IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Каролина Гочева
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каролина Гочева

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 23>
Автор
Порака
Acik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Acik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2009 во 15:12
ТАЈНИОТ ЖИВОТ НА КАРОЛИНА


1.Кога ќе посакам да избегам од се...? - Никогаш не сум сакалa да избегам од се. Не сум човек кој бега од реалноста. А кога не сум расположена и јас како и секоја жена се расположува со шопинг, но знае да ме опушти и расположи добра музика.

2.Мојата животна филозофија е...? - Не прави го она што не сакаш некој да ти го прави тебе. Настојувам никогаш да не ги разочарам драгите луѓе.

3.Најдобриот совет? - Ми го даде мајка ми. Значи биди своја, познавај се себеси и никогаш не се врти назад!

4.Мојот херој е ...? - Мојата сестра! Историјата кажува дека не секогаш хероите умираат славно. Ќе ја позајмам мислата на Френк Милер: "Хероите можат да умрат и осрамотени, но ќе умрат мирно, бидејќи знаат дека ја направиле вистинската работа!

5.Луѓето би се изненадиле кога би знаеле дека..? - Дека сум многу смешен човек. Моите блиски луѓе често знаат да ми кажат дека би била одлична актерка во комедии.

6.Мојот таен талент е...? - Еве, сега ја прашав другарка ми, ми вели - глумица. Некои актери се обиделе во пеењето, а некои пејачи во глумата, па можеби и јас мојот скриен талент, ќе имам шанса да го покажам некогаш.

7.Најголема заблуда за мене е..? - Луѓето што не ме познаваат замислуваат дека сум студена и препотентна, но кога ќе ме запознаат, комплетната слика за мене им се менува, бидејќи јас сум емотивна и реална личност.

8.Моето најскапо нешто е ...? - Семејството и пријателите. Без нив ништо не би имало смисла. Тие се секогаш до мене и кога сум среќна и кога сум тажна.

9.Да можам да се вратам во минатото би сакалa да го запознаам..? - Одри Хепберн. Ме фасцинираат , нејзиниот лик, и нејзината харизматичност во филмовите, па многу пати до сега сум се прашала каква е таа во приватноста.

10.Последен пат ми пукна филмот..? - Неодамна. Ќе ви кажам само толку дека никогаш филмот не ми пука без причина.

11.Моја омилена социјална игра е..? - Социјална игра?,уф, не сум љубител на карти и јамб. Играм само кога сум приморана по долго убедување.

12.Имам несоница...? - Кога сум под стрес, а секогаш сум под стрес, дури и тогаш кога мислам дека не сум. Значи не спијам како бебе.

13.Се ужаснувам од..? - Лаги, искомплексирани луѓе, простотилак, медоикритети, и од луѓе што своите фрустрации ги истураат на другите.

14.Кога би можела повторно да го проживеам животот...? - Не би ги пофторила старите грешки кои сум ги направила претходно, но затоа би направила нови.

15.Мојот омилен филм е...? - Во последниве неколку месеци последниот филм што сум го гледала е "Милионер од предградието" Кај мене доказ за тоа дека ми се допаѓа некој филм е кога ќе ме расплаче.

16.Викендот би го поминала...? - Во добро друштво интимна атмосфера, и добар муабет, а местото не ми е битно.

17.Најлоша работа што сум ја работела е..? - Пакување и распакување на мојот куфер, кога се подготвувам да патувам. Комплицирана сум и секогаш со себе носам два куфера и неколку торби со козметички ситници.

18.Живеам во..? - Bо стан во центарот на Скопје, но иако ми е прираснат за срце, би сакалa да имам куќа , за да можам да чувам домашни миленичиња, а да не им пречам на моите соседи.

19.Омилен пијалак ми е...? - Бело вино и шампањ, но во умерени количества.



Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2009 во 17:52
Конечно полследнава песна Крај и ја погодија,има ритам,освежување во однос на претходните песни..не знам зашто на оваа девојка не и прават хит песни..има предиспозиции да биде звезда,има глас,стас,ама убави песни слабо во последно време..се надевам ќе се промени тоа!
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Acik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Acik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јули.2009 во 20:42
Demek dosega Karolina nemala ubavi pesni cccccccccccccc izgleda tolku ja slushash zatoa taka velish, karolina ako nema ubavi pesni neznam koj ima..... Kupete gi cd-ata nejzini pa kazhuvajte dali ima ubavi pesni ili ne... a ne samo da se zboruva neshto za nea shto nema vrska ...ccccccccc
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2009 во 11:51
Originally posted by Acik Acik напиша:

Demek dosega Karolina nemala ubavi pesni cccccccccccccc izgleda tolku ja slushash zatoa taka velish, karolina ako nema ubavi pesni neznam koj ima..... Kupete gi cd-ata nejzini pa kazhuvajte dali ima ubavi pesni ili ne... a ne samo da se zboruva neshto za nea shto nema vrska ...ccccccccc


