IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Дали вреди да се биде добар?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали вреди да се биде добар?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6667686970 118>
Автор
Порака
anelija l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anelija l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2009 во 20:37
taka treba po pravilo ,samo za zal retki s tie marija,sto brzo go zaboravat dobroto,a go pametat losoto
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2009 во 12:49
okolu ostanatoto ne vredi
ni da se razmisluva
Кон врв
milata jas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Преселница

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 302
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај milata jas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 14:18
DA....za da si imam vnatresen mir
Кон врв
hermiona Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Април.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 564
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hermiona Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 14:27
i toa kako vredi.se cuvstvuvas ispolneto,cisto,zadovolno....
sepak nekogas mora malku da pokazes zabi zosto ako si premnogu dobar site ke ti se kacat na glava i ke ti setaat po nervi.
Тоа што поминало ,веќе не постои ,тоа што ќе биде ,се уште не дошло.Па,тогаш што постои? Само онаа точка во која се спојува минатото и иднината.Ете ,во таа точка е целиот наш живот
Кон врв
dark Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 247
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Април.2009 во 15:44
se razbira deka vredi edno poradi sovesta a drugo kako shto vikaat shto ke poseesh toa ke ozneesh
faster then light :D
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 17:24
Vredi ako veruvas deka taka e pravilno, a ne ako se obiduvas da bides dobar ili da pravis lice deka si dobar za drugite da te gledaat taka. Pomagaj im na najbliskite, gledaj da gi usrekis, zatoa sto koga tie se srekni, ti si uste posreken. I ne dozvoluvaj razni sranja sto nasekade gi ima da te zavedat i da ja promenat patekata po koja cekoris, nekogas e tesko da se vratis.

Licno mene mnogu me nerviraat lica sto glumat ludilo i se pravat dobri... a od zad grb ni kopaat grob.

A, tie sto loso pravat, duplo im se vraka. Nema dolg sto ostanal nenaplaten.
Кон врв
Klapsomun Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2050
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Klapsomun Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 18:24
Pravi dobro za da ti pravat dobro ma da sekogas ne e taka. Zavisi od situacija nekogas vredi nekogas ne
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 12:41
NE MOZAM DA VI GO DADAM RECEPTOT ZA USPEH,
NO MOZAM DA VI JA KAZAM FORMULATA ZA NEUSPEH
NASTOJUVAJTE SEKOMU DA UGODITE.......
                         HERBERT SVOP
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2009 во 15:17
Воопшто не е важно дали вреди да си добар, важно е ако си добар-добар си и тоа е, ако си лош неможеш да се преправаш дека си бајче и Мајка Тереза така да кој е добар прави-добри дела и не се прашува за исходот од истите а дали вредело сеедно е.
Лично мислам дека вреди да се биде добар со оние на кои најмногу им треба помош.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 12:02
...mislam da,zosto koga ke umres imas sansi da te catat 3 popa..среќа
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:20
vredi........
barem kaj mene............za licna satisfakcija..........i cista sovest 
губитник
a i efektot kon neprijatelot e pojak ako si dobar i mu pravis dobrini....
mislam nema potreba da ja citiram .....
biblijata....
toj so kamen  лутина ....
ti so lebголемо%20гушкање  ....

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:24
 викаат ,добар ,будала и заљубен било едно те истоне%20знам
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:35
Дефинитивно не вреди. Не за друго, некои луѓе не знаат да ја ценат добрината. И не само што не ја ценат, знаат и да ја злоупотребат. Затоа се развива недоверба спрема секого.Не рекле џабе старите, покрај сувото ќе изгори и суровото.изненадување
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2009 во 20:45
Toa што некои луѓе не знаат да ја ценат добрината не треба да претставува пречка за понатамошно ширење на истата од нас самите. Луѓето се добри пред се` и првенствено заради нив самите, а потоа заради другите.
Добрината треба да ни` претставува доблест, а не да ја раководиме според тоа како и дали ни` е возвратена од другите.
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6667686970 118>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.