IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Мој став за хомосексуалноста
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мој став за хомосексуалноста

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 96979899100 103>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 14:41
Originally posted by tomfarek tomfarek напиша:


ne znaci deka ako na forumov se sobrale 20 homoseksualci deka homoseksualnosta e dobra.
Covekot e sloboden ,moze da pravi sto saka.toa e tocno.No ako pravi nesto sto ne e dobro i ako toj cin go prifatime vo mislite isto e kako i nie da sme go napravile toa delo.
Pogore videoto so iscelitelot Ivan..ne znam dali leci ili kolku leci i sto leci..no na videoto se sto kaza e Vistina.nisto ne kaza sto ne treba..e gledam vo pozadina se smejat isto i toj sto go postiral videoto...tuka se gleda do koj stepen e stignata nerazumnosta,grevot,gjavolot..
Isus Hristos rekol:"Sekoj sto pravi loso neka prodolzi da pravi loso i sekoj sto pravi dobro neka prodolzi da pravi dobro,no Jas koga ke dojdam na sekogo ke mu dadam spored delata negovi"
Sto go sprecuva covekot koga nema pari da vleze vo prodavnica i da ja opljacka..da ukrade..nisto neli..moze..pa ete nekoi go pravat toa..nekoi ne..stravot od posledicata gi sprecuva oni sto ne go pravat..a da bea hristijani ..vistinski hristijani onie sto go podrzuvaat i sto go vrsat homoseksualniot cin ke veruvaa deka postoi zadgroben zivot i posledicata ke se plaka tamu..nemase bas taka lesno da se spojat so gjavolot i da vikaat deka bilo dobro maz i maz da legnat zaedno duri i dete da posvojat.Pa site vie dali ke bevte zivi sega na ovoj svet ako imavte dvajca tatkovci...eve site sto podrzuvate zamislete koga ke idete doma da ve cekaat dvajca mazi.Imate li razum?

газење од смеење
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 17:19
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Originally posted by tomfarek tomfarek напиша:


ne znaci deka ako na forumov se sobrale 20 homoseksualci deka homoseksualnosta e dobra.
Covekot e sloboden ,moze da pravi sto saka.toa e tocno.No ako pravi nesto sto ne e dobro i ako toj cin go prifatime vo mislite isto e kako i nie da sme go napravile toa delo.
Pogore videoto so iscelitelot Ivan..ne znam dali leci ili kolku leci i sto leci..no na videoto se sto kaza e Vistina.nisto ne kaza sto ne treba..e gledam vo pozadina se smejat isto i toj sto go postiral videoto...tuka se gleda do koj stepen e stignata nerazumnosta,grevot,gjavolot..
Isus Hristos rekol:"Sekoj sto pravi loso neka prodolzi da pravi loso i sekoj sto pravi dobro neka prodolzi da pravi dobro,no Jas koga ke dojdam na sekogo ke mu dadam spored delata negovi"
Sto go sprecuva covekot koga nema pari da vleze vo prodavnica i da ja opljacka..da ukrade..nisto neli..moze..pa ete nekoi go pravat toa..nekoi ne..stravot od posledicata gi sprecuva oni sto ne go pravat..a da bea hristijani ..vistinski hristijani onie sto go podrzuvaat i sto go vrsat homoseksualniot cin ke veruvaa deka postoi zadgroben zivot i posledicata ke se plaka tamu..nemase bas taka lesno da se spojat so gjavolot i da vikaat deka bilo dobro maz i maz da legnat zaedno duri i dete da posvojat.Pa site vie dali ke bevte zivi sega na ovoj svet ako imavte dvajca tatkovci...eve site sto podrzuvate zamislete koga ke idete doma da ve cekaat dvajca mazi.Imate li razum?
газење од смеење
ќе, мора да се согласам со ексзи тука, религиозните коментари ми се легендарно комични газење од смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 17:54
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Originally posted by tomfarek tomfarek напиша:


