IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Britney - поп икона или ...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Britney - поп икона или ...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
Автор
Порака
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2010 во 12:03
Originally posted by ma4kica ma4kica напиша:

Сака да ја замрзнат кога ќе умре!!! .....




ima kaj mene mesto u frizider megu melenoto meso i grasokot, mozam uste odma da ja bapnam u komora nemora da ceka...

p.s.za omar:braaat daj be ne zaebavaj am'n!!!голема%20насмевка
respect my authoritaaa
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 03:41
Дрогирана и на работ на нервен слом



Полудената поп-принцеза, Бритни Спирс, во последните денови се наоѓа под силен притисок откако во јавноста се раширија информациите дека ги злоупотребува своите деца. Токму поради тоа многумина претпоставуваат дека пејачката посегнала по повеќе дрога и алкохол, а се зборува дека набрзо може да доживее и нервен слом. Фотографиите со некогашната планетарна ѕвезда докажуваат дека со неа нешто не е во ред...

Имено, откако го посети „Старбакс“, Бритни Спирс сосема дезориентирана, со помош на својот телохранител, едвај го најде својот џип. Облечена како ученичка, во бела маица на прерамки, ултракратки панталончиња и чорапи до колена, Бритни го покажа целулитот, кој во последно време почесто и' се гледа на нозете. Како фил на тортата, изгубената пејачка им приреди вистински спектакл на папараците, истовремено редејќи чудни гримаси, врескајќи и удирајќи со нозете по земјата, па многумина забележаа дека русокосата е „на нешто“.

Неодамна, бившиот телохранител Фернандо Флорес ја обвини мајката дека ги злоупотребува двете деца, а како што опиша, Бритни, меѓу другото, ги тепала синовите со ремен и им давала храна на која се алергични. Доколку обвинувањата се докажат на суд, пејачката по втор пат ќе остане без старателство над своите деца. Првиот пат, пред околу две години, ги изгуби откако се обиде да се самоубие.

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2010 во 03:51
Добро се познава надградбата на коса
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 07:53
Мрсната коса заштитен знак на Бритни


Бритни Спирс по се изгледа веќе одамна престана да се грижи за својот изглед, а најмалку внимание и посветува на косата. Дека веќе со месеци не посетила фризер се доказ и последните направени фотографии. На папарацо фотките се гледа дека е поприлично подникната и дека боја на косата не ставила поодамна. На што се должи ваквиот изглед веќе извесен период е мистерија.

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2010 во 18:55

Бритни – новата драма во нејзиниот живот и новиот албум

 

Денес Бритни Спирс објави дека е при крај со снимањето на новиот албум и најави дека тој ќе биде објавен во март наредната година.

„Скоро сум готова со мојот нов албум и ќе излезе овој март. ЗАЉУБЕНА СУМ ВО НЕГО!“ – напиша таа на Twitter.

Но, наместо да се пишува за Бритни и нејзиниот албум, во последните неколку дена странските медиуми се преполни со вести за новата драма во животот на Бритни.

Сè започна кога списанието Star објави интервју со бившиот сопруг на Бритни, Џејсон Александер.

Александер, кој беше во брак со познатата пејачка само 55 часа, објави дека Бритни била физички малтретирана од нејзиниот сегашен партнер Џејсон Травик и дека во почетокот на оваа година била бремена од него.

„Бритни е во насилна врска. Таа ми кажа дека животот ѝ се претворил во кошмар“ – изјавил Џејсон Александер.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2010 во 23:47

Britney Spears PS - Star Magazine, Radar Online, Jason Alexander and the rest of you liars, Ya'll can kiss my lily white southern Louisiana ass!

Britney Spears I'm almost done with my new album and it will be coming out this March. I AM IN L-O-V-E WITH IT!

Ok, off on a romantic weekend with Jason for my birthday.

Britney Spears Just wanted to thank all of you for the amazing birthday wishes you guys have been sending all day.

My fans mean the world to me & waking up to all of your wishes really made me smile, so here's something that I hope will make you smile...


Britney Spears The announcement you've all been waiting for is coming today. Tell a friend... -Adam Leber, Manager




Изменето од Omar - 03.Декември.2010 во 23:55
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2011 во 17:54

Britney Spears Who's ready for 1/11/11? - Britney


Utre oficijalno izlaga nejzinata nova pesna HOLD IT AGAINST ME... љубов
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 12:48
Hold It Against Me го најави новиот албум на Бритни

Еден ден пред закажаната премиера, на интернет се појави новиот сингл на популарната пејачка Бритни Спирс, наречен „Hold It Against Me“.

Песната, која треба да се најде на новиот албум кој треба да излезе во мај, работена е во продукција со Dr. Luke и Макс Мартин. Спирс во интервјуто за њујоршкото радио Z100 ја најави премиерата на песната за 7-ми јануари, но подоцна ја презакажа за 11-ти јануари.
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 23:38
Бритни - Hold it against me

britni-hold-it-against-me-povekjeДеновиве американските таблоиди се преполни со информации за долгоочекуваната премиера на новиот сингл на Бритни Спирс најавана за 11.01.2011.

 

Во меѓувреме се шпекулира дека Бритни ја одбрила брачната понуда од својот дечко Џејсон Травик.

А, вака звучи нејзиниот нов сингл „Hold It Against Me“:

http://www.youtube.com/watch?v=6K3g0DKYFWs&feature=player_embedded
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2011 во 23:51



USA – Position #1 ✔. New Zealand – Position #1 ✔. Spain – Position #1 ✔
. Mexico – Position #1 ✔. Sweden – Position #1 ✔. France – Position #1 ✔
. Finland – Position #1 ✔. Greece – Position #1 ✔. Portugal – Position #1 ✔

pozicija na noviot hit na Britney Spears... љубов
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2011 во 01:36

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 14:46

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 15:31
Mene Britney Spears mi e omilena od grupata holivudski skinhead -ovi.

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 15:53
Ne da e Ikonaaa...:D . Samo da ja gledash i da se krstish...газење%20од%20смеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.