IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Интернет
  Активни теми Активни теми RSS - OnNet Solo ADSL - KATASTROFA
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

OnNet Solo ADSL - KATASTROFA

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
kkxenon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kkxenon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: OnNet Solo ADSL - KATASTROFA
    Испратена: 05.Ноември.2007 во 02:53
Dali nekoj ima potpisano dogovor so OnNet za nivnite Solo (ADSL) paketi?
Potpisav dogovor so niv i tri nedeli cekam da mi se javat za da si go zemam modemot a kojznae uste kolku ke cekam za da mi pustat internet, zosto odkako ke go zemam modemot treba da cekam uste 5 rabotni dena za da ja testiraat linijata i posle toa mozebi ke pustat internet. Znaci za edno mesec dena mozebi ke ima internet. Mozebi, zosto znam prijateli na koi i po tolku cekanje im kazale deka nama tehnicka moznost za ADSL konekcija (GLUPOSTI, lugevo ziveat vo centar) ili slucaevi koga imaat zemeno modem a ne im pustaat internet poveke od edna nedela.
Imaat info broj na koj go iznaslusav Monti Pajton, na trieset javuvanja ke se javat samo dva tri pati i djabe, POJMA NEMAAT.
Pred edna nedela bev vo eden od nivnite saloni bidejki nikoj ne mi se javuvase na telefon.
Imase trojca pred mene sto bea premnogu gnevni zatoa sto imale katastrofalen internet, zatoa sto nikoj ne im se javuval na telefonite za podrska i sakaa da go raskinat dogovorot. Vraboteniot se pravdase deka MtNet bil kriv, tie imale duri pedeset vraboteni za da se javuvaat ama imale premnogu korisnici i ne mozele da postignat da se javat na site.

Se nadevam deka ke gi spodelite i vie vasite iskustva so OnNet.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 14:41
dobro shto mi kaza,...a,bash se mislev za niv,...ama sega ne mi pagja na pamet,...

zatoa ne ni pochnuvaj nishto so tie,...

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 15:53
Не се лажете да зимате БИЛО КАКОВ ИНТЕРНЕТ ОД ОННЕТ. Јас сум на бежичен, Монти пајтон ако сакате и наопаку ќе ви ја пеам песната. Пред 2 вечери интернет ни за лек, 36 минути окапав на слушалка и НИКОЈ НЕ ДИГНА!!!! Да ми беше прв пат ќе се нервирав, ама не ми е, за да раскинеш договор со нив ПРВО НЕКА ГО ПРОЧИТА АДВОКАТ ПРЕД ВООПШТО ДА ГО ПОТПИШЕШ. ВЕЛАТ НЕМА ПРОБЛЕМ МОЖЕШ ДА РАСКИНЕШ АМА ДА ПЛАТИШ УШТЕ ПО 1000 (СО БУКВИ: ИЛЈАДА ДЕНАРИ) ЗА СЕКОЈ МЕСЕЦ ШТО СИ ГО КОРИСТЕЛ!!!!

Отварајте очи шо и да се случи вие губите а не тие. Има клаузула ВИША СИЛА = нема интернет не сме ние криви - Виша сила, нема мрежа = Виша сила, никој не одговара на телефон = Виша сила.
Па за ВИША СИЛА одам во Црква!!!!!!! Но тие велат: ПА ЗА ДА НЕ МОРА ДА ОДИШ ДО ТАМУ НИЕ ТИ ЈА НОСИМЕ ДОМАсреќа Дури и услуга ми прават.....
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
bond....james b Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Ноември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bond....james b Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 16:44
imas pravo:
 
Земi БРОНХИ полесно се дише !
You live only ONCE!
Кон врв
kkxenon Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kkxenon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2007 во 19:03
Од OnNet чекав скоро цел месец да ми пуштат интернет и на крај го раскинав договорот и сега сум на MaxADSL. И тие не ми нудад константно 1Мbps ама барем не паѓа и имам во секое време каков таков интернет. А видите само што правел јадниов човек  со On/OffNet.

   http://dnevnikadsl.blogspot.com/ 

Изменето од kGoran - 11.Ноември.2007 во 19:08
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 02:53
.lellellelelelelel tipov ej im go ima staeno vgaz, brao ne znam kakvi se on net ama ovoj kako  so kazuva serka bile.....dali e true ili false ne znam
.:)
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2007 во 12:52
Jas sim na MAX ADSL, a neshto vo zgradava nudat kabelski zaedno so TV i me interesira vasheto iskustvo so vakviot internet, dali da preminam kaj niv?
always look on the bright side of the life!
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 00:03
Originally posted by kGoran kGoran напиша:

Од OnNet чекав скоро цел месец да ми пуштат интернет и на крај го раскинав договорот и сега сум на MaxADSL. И тие не ми нудад константно 1Мbps ама барем не паѓа и имам во секое време каков таков интернет. А видите само што правел јадниов човек  со On/OffNet.

   http://dnevnikadsl.blogspot.com/ 


Blogger: error 404
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 00:36
TAKA IZLEGUVA ZASO IMA PRAZNO MESTO NA KRAJOT T.E.
http://dnevnikadsl.blogspot.com/%20 VAKA NESO IZGLEDA

A PROBAJ VAKA:

http://dnevnikadsl.blogspot.com/

DA VIDES
Кон врв
Bronhi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bronhi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 02:03
Вака веќе бивет
Земете БРОНХИ полесно се дише
Кон врв
Baba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Baba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2007 во 10:34
Abe luge,i jas se zaebav potpisav dogovor so On.net i toa uste vtoriot den otkako pocnaa da rabotat.Bev broj 199,znaci megu prvite vo Makedonija.Prvo namesto 5 dena za da mi ja dadat opremata,cekav 10.Posle toa mi rekoa deka isto taka za 5 dena maksimum ke mi go pustat internetot,arno ama i posle 30 dena ne mi go pustija.Vo megjuvreme 100 pati se javuvav vo nivniot moronski "info centar" kajsto rabotat deca sto nemaat poim od kompjuteri i internet,i se iznaslusav gomnarska muzika, a odgovorot stalno bese ist:resetiraj go modemot,pocekaj 10 min,...tra-la-la.A znaete koga doznav zosto sum cekal tolku na linija da mi se javi nekoj?Koga ja dobiv telefonskata smetka!Glupacite se na broj za kojto impulsite se 40% poskapi (1.4 den. namesto 1.0 den.) i si plativ 350 denari za nisto.Vo meguvreme barav da razgovaram so nekoj sto barem nesto se razbira od internet (ako voopsto postoi takov vo On.net) i da mi kaze dali ke go pustat internetot ili da mi kazat da si baram drugo resenie,bidejki mi treba za rabota.Ne treba da vi kazuvam deka ne kontaktirav so takvo lice i na krajot mi pukna filmot,im ja vrativ opremata,tie mi dadoa nekakov dokument deka ne im dolzam nisto i taka go resiv problemot.Sega sum na MaxADSL i nemam nikakvi problemi.Na site sto sakaat brz i stabilen internet im go preporacuvam.Duri i da imate nekakov problem,sluzbata zaa tehnicka poddrska raboti 24 casa i razgovorot so niv e besplaten.Sega koga ke se spomne On.net odma dobivam nerven napad i mi se POVRAKA od niv!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.