ne znaci deka ako na forumov se sobrale 20 homoseksualci deka homoseksualnosta e dobra.
Covekot e sloboden ,moze da pravi sto saka.toa e tocno.No ako pravi nesto sto ne e dobro i ako toj cin go prifatime vo mislite isto e kako i nie da sme go napravile toa delo.
Pogore videoto so iscelitelot Ivan..ne znam dali leci ili kolku leci i sto leci..no na videoto se sto kaza e Vistina.nisto ne kaza sto ne treba..e gledam vo pozadina se smejat isto i toj sto go postiral videoto...tuka se gleda do koj stepen e stignata nerazumnosta,grevot,gjavolot..
Isus Hristos rekol:"Sekoj sto pravi loso neka prodolzi da pravi loso i sekoj sto pravi dobro neka prodolzi da pravi dobro,no Jas koga ke dojdam na sekogo ke mu dadam spored delata negovi"
Sto go sprecuva covekot koga nema pari da vleze vo prodavnica i da ja opljacka..da ukrade..nisto neli..moze..pa ete nekoi go pravat toa..nekoi ne..stravot od posledicata gi sprecuva oni sto ne go pravat..a da bea hristijani ..vistinski hristijani onie sto go podrzuvaat i sto go vrsat homoseksualniot cin ke veruvaa deka postoi zadgroben zivot i posledicata ke se plaka tamu..nemase bas taka lesno da se spojat so gjavolot i da vikaat deka bilo dobro maz i maz da legnat zaedno duri i dete da posvojat.Pa site vie dali ke bevte zivi sega na ovoj svet ako imavte dvajca tatkovci...eve site sto podrzuvate zamislete koga ke idete doma da ve cekaat dvajca mazi.Imate li razum?
газење од смеење
ќе, мора да се согласам со ексзи тука, религиозните коментари ми се легендарно комични газење од смеење


Плус - Иван Исцелител (ни помалку ни повеќе - баш тојгазење од смеење )
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 22:57
Ексзи...а што е тоа што го нема Иван Исцелител, а ти го имаш така корисно и практично во животот???
Што си лезбејка? Тоа е понаменско отколку да си исцелител, така?
Како тоа ние треба да ги прифатиме изопаченостите, а тие не мораат да ја почитуваат нашата религија???
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Септември.2013 во 23:54
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Ексзи...а што е тоа што го нема Иван Исцелител, а ти го имаш така корисно и практично во животот???
Што си лезбејка? Тоа е понаменско отколку да си исцелител, така?
Како тоа ние треба да ги прифатиме изопаченостите, а тие не мораат да ја почитуваат нашата религија???
фолки, дај не си подценувај интелегенција со „исцелители“ жити све...

инаку, кога веќе дискутираме за толеранција, црквата е таа што погазува меѓусебното почитување меѓу луѓето со своите франтични егзодуси кон секакви глупости... искрено, и јас би бил автоматски најнетолерантен кон некој што е нетолерантен кон мене
а затоа дека треба да почитуваме се што пропагира црквата... црквата го негира сексуалниот однос пред брак, ама не гледам многу богородици што го почитуваат тоа

кратко кажано, секој си прави што сака според она што според него е правилно, ако сакам да практикувам секс пред брак, зошто не би дозволил хомосексуалците да практикуваат нешто што на нив им е задоволство? сакаме да следиме безвезно исфорсирани правила, ама само оние кои сакаме.. абе ајде...


Изменето од zabegan - 05.Септември.2013 во 00:01
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 08:12
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Ексзи...а што е тоа што го нема Иван Исцелител, а ти го имаш така корисно и практично во животот???
Што си лезбејка? Тоа е понаменско отколку да си исцелител, така?
Како тоа ние треба да ги прифатиме изопаченостите, а тие не мораат да ја почитуваат нашата религија???