Другар тоа е мое мислење само, и јас иам право да си го кажам..впрочем за тоа постои форумот..јас ниту ја навредив Каролина ниту кажав нешто лошо за неа,само според мене мислам дека може да има многу подобри песни од тоа што до сега и го правеле,баш затоа што има квалитет!затоа пред да коментираш прочитај ги убаво туѓите постови..позззз
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Acik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Acik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2009 во 13:28
Mi treba srpskata verzija od pesnata "kraj" na Karolina, dokolku nekoj ja najde linkot neka go ostavi tuka . Pozdrav!
Кон врв
Acik Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Acik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2009 во 12:03
Откажан концертот на Каролина во Охрид во Античкиот театар туку ќе се одржува на КУБА ЛИБРE

Концертот на Каролина Гочева, кој утревечер требаше да се одржи во Антички театар во Охрид, е откажан. На истиот ден Гочева ќе настапи на плажата „Куба либре“ каде што ќе настапи со песните од поп-албумите. Од „Авалон продукција“ известуваат дека причина за откажување на концертот се ангажманите на членовите на бендот, кој е специјално составен за проектот „Македонско девојче“ со кој Каролина требаше да се претстави на Антички.

- За жал, и покрај сите напори поради годишните одмори, бендот не е во можност да се состави. Не сакајќи да им пркоси на еминентните критичари и да не дава свој придонес во минимизирањето на културните вредности на Охридско лето, „Авалон продукција“ одлучи концертот со поп-репертоарот на Каролина да се одржи на плажата „Куба либре“ - велат од продукцијата.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 17:35
КАРОЛИНА е феномен на денешнопто време, најдобра во се, извонтреден вокал, извонреден стас, глас, се што би се кажало е малку да се опише најозборуваната личност во Макеоднија, со тоа и најпопуларната, најуспешната и најдобрата
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 21:51
Mozda ne e nesto posebno ama e edino sto imame
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 22:47
dali ja slushashe kako ja ispea himnata na natprevarot so espagna molim te inzvonreden vokal FUJ
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2009 во 16:47
Originally posted by mariija mariija напиша:

dali ja slushashe kako ja ispea himnata na natprevarot so espagna molim te inzvonreden vokal FUJ


Искрено,се изненадив у негативна смисла..се надевам било нешто моментално..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2009 во 17:30
Катица за све, абе кај да отвориш, кај да свртиш-сеприсутна, па зар и химната мораше она да ја пее, па зар и на последниот спот за Македонија вечна мораше да биде она...
Зар навистина е тоа најдоброто од Македонија? Ич не ми се верува дека е така.тагаОна, Лила и Боки . Тоа е нашиот “џет сет“? Да ти се смачи.болен


МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2009 во 17:32
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Mozda ne e nesto posebno ama e edino sto imame


Како не била бре едино што имаме?
Какви вокали има, зар само Каролина е, па треба во секоја манџа да става бибер?
Штета што ете така некој едноставно ќе успее, има кој да го турка, да го форсира и тоа е тоатага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 01:51

Мегапопуларната Каролина снима спот со ОТ Бенд, а албумот и на макеоднски и на српски го најавува за кон крајот на годинава.

За идната година најавува голем концерт во Белград
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Септември.2009 во 13:43

ПОП ЅВЕЗДАТА ПОТПИША ДОГОВОР СО ПРОДУЦЕНТСКАТА КУЌА "ЕМОУШН"
Каролина ќе глуми во српска ТВ-серија


Каролина Гочева ќе ја има својата прва актерска улога во серијата "Жените од Дедиње", која ќе ја работи познатата српска продуцентска куќа "Емоушн". На поп-ѕвездата и е понудена интересна улога во приказната која ќе го следи животот на четири жени кои живеат во високото белградско општество. Серијата е комбинација на драма, романса и комедија и ќе наликува на популарните американски серии "Сексот и градот" и "Очајни домаќинки".
Минатата недела, Каролина и "Авалон" продукција потпишаа договор со продуцентската куќа "Емоушн" за соработка на српскиот пазар околу следните проекти на пејачката. "Емоушн" преку својата продуцентска куќа "Мелоди мјузик", ќе биде одговорен за издавањето на новиот албум на Каролина во Србија. Концертната агенција "Шоу мастер", која е, исто така, во сопственост на "Емоушн", во копродукција со "Авалон" ќе се грижи за концертите на Каролина во Србија во наредните 2 години. Во центарот "Сава", својот прв концерт поп-ѕвездата ќе го одржи во 2010 година. За српската јавност, тимот на Каролина одржа прес-конференција во управната зграда на деловниот центар Ушќе во Белград минатата недела.
В четврток ќе се снима спот за песната "Заборави", која Каролина ја испеа во дует со членовите на "Операција триумф" бендот. Спотот ќе го режира Зли, кој соработуваше со Каролина во песната "Ќе се сретнеме повторно" (Срешќемо се опет).
"Емоушн" во јавноста е позната како продуцент на проектите "Сe за љубов", "Операција триумф", "Големиот брат", "Менувам жена" "48 часа свадба"...

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.