IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колку долго се памети првата љубов?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку долго се памети првата љубов?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
Автор
Порака
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 20:11
Ako bila iskrena i neplatonska...togas se pameti cel zivot..A ako bila nevozvratena i platonska togas se pameti i po smrtta...
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 20:15
...интересно..дури и по смртта...никој не се вратил да каже..ама јасно ми е што сакаш да кажеш..
Кон врв
tante1990 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tante1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 20:52
Postoi,dolga e,i se pameti..i sega ne negiram deka ne sum go sakala nekogas deckoto...go sakav.Me nervira nekoj koga ke rece ne sum go sakala nikogas,toa bilo zanes samo...Pa kako mozete da recete deka bilo zanes kogaste se trakale nekogas po nego,pa toa bil najubavite godini so nikogas nema da vi se vratat....posle se drugo e nervoza:)
Кон врв
tante1990 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tante1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 20:53
Inaku za platonska ljubov pravev muabet....dzabe ne e prva.prvoto se pameti sekogas,ama posle tesko da se zapametat

Изменето од tante1990 - 21.Јануари.2009 во 20:55
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 21:52
Ako posle prva ljubov doagja ljubov koja e pojaka,idealna te ispolnuva celosno vo sekoj segment .......prvata ljubov so vreme ke izblede .......ke dojde vreme pa ke se praseme kako bese ??? ............ama ako posle prva ljubov doagja nova ljubov koja ne e potpolna dali konflikt , dali seksualno nepotpolnuvanje togas prvata ljubov nikogas ne se zaborava sekogas mislime na nea kako ubavi momenti i ostanuva vecna......
Кон врв
Milaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
unique

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 22:32
Хм,па до наредната нова љубов,втората
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2009 во 23:07
мноооогу долготрепкање
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
igi 3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
KVO VADIS

Регистриран: 30.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18736
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igi 3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 18:02
Хм,па до наредната нова љубов,втората

I jas si mislam taka
Кон врв
pcelickata Maja Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelickata Maja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 20:43
ako pisev pred nekoj den na temava ke kazev deka se zaborava i deka prvata ljubov najcesto e detska lubov i lesno minliva. no se vidov so mojata prva ljubov pred nekoj den i taa slucajna sredba me natera da se zamislam...i sega mislam deka prvata ljubov ke pomine ama nema da se zaboravi,ke ima druga ljubov so pogolem intenzitet ama nema da e prva.sekako deka postoi prvata ljubov!
ps.ponekogas znae da bide zabluda,mislime deka e ljubov a vsusnost bilo samo zanes
Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 21:52
do den deneska.koga ke go zdogledam pak ni se srekava pogledot...
Кон врв
sanjago4e Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 74
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanjago4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 21:34
mojata prva ljubov ke trae zasekogas.mislam deka nema drug da sakam kako toj sto mi e bil prva ljubov
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 23:01
првата љубов ја памтам ама не памтам прв сексуален однос. срам ми е да го прашам типот мрдната ке ме напрај .
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 23:02
Јас,заборавив.Општо земено имам лошо памтење.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 15:11
do krajot na zivotot
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.