Што имам повеќе? Јас не лажам луѓе за пари, не лажам болни луѓе за пари. Па сега ти види колку се два и два. Болно е да им ги собереш и оние малку пари што им останале на луѓето кои ги давале по болници и лекови, да се злоупотреби дека човекот во недоумие од болка ќе се фати и за последната сламка која се коси со рационалното. Да, јас лично имам многу повеќе од некој таков. Иначе, јас не се потсмевам на ниту едно верување, но не ја сакам религијата, а и те како сум против лажговци кои ја злоупотребуваат болката кај луѓето за да направат пари. 


Запрашај се прво во себе какви вредности браниш па после дискутирај со мене.не


Изменето од ekszi88 - 05.Септември.2013 во 08:13
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 17:38
Ете видиш верувам и јас во некои од тие надрилекари и исцелители... има луѓе со вистинска моќ... Сим видел и сум осетил...
Можеби и сам Иван си верува на мубаетот... не можеш да кажеш, што ако и тој има некаква моќ?Знам дека изгледа чакнато, но повеќето од нив навистина изгледаат чакнато.
Никој не може да ти каже , драга моја Ексзи... Ти не лажиш луѓе за пари, ама не си помислила ли дека можеби наведуваш луѓе на твојата помисла?  Екси, зарем и ти не правиш зло кога на здрави прави луѓе му објаснуваш и ги убедуваш дека педерастијата е нормална?
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 22:41
Нема моќи, мајка ми сме ја мкнеле до таму и само ја изнамачивме жената, но истиот тој ветил дека се ќе биде ок. 
Јас не наведувам никого, јас го изразувам моето мислење. Кој се согласува со мене ок, кој не, пак ок. Јас никому не ставам пиштол во чело и го терам да верува за разлика од оние хомофоби кои што се закануваат и сакаат да не видат мртви, или оние кои шират непотребно говор на омраза и го поттикнуваат насилството кај луѓето... само затоа што некој не си го гледа својот живот и премногу се замара оној другиот што прави во кревет. Јас лично немам потреба да фантазирам што другите прават во кревет, доволна ми е личноста која што ја сакам.
И хомосексуалноста не е ненормална само затоа што ти си убеден дека е така. Ти си тој кој што шири говор на омраза и уништуваш благодарение на тоа нечиј живот чија што сексуална ориентација или родов идентитет па и не е баш твоја работа.

P.S. Јас верувам во многу работи, но не во Иван "Исцелителот"
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 22:46
ekszi88,od kade tolkava zhelba da se shetash so etiketa na chelo??

Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 22:55
Не си ставам етикета јас никаде, никаде не спомнувам дали сум лезбејка, би, пан..  јас едноставно дискутирам на темава. That's all.
Да си залепи човек етикета и да се биде свој се две различни работи среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 23:03
bidi toa shto si,
zoshto potrebata od etiketa - zoshto potreba od objasnuvanje koja si i kakva si?
dali si toa shto si ,samo za inaet na okolinata?
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 23:08
Хммм, зошто да се инаетам со околината? Никогаш не се инаетам со околината, само си го живеав својот живот, и се бунтувам кога некој ми го загрозува правото да живеам слободно. Јас дали сум со маж или жена не гледам како некому тоа му влијае на неговиот или нејзиниот живот па да си зема за право да ме навредува/критикува. Инаетење со околината и борењето против неправдата се исто така две различни работи.

Јас дали имам дечко или девојка, што сум имала нема тоа да го дискутирам овде, но јас знам во што верувам а тоа е правда и борба против насилството и говорот на омраза која игра огромна улога во поттикнувањето различни форми на насилство.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ANA_MARIJA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2011
Статус: Офлајн
Поени: 1275
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANA_MARIJA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 23:10
sekoj ima pravo na svoja sexualna opredelba,jas licno sum protiv homoseksualnosta no pred ustavot i zakonite site sme ednakvi среќа
Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Септември.2013 во 23:12
sekoj si ima prichina zoshto e toa shto e (ne navleguvam vo tvojata)
neka ne bide tvojata prichina, inaet.
 zoshto potreba od borba,zoshto samo ne si ona shto si?
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 96979899100 103>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.