IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Почина МАЈКЛ ЏЕКСОН
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Почина МАЈКЛ ЏЕКСОН

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2009 во 01:39
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2009 во 23:17
Mnogu go pocituvav kako muzicar
Genijalen vo svojata rabota
Liberian Girl moja omilena pesna od nego
Negoviot privaten zivot ne mi se svigase
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 04:55
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 06:44

Екссопругата на Мајкл Џексон ќе се бори за децата

ЛОС АНЏЕЛЕС (Ројтерс) - Поранешната жена на поп-ѕвездата Мајкл Џексон, Деби Роу, фрли темна сенка врз откривањето на плановите за помен-службата за Џексон која треба да се одржи наредната недела, додека почнува да се одмотува правната битка околу старателството врз нивните деца.
 
 
Neznam kolku vo seto ova e biznis i dali e voopshto biznis, megutoa gledano od majchinska strana, jas potpolno go razbiram nejziniov poteg.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 10:42
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 15:25
znam kje me ispokarate odma ama ednostavno moram da kazam грицкање%20нокти
a be tolku se potresovte so toj sto kje go pogrebaat bez mozok a oko ne vi trepnuva sto sekojdnevno niz svetot umiraat po 26.000 deca od izgladnetost i najobicni zarazi koi mozat da se izlekuvaat so najobicni lekarstva .... a da ne zboruvam za topenjeto na polarnite kapi ili globalnoto zatopluvanje i tako to .... svashta , stvarno svashta не%20знам........


Изменето од miroslav_g8 - 06.Јули.2009 во 15:27
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 18:07
Го гледав баш прееска концертот на Мајкл во Бук*решт 1992 год.тоа е нешто што мора секој да го гледа..таков спектакл и тоа во 92 год..сеа такви концерти не се прават!!Да не зборам за тоа колку онесвестувања и кубење на коси имаше..се наежив искрено..и најинтересно е што на торент коа ќе идете и ќе го кликнете името Мајкл Џексон за секое негово парче има по илјадници сидери,сеа одкога го нема,а пред тоа,некои работи беа и заборевени никој не ги симнуваше..тоа е..треба некој да го снема за да почнат луѓето да се интересираат и да го ценат за жал..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
Goran71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goran71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 19:09
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znam kje me ispokarate odma ama ednostavno moram da kazam грицкање%20нокти
a be tolku se potresovte so toj sto kje go pogrebaat bez mozok a oko ne vi trepnuva sto sekojdnevno niz svetot umiraat po 26.000 deca od izgladnetost i najobicni zarazi koi mozat da se izlekuvaat so najobicni lekarstva .... a da ne zboruvam za topenjeto na polarnite kapi ili globalnoto zatopluvanje i tako to .... svashta , stvarno svashta не%20знам........

mi trepnuva i toa mnogu.
mi trepnuva i za stoticite mravki sto sekojdnevno gi gazam nesakajki.
i za po nekoe kuce i macka sto ke gi zveknam so kola isto taka nesakajki
i za mnogu drugi raboti mi trepnuva oko
ama ne znam sto imaat vrska gladnite vo afrika i globalnoto zatopluvanje so majkl dzekson
da ne si go utnal topikot slucajno ili taka mi se cini


Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 20:39
Духот на Мајкл Џексон шета по дома и кога сака гости ја остава вратата отворена,бла,бла.....
Како ли не се богатат луѓево.
Свашта



http://www.kajgana.com/video/duhot-na-dzeko-pred-kamerite-na-cnn.html
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2009 во 20:43
Originally posted by Goran71 Goran71 напиша:

Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

znam kje me ispokarate odma ama ednostavno moram da kazam грицкање%20нокти
a be tolku se potresovte so toj sto kje go pogrebaat bez mozok a oko ne vi trepnuva sto sekojdnevno niz svetot umiraat po 26.000 deca od izgladnetost i najobicni zarazi koi mozat da se izlekuvaat so najobicni lekarstva .... a da ne zboruvam za topenjeto na polarnite kapi ili globalnoto zatopluvanje i tako to .... svashta , stvarno svashta не%20знам........

mi trepnuva i toa mnogu.
mi trepnuva i za stoticite mravki sto sekojdnevno gi gazam nesakajki.
i za po nekoe kuce i macka sto ke gi zveknam so kola isto taka nesakajki
i za mnogu drugi raboti mi trepnuva oko
ama ne znam sto imaat vrska gladnite vo afrika i globalnoto zatopluvanje so majkl dzekson
da ne si go utnal topikot slucajno ili taka mi se cini


 
ima i toa kako ... dokolku se obides da e svatis poentata ..... a taa e mnogu ednostavna .... kicheraj ili SNOBIZAM na Makedonski nacin тага


Изменето од miroslav_g8 - 06.Јули.2009 во 20:43
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 19:36
Kolku e ubava komemoracijata za M.Jackson. Ubavo i tazno vo isto vreme.
Bog da go prosti, neka pociva vo mir.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 22:30
Преубаво организирана комеморација,но уште повеќе жално.

Почивај во мир

роза                     роза                                         роза
розароза           роза роза                                         роза

роза    роза    роза    роза                                         роза
роза        роза         роза                                         роза
роза                     роза                                          роза
роза                     роза                           роза           роза 
роза                     роза                          роза             роза 
роза                     роза                               роза роза роза










роза
Кон врв
Tanjuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 120
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tanjuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 09:44

Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 15:21
Трогателна и прекрасна комеморација..нека почива во мир..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.