vulfolk Kros. Kniga sto ja procitav vo eden zdiv, me natera da razmisluvam i da se sogledam sebesi od drug agol. Romanot e baziran vrz realna prikazna i realna licnost iako poveketo, pretezno maskite, ne veruvaat vo ovoj fakt. Otkriva za surovosta na srednovekovnite opstestva vrz zenata, a Jovana e onoj heroj na koj site se nadevame i koj nikogas ne ne izneveruva. Prekrasna prikazna koja go budi buntovnikot vo sekoj sto ke ja procita.
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2007 во 22:48
Knigite od Karlos Kastaneda se knigi sto me poremetija
Кон врв
KikoMC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KikoMC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2007 во 11:34
Bogatstvoto na Templarite
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 19>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.