IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Кого најмногу сакате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кого најмногу сакате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
Dianna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 118
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dianna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 23:04
Mojata kjerka.
"Zivotot im e komedija na onie koi mislat, a tragedija na onie koi cuvstvuvaat" Pablo Picasso
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 12:05
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:

Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:

пчелка....трепкањебакнеж

пчелка и само пчелка...љубовбакнежсреќа
 
И Тетратка и Пчелка... и Македон и многу друѓи.
 
Тетратка поради неговата смисла за хумор.големо%20гушкање
Пчелка поради нејзината добра душичка.големо%20гушкање
Македон поради неговата желба да ти објасни нешто.големо%20гушкање
Кон врв
Архангел Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 04.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Архангел Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2010 во 19:42
Многу личности ми значат и ги сакам.Секој на различен начин.Неможеш да сакаш и почитуваш некој повеќе од што ги почитуваш и сакаш родителите.Те створиле,ти дале дом,храна,те школувале.Исто и сестра или брат во зависност од тоа кој што има.Јас сестра ми ја чувствувам како дел од мене иако е предалеку од мене секогаш ја чувствувам блиску.
Дечко ми кој е смислата на моето постоење, кој ме одржува секогаш со насмевка на лицето и ми го разубавува секој ден.Никој друг не сакам повеќе од нив.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 23:20
 



Изменето од CST - 04.Јуни.2010 во 23:52
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 23:23
Jas si se sakam samiot sebe ...najmnogu
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 23:42
најмногу...хм...неможе да се распореди сакањето во подгрупи-најмногу,средно,најмалку...
има разни љубови...љубовта кон децата е една,љубовта кон човекот на мојот живот-друга,постои  љубов кон родителите,пријателки,пријатели,љубов кон Татковинатаголема%20насмевка....
се’ е тоа љубов,но секоја поинаква...
и неможе некого да сакаш најмногу а некого најмалку....или го сакаш некого  или не ....
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2010 во 23:43
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

најмногу...хм...неможе да се распореди сакањето во подгрупи-најмногу,средно,најмалку...
има разни љубови...љубовта кон децата е една,љубовта кон човекот на мојот живот-друга,постои  љубов кон родителите,пријателки,пријатели,љубов кон Татковинатаголема%20насмевка....
се’ е тоа љубов,но секоја поинаква...

и неможе некого да сакаш најмногу а некого најмалку....или го сакаш некого  или не ....

E zatoa jas sam si se sakam

Изменето од laki_bu - 04.Јуни.2010 во 23:57
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 20:14
Sebe si najmnogu se sakam.
~Live the life you love, love the life you live~
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 23:00
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:

Sebe si najmnogu se sakam.


narcis плазењеплазењеплазење
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 23:03
Vidi ja i lotuska ...Ko mene sama si se saka
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2010 во 23:26
Originally posted by polzavce polzavce напиша:


Еве јас прва..........

СЕСТРА МИ......


Тоа се знае .
Порасни , и кога ќе намаш време за сестра ти , да скратам , старите викаат дека најмногу се сакаат внуците .

Од искуство со тие нивни “ умотворби “ знам дека се во право .
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 12:00
Не можам да ги делам мајка ми и татко ми. Нив најмногу ги сакам. Се друго е минливо.
Но кога би морала да одберам помеѓу нив двајца најверојатно би го избрала татко ми.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 12:06
Ja sakam Goca Jankulovska љубов i imam u plan da i' rasturam brak
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2010 во 13:26
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ja sakam Goca Jankulovska љубов i imam u plan da i' rasturam brak


aaa мали, високо циљаш нека%20ти%20е%20срам
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.