IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Дали и како ги негувате вашите раце?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали и како ги негувате вашите раце?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
Автор
Порака
NiNa1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Love and peace

Регистриран: 07.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 13795
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NiNa1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Дали и како ги негувате вашите раце?
    Испратена: 08.Ноември.2007 во 19:17
sekojdnevnoto mienje na racete ne e dovolno za da tie bidat neguvani potrebno e da se koristat i kremi,maslo koe ja omeknuva kozata na racete i kutikulite.Sto najcesto koristite vie?
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2007 во 19:32
Maslinovo maslo i limon 

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2007 во 23:21
Крем за раце неколку пати дневно. Миење со понежни сапуни. И мијам садови со ракавици.


Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
ekaterina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekaterina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 00:34
BIDEJKI MENE RACETE MI SE POSTOJANO LADNI, OSOBENO VO ZIMA VNIMAVAM BIDEJKI MNOGU LESNO MI PUKA KOZATA I ME BOLI.
KORISTAM GLICERINSKI KREMI I REDOVNO PRAVAM PARAFINSKI TRETMANI. PILINGOT MI E VEKE NAVIKA, ISTO TAKA.
people are strange
Кон врв
Miriam Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Miriam Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:07
Originally posted by ekaterina ekaterina напиша:

BIDEJKI MENE RACETE MI SE POSTOJANO LADNI, OSOBENO VO ZIMA VNIMAVAM BIDEJKI MNOGU LESNO MI PUKA KOZATA I ME BOLI.
KORISTAM GLICERINSKI KREMI I REDOVNO PRAVAM PARAFINSKI TRETMANI. PILINGOT MI E VEKE NAVIKA, ISTO TAKA.


После глицеринските креми не би требало да ти пукаат. Зошто не пробаш хидратантни, можеби ти треба влага а не маснотија? Стави си крем за лице на рацете колку за проба, ако ти се допаѓа резултатот земи хидратантен крем за раце.

Try again. Fail again. Fail better.
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:37
nemam potreba, imam prirodno nezni i meki raceсреќа.
koristam od vreme na vreme piling, a krem samo zime
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 18:19
tepana mast
Кон врв
barmomk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 111
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај barmomk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2007 во 19:49
Najcesto nisto bidejki prirodno mi se mn meki i nezni racete. POnekogas vi zimskiot period se slucuva da stavam nekoja hidrantana krema za race.
Кон врв
zumbulka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zumbulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Декември.2007 во 11:47
kakva krema za race e potrebna ako veke te bolat od toa sto cesto gi mies, na primer..poveke od 20 pati vo tek na 8 saata?
Кон врв
olja.b Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај olja.b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2007 во 01:44
DA GLICERINSKI KREM KORISTAM I JAS POVREMENO OTPRILIKA NA 2 NEDELI SI PRAVAM PILING NA RACETE SO DOMASNA MASKA KOJA E MNOGU PO DOBRA OD SEKOJA DRUGA KOJA KE JA NAJDETE VO PRODAVNICA.KE JA NAPRAVITE OD MASLINOVO MASLO,MLEKO I MORSKA SOL(MOZE DA POSLUZI I SEKER NO SEPAK MOR.SOL E PO SUPER ZA VASATA KOZA).KOLICESTVOTO GO OPREDELUVATE SAMO OD TOA DALI KE JA KORISTITE SAMO ZA RACE ILI CELO TELO.KOZATA POTOA E BEBESKO MEKA.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2007 во 15:03
Originally posted by zumbulka zumbulka напиша:

kakva krema za race e potrebna ako veke te bolat od toa sto cesto gi mies, na primer..poveke od 20 pati vo tek na 8 saata?
 
Зумбулке, пред да ти кажам каков крем да употребиш, те молам одговори (си) на следниве прашања
 
1. Дали работиш некоја професија која налага толку често миење раце (автоемханичар, медицинар, хигиеничар....)?
Доколку одговорот е НЕ-
 
2. Тогаш, зошто таа потреба од толку агресивно миење раце (агресивно-бидејќи рацете те болат од миење). Ова те прашувам бидејќи твојата состојба ми личи на OCD (Опсесиво-компулсивно нарушување) за кое е потребно да побараш стручна помош.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
eva2marija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 37
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eva2marija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 10:23
Ednas vo 2 nedeli Maska za Race, i cat-pat krema. Limon ne doagja vo predvid - mi gi susi raceve (kako sto procitav pogore).

Кон врв
Antiqua Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1790
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Antiqua Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 09:10
Во мојата работа рацете ми се изложени на разни штетни влијаниа, така да им треба страшна нега секојдневно.
 
Заради тоа, си правам сама третман од: цеден сок од лимун, глицеринска крема и мед. Смесата ја размачкувам убаво по рацете, па ставам ракавици...за 10 минути се мијат рацете и потоа соодветна крема...
 
Така рацете се нежни и прекрасни, како никогаш со нив ништо да не сте работеле....
Veni Vidi Vici
Кон врв
macenceto Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 02.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macenceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2007 во 13:00
so rosal od kamilica a za zima obvezno i krema za race so zgolema hidratantnost oti od ladnoto mn mi pukaat i boli se pravat rani...

Изменето од macenceto - 15.Декември.2007 во 13:01
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.