IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Стари филмови '60 '70 '80
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стари филмови '60 '70 '80

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
vladici Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Стари филмови '60 '70 '80
    Испратена: 05.Ноември.2007 во 01:58
Дали ви се допаѓаат и дали гледате филмови кои се правени пред повеќе од 20 години ?
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 08:49
da obozavam, imat drug smek i se porealni otkako denesni filmoi
Кон врв
vladici Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vladici Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 15:59
И денешниве филмови некогаш ќе бидат "стари", но дали филмовите од времето на Hitchcock, Orson Welles, John Ford и тогаш ќе бидат учебник за новите креатори на филмот ?
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2007 во 16:08
nema nishto podobro od,...star hichkok,...ili,.. john fordov western ,...so joh wayne!среќа
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
biser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај biser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 10:27
Дали некој го има AMARCORD, И КАЈ ДА ГО НАЈДАМ, ПОЗДРАВ
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 14:00
gledam stari filmovi, podobri se od novite

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2008 во 14:02
дефинитивно подобри и пооригинални приказни 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
taurus 88 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 20
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај taurus 88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 10:20
za gledanje gledam,ako mora da spomnam ne sakam da zvucam kako stereotip pa da recam "filmovite na hi4kok"tuku ke recam filmovite na john carpenter a od sovremenite na eli rot
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2008 во 22:20


Ау! Па јас речиси и само стари филмови гледам. Далеку се "подлабоки"!
На прсти ми се бројат новите кои ми се допаѓаат!

Кон врв
frank the tank Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај frank the tank Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 20:42
THE SHINING(1980)so Jack Nicholson mn dobar film
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Април.2008 во 21:16
Originally posted by frank the tank frank the tank напиша:

THE SHINING(1980)so Jack Nicholson mn dobar filmЕј да!    Како го заборавив овој филм!

Добар хотел!Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 22:21
Во раните деведесетти гледав еден преубав филм “Once around" со Ричард Драјфус и мислам Кејт Холмс во главните улоги. Еден од ретките кој не се заборава (бар за мене)
За жал никогаш не успеав да го најдам по цедетеките кај нас.
Ако некој знае...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
dudulovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 998
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dudulovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 01:50
Па добро, не може баш да се генерализира кои филмови се подобри, во секој период си има и добри и лоши филмови. А згора на се`, пак на крајот е прашање на вкус.
Но кога сум јас во прашање, мене дефинитивно повеќе ме влечат постарите филмови. И не само од шеесеттите, туку и од доста порано.
1933-Кинг Конг, со мојата најомилена актерка, Феј Вреј,
Хичкоковите класици: Дамата исчезнува, Север-северозапад, Вртоглавица (со Џими Стјуарт и Ким Новак, најдобрата мистерија што некогаш сум ја гледал),Сенката на сомнежот, Сомневање (Кери Грант и Џоан Фонтејн)
Од шеесеттите и седумдесеттите посебно ми се омилени Џејн Фонда и Доналд Сатерленд во трилерот Клут, сите три дела на Кум, незаборавниот Стив Меквин и ладнокрвните Клинт Иствуд и Чарлс Бронсон, секако и Пол Њуман и Лоренс Харви, Барбара Херши, од деведесеттите, најдобри мистерии ми се: Повторно мртов и Долорес Клејборн...
Дефинитивно, и филмот Детето (1921) со Чарли Чаплин, Џеки Куган (детенцето) и Една Первијанс ми се исто така исклучително омилени.
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2008 во 02:01
citam i se cudam

a kamu zapravo najsakaniot film

M.M. abe nekoj go saka toa zheshkooooooooooooooooooooooooo
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.