IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Каролина Гочева
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каролина Гочева

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 23>
Автор
Порака
kiki1005 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki1005 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2008 во 14:18
Ajme a kakva izjava trebase da dade ne mi e jasno .I vo takvi momenti barate vlakno vo jajceto zasramete se. Jas znam deka mnogu se besni poradi smrtta na Tose, no nikoj ne kriv za toa najmalku Karolina.Tie nikogas ne bea konk*rencija eden so drug maski izenski izveduvac ne mozat da si bidat konk*rencija,zatoa prestanete so tie glupavi komentari.Tie dvacata sekogas se pocituvaa, samo nivnite menageri ne se podnesuvaa megu sebe.

Dragi moi dusebriznici moram da ve razocaram ali Karolina albumot"Makedonsko devojce" go prodade vo 20.000 primeroci sto e dokaz za nejziniot kvalitet a voadno i popularnost i pritoa nekomercijalna muzika.Pred faktite i bogovite molcat.Koga nekoj drug peac od Makedonija ke prodade tolku neka mi se javi, samo za zal vo bliska idnina ne veruvam deka ke se sluci.

Изменето од kiki1005 - 22.Ноември.2008 во 14:44
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2008 во 19:54
БРАВО кики
КАРОЛИНА е ЦАРИЦА, најдобра!
а тоа беше првиот тираж од албумот, сега излегува и втор тираж, аод каде оваа информација за продажбата?
Иначе само злите јазици зборат лошо за Каролина, она си докажа колку е забавна, скромна, фина, повлечена и одлична во ОПУШТЕНО, девојката се јасно и прецизно си кажува, без многу тресење глупости и коментирање на глупости, како што тоа го прават МИЛИОН други пејачи
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 00:16
RELIGIJA
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
kiki1005 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki1005 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2008 во 14:54
Denes ja gledav na Opusteno i bese super,posebno mi se dopadna izvedbata na NO ONE bese fantasticna.Nekako na angliski mislam deka podobro zvuci steta sto ne zivee vo Amerika.
Кон врв
taanas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 12.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 331
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај taanas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2008 во 12:22
Поздрав за сите почитувачи на Каролина!
Миро и Губя контрол
http://vbox7.com/play:2edf0ccf

Изменето од anastea - 25.Ноември.2008 во 15:07
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2008 во 20:51
Karolina ima fantasticen glas, no smetam deka e nasocena kon pogresen vid muzika. Nejzinite izvonredni glasovni moznosti mnogu povece bi dosle do izraz vo na pr. Rock, duri i hard rock tip na muzika. Generalno nejzinite pesni mi se nekako prosecni, no za toa odgovornosta ja ima AVALON produkcija vo prv red.

Ne znam sto e toa sto go rekla za Tose(a se secavate li sto rece Tose za ukrainkata Ruslana neposredno po nejzinata pobeda na Evrovizija???), nekoj nakratko spomna deka ne placela koga rekla deka zali za smrtta na Tose... za mene toa e znak na stabilnost i iskrenost i ne gledam nisto loso vo toa. Ne znaci deka Tose site treba da nè voodushevuva . Sekoja cest, izvonreden talent bese covekot, no mnogu e loso da se terame sebe si so sila da cmizdrime ako ne se cuvstvuvame taka.

Ubedlivo najdobra pesna na Karolina i bese "Ajde da letame" so bendot Novogradska. Mislam deka bi trebalo povece takvi pesni da snima.


Изменето од Majkl - 25.Ноември.2008 во 20:54
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2008 во 21:21
 
 
Концерт на Каролина PDF Печати Е-пошта

Најпродаваниот македонски албум во 2008 година, „Македонско девојче“ на Каролина Гочева, ќе има своја концертна промоција на 18-ти декември во Универзална Сала во Скопје.

Пред овој концерт, на 12-ти декември Каролина ќе го претстави својот албум во Домот на Културата во домашната Битола.

 


Исто така, во план се уште неколку концерти низ Македонија, а датумите ќе бидат дополнително објавени.
 

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2008 во 22:32
Karolina mi e ok..mnogu mi se dopadna sea koga bese gostinka kaj Toni vo Opusteno,celata sredena,prekrasna..a i interpretacijata na stranskata pesna..sekoja cest..sum rekla ja deka taa e talent samo sto steta ne i pravat bas hitovi koi ke i go istaknat glasot spored mene
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2008 во 00:49

Арогантна и префригана.Сосема просечен вокал,со добри песни(се разбира не од неа).Ништо посебно и веќе не видено.
.


Изменето од anastea - 04.Декември.2008 во 23:22
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 19:14
Ne ja slusam

Изменето од Lithium - 12.Април.2009 во 15:53
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2008 во 21:34
О недела во 22 сите пред Сител Тв
конечно спектакуларното шоу на КАРОЛИНА !!!!!!!!!!
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 00:30
Просечна пеачка,просечни песни,и премногу арогантност ја украсува нејзината просечност.
Ништо посебно и ново,како што реков.

Изменето од anastea - 04.Декември.2008 во 23:23
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 00:38
Originally posted by blashka blashka напиша:

 
 


Најпродаваниот македонски албум во 2008 година, „Македонско девојче“ на Каролина Гочева, ќе има своја концертна промоција на 18-ти декември во Универзална Сала во Скопје.

Пред овој концерт, на 12-ти декември Каролина ќе го претстави својот албум во Домот на Културата во домашната Битола.

 


Исто така, во план се уште неколку концерти низ Македонија, а датумите ќе бидат дополнително објавени.  

Се знае чиј албум е најпродаван..........жалосно е што е последен само.........не ја величите толку Каролина


Изменето од anastea - 04.Декември.2008 во 23:24
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2008 во 10:24
ne ja sakam
ne ja mrazam
samo sum slusala nejzini intervjua
devojkata e so mnogu nisko IQ
a i me nervira sto od tolku
ubavi i pametni decki
taa odbra secen лутина
apce
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.