IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Какво милениче чувате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какво милениче чувате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 21>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2008 во 00:54
искрено и јас да можам сите би ги прибрала и мачки и кучиња! мајка ми кога ми умре последново куче сакаше друго и најде сега треба да земам хаска ...а мене да ме прашуваш пре би земала некое од улица неухрането и нерасно
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Bigston Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bigston Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 18:35
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

Kolku slatko mace!
Imav premnogu, sega namaliv na 3!
No, ednata od niv nosi uste dve, znaete sezona, taka da povtorno ke imam 5 macki!


hehe
Aisha, ista situacija i kaj mene.Haos mi e doma.
Samo...kako gi namali? Da ne gi pusti na ulica ?? Nemoj....nema da preziveat tamu Ne znam dali mene mi se cini,ama za sekoj eden covek sto gi saka i se grizi za tie zivotni sto se na ulica, ima deset luge sto ne mozat da gi smislat.
Kaj mene pred zgrada do pred nedela dena imase kuce so mali kucinja i site se otrueni.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2008 во 18:56
Jas gi sobiram mackite od ulica!

Imav inaku 8 macki, dve bea angorki i gi podariv!
Drugo pak bese masko, i toa vednas mi go zema edna prijatelka a edna druga prijatelka zivee na selo taka da uziva vo macki a i ima prostor za cuvanje i gi zema ostantite.
Sega ostanv na 3 kako sto rekov cekam prinova. Mi rekoa deka nosi 2 macinja.
Go mrazam kastriranjeto i smetam deka e nuhuman cin, no bev primorana.
Zosto ako gi pustam na ulica znam sto ke im se sluci. vaka e podobro! Imam popust vo veterinarnata bolnica

No kako mozat lugeto da bidat tolku nehumani! Da trujat nesto sto e bezpomosno!
kolku mi e zal za kuceto od tvojata zgrada!
Uf, kolku se rasipani nekoi luge
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
super babicka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 348
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај super babicka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Март.2008 во 23:23
nemam replika nemozam da ispratam sliki od moite milenicinja mi izleguva zabranet pristap.ako moze nekoj da mi kaze zosto? napraviv mislam se kako sto treba
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 18:55
[COLOR=green] Dragi moi!
Denes koga dojdov doma sestra mi me doceka so preubava vest!
Mojat PRinceza rodi malo masko i belo macence!
Iskreno ocekuvavme 2, bidejki taka ni rekoa na veterinar, no ete SEGA DOMA IMAME SREKNO 4 CLENO SEMEJSTVO! [SIZE][COLOR]
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 18:58
мила ај провери со палпација (опипување) да не има уште едно зашто може да се случи тек другиот ден да ве изненади со уште некое...јас така напипав 4 роди 3 и после 24 часа уште 1 .....патем нека ви расте големо мачето среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:16
Originally posted by Aisha Aisha напиша:

[COLOR=green] Dragi moi!
Denes koga dojdov doma sestra mi me doceka so preubava vest!
Mojat PRinceza rodi malo masko i belo macence!
Iskreno ocekuvavme 2, bidejki taka ni rekoa na veterinar, no ete SEGA DOMA IMAME SREKNO 4 CLENO SEMEJSTVO! [SIZE][COLOR]


ٍСакам кучиња, цел живот чував. Многу, многу сакам да чувам куче. Им купувам храна на сите маалски кучиња. среќа

Но маж ми сака мачки. Многу сака мачки. Кога го запознав, дури собата му беше излепена со постери од мачки.
Но тој не сака кучиња. Ги храни уличните мачки со салами и паштети.тага

Предлог-Решение?збунетост (во меѓувреме имаме ситни љубимци, папагали, желки, но со тоа се среќни само децата. Мислам, ги сакаме и ние, ама....)
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:19
Мила прашуваш како да го одвикнеш од мачки или не сватив збунетост
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:24
Како да бидат и волкот сит и овците на број, т.е. и јас да чувам куче и тој мачка, а како кога тој не сака куче во куќа, а јас несакам мачки низ куќаголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:28
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Како да бидат и волкот сит и овците на број, т.е. и јас да чувам куче и тој мачка, а како кога тој не сака куче во куќа, а јас несакам мачки низ куќаголема%20насмевка
Мила ти подобро од мене знаеш дека во брак мора компромиси...јас можам само да те советувам прво куче па потоа маче ако сакате заедно да ги чувате. зашто ако земете прво маче тоа ке се чуствува како газда и нема да го прифати кучето баш и може да ти кидне..(што во случајов ти одговараголема%20насмевка) затоа прво куче па мачето отпосле
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 19:32
Благодарам, ќе проработам на случајотсреќа

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 20:40
Blue fala na sovetot!
Ke i kazam na sestra mi da proba, jas ne sum mnogu po toa!
Ona neka se praksa sega na zivotni.


Ej Marija, bravo za maz ti.
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2008 во 23:14
Знаев...хахахаголема%20насмевка
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Aisha Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Декември.2007
Локација: Palestine
Статус: Офлајн
Поени: 1119
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aisha Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2008 во 00:00
E pa sega Marija M.......

Jas se plasam od kucinja i sto ga pravam

Inaku blue, sestra mi ja ispalpira, i nema nisto, se nadevam deka e taka.
Inaku macenceto e belo a samo na tilot i opaskata mu se zoltenikavi Mnogu interesna kombinacija!
Ne uspev da najdam nacin da postiram sliki, no prva prilika, ke ja spodelam so vas....   
PROUD TO BE A MUSLIM!!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.