IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - ФРЧКО претседателски кандидат на розите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФРЧКО претседателски кандидат на розите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
Автор
Порака
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 12:33
Nisto ne moze da me nasmee kolku bilbord so fackata -izbricena i gjoa ljubezno nasmevnata na g-din Frc.
Frcko...you made my day!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 13:44
Originally posted by picky picky напиша:

Не да е одличен...се заљубив во него мечтаење само за фрчко глеам вести бе црвенеење озбилно среќа

го гледав вчера Фрч кај оној Јанко што јаде многу бурекзадоволство
и навистина,немаше прашање на кое остана должен за одговор
ама навистински одговори,не како оние на Иванов
човеков е моментално најспремен од сите кандидати
во оваа ситуација ни треба арогантен,бескрупулозен,речит човек
па ако треба и шамари да мава
јас се љубов...
знам...знам...викајте колку сакате...не%20знамама симпатија ми е
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 13:59
kako?
kako bese taa negova izjava?изненадување
a daголема%20насмевка

NAJDOBRO SE DUPCHAT ZBUNETITE

EPTEM DOBRA IZJAVA, i jas sum ubeden deka nitu strancite nitu grcite ne se zbuneti

zbuneti se edinstveno makedoncite

se nadevam deka na izbori kje glasat sho pomalku zbuneti



Изменето од anakin - 17.Март.2009 во 13:59
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 14:10
благодариме за поуката 
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 14:11
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

toa ne se biseri , toa se odgovori na Frcko vo negov stil na biserite na Ivanov ... nisto neocekuvano od Frcko i nisto sto narodot bi go razocaral, no za Ivanov, kako sto Gjuner izjavi vcera, sekoj den se poveke se zakopuva sam so svoite izjavi.


Аха...
Неговите не се бисери, тоа се само “одговори во негов стил“?!...
А неговиот стил е...?

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 14:15
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:


го гледав вчера Фрч кај оној Јанко што јаде многу бурекзадоволство
и навистина,немаше прашање на кое остана должен за одговор
ама навистински одговори,не како оние на Иванов
човеков е моментално најспремен од сите кандидати
во оваа ситуација ни треба арогантен,бескрупулозен,речит човек
па ако треба и шамари да мава
јас се љубов...
знам...знам...викајте колку сакате...не%20знамама симпатија ми е



Леле коковче, не ме разочарувајтага
Како бе можеш во Фрчко да се заљубиш?!
И зошто ни треба таков тип на човек, да ни го шитне поскоро името?
Не ја гледав емисијата, па ме интересира дали имало прашање за куферчето со пари и Грилакис?
И како одговорил на ова?збунетост


Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 14:20
шо е ма ти????...одма во напад...
ту бе какви сте....па ја не реков дека ќе гласам за него...реков дека ми е симпатијаплазење...да не може човек да си има симпатија...мореееее лошотилаци....требало да ја гледаш емисијатаголема%20насмевка
името ќе ни остане,не се секирајте...
а ние ќе си пееме-ја имам свој мали свет,и око њега кинески зид

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 14:20
za razlika od FIKUSOT vo civo ime govori 24 / 7 ( sto e dokaz deka sepak se raboti za smeska ili burleska a ne seriozen kandidat ) , ovoj frckoskion barem znae da govori i dava odgovori голема%20насмевка
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 14:30
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

шо е ма ти????...одма во напад...
ту бе какви сте....па ја не реков дека ќе гласам за него...реков дека ми е симпатијаплазење...да не може човек да си има симпатија...мореееее лошотилаци....требало да ја гледаш емисијатаголема%20насмевка
името ќе ни остане,не се секирајте...
а ние ќе си пееме-ја имам свој мали свет,и око њега кинески зид





Добро штом е само симпатија, јас се исплашив да не си сериозно вљубенаплазење
Ова последното за името води во друга дискусија, за да не навлегувам само ќе те прашам: дали сериозно мислиш дека Фрчко нема да се залага за промена на името, ако победи?
И дали мислиш дека ако го смениме името, уште другиот ден ќе не примат во ЕУ?

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 14:30
Од оратори...празноговорници...шармантни ветувачи