IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 55>
Автор
Порака
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2006 во 11:20
и јас често го сонвам то...како да паѓам во некоја дупка...се чуствувам безтежински некако и умииииииирам од страф...и на крај....се будам....мислам многу јасно
Точачиња.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2006 во 18:22
е ајде сеа, сите сеа сте сонувале а????  ај јас ондак сонував дека му мочам на букот меѓу рогови, и секогаш пред да ми го затне мочалово, се будам...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Nelita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nelita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 10:01
Сонував:
Нему порасната коса,дотеран во одело како што никогаш не бил и имал средба со неа барем така мислам неа не ја видов на сон,а јас плачев многу плачев тој ме виде ,но не ми пријде.Се качив во автобус и таму се судрив со непознат дечко заради кој се симнав една станица подалеку.Тој ме познава од некаде ,но јас него не почувствував топлина према него,но се разминавме секој на своја страна.Пред да одлучам да си одам (најверојатно дома) дојдов на ивица од една голема бездна,но поглед невероватно убав,како езеро и зеленило околу.Се стемнуваше.Помислив ако направев уште еден чекор ќе паднев ,а колку убаво беше таму доле се завртев и најдов тесен премин меѓу два ѕида и излегов на другата страна од улицата.По пат едната сандала која подоцна се претвори во папуча посртојано ми се соблекуваше.За по некое време да се претворат во папучи со кои стапнав во кал и ги земав во раце онака прљави и продолжив боса да газам по улицата.Знам како низ магла во темницата помогнав некому да повлече товар прикачен за неговата црвена кола(не беше сам и ми беше познат)сакав да ме префрли со колата до дома влегов во неа но бидејќи тој се задржа надвор се предомислив и излегов од колата онака боса со папучите во раце продолжив...
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 16:15
sonvev deka сум имала визта и дека ми идале гости...станот малку поинаков од она реалното...и едно девојче еднало на од татко ми компјутерот и ошло на метал сторм и гледала за некоја група pharaoh...господ да чуват сонов...постојт член на форумов пхараох, али група...???!!!!!!
Точачиња.
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 19:59

ja iam sonuvano deka me gone pleskavica kolku mene golema.i onaka kako na zabavena snimka se vrtam i pukam i nea ona pagja,ja vikam ufffffff fala bogu,koa ona stanuva i pa me gone...koa imam pocnato da begam,covece!!!

aj onie so se postrucni neka mi kazat so znaci ovoj son!

respect my authoritaaa
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 20:59
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

ja iam sonuvano deka me gone pleskavica kolku mene golema.i onaka kako na zabavena snimka se vrtam i pukam i nea ona pagja,ja vikam ufffffff fala bogu,koa ona stanuva i pa me gone...koa imam pocnato da begam,covece!!!

aj onie so se postrucni neka mi kazat so znaci ovoj son!

...епа вака јас како најструЧна ќе ти го дешифрирам сонот...ти моме цвекенце си јадело хамбургер пред да си легниш, и пошо не ти ја допекле плескавицата(карнејшн само ја замачкал...ја потпекол тро колку да се речит) си ја остајла и таја си рекла:ќе видит она цвеќено...шо не ме дојаде ...ко ке и дојдам на соне...и ти се одмаздило на сонот ...

тоа е моето професионално толкување...

Точачиња.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 23:02
Originally posted by joki joki напиша:

Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

ja iam sonuvano deka me gone pleskavica kolku mene golema.i onaka kako na zabavena snimka se vrtam i pukam i nea ona pagja,ja vikam ufffffff fala bogu,koa ona stanuva i pa me gone...koa imam pocnato da begam,covece!!!

aj onie so se postrucni neka mi kazat so znaci ovoj son!

...åïà âàêà ¼àñ êàêî íà¼ñòðó×íà å òè ãî äåøèôðèðàì ñîíîò...òè ìîìå öâåêåíöå ñè ¼àäåëî õàìáóðãåð ïðåä äà ñè ëåãíèø, è ïîøî íå òè ¼à äîïåêëå ïëåñêàâèöà òà(êàðíå¼øí ñàìî ¼à çàìà÷êàë...¼ 24; ïîòïåêîë òðî êîëêó äà ñå ðå÷èò) ñè ¼à îñòà¼ëà è òà¼à ñè ðåêëà:å âèäèò îíà öâååíî...øî íå ìå äî¼àäå ...êî êå è äî¼äàì íà ñîíå...è òè ñå îäìàçäèëî íà ñîíîò ...

òîà å ìîåòî ïðîôåñèîíà ëíî òîëêóâàœå...

колку сум добар,во секоја манџа зачин сум

Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2006 во 23:05

јеааааааааа...али те*е нека ти дојдеше зачинот на соне , па да видиш...а не на кутрото цвеќенце...отсега зачини...само ПОДРАВКА- и се е повкусно...и попечено

Точачиња.
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 15:46

fala za objasnuvanjeto joki,ja cela godina se macam da otkrijam so znaci toj son.

a za carnation-ostaj go toj budala e...

respect my authoritaaa
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 15:57
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

fala za objasnuvanjeto joki,ja cela godina se macam da otkrijam so znaci toj son.

a za carnation-ostaj go toj budala e...

LOL...ааааааааааа...ти вервам...расипан зачин - не можит да е добар...

Точачиња.
Кон врв
Cvekence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2509
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Cvekence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 16:25

abe ne e rasipan ama,nekojpat e mnogu solen...

inace sakav lp da ti pisam ama nemoze,posto imas mnogu...

respect my authoritaaa
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 16:33
Originally posted by Cvekence Cvekence напиша:

abe ne e rasipan ama,nekojpat e mnogu solen...

inace sakav lp da ti pisam ama nemoze,posto imas mnogu...

..vednas brisam inbox...i pisi mi ako sakas...

Точачиња.
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2006 во 23:00
сонував дека козана на комшото нема дечко
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2006 во 08:58
i odma vo napad a????!!!!
Точачиња.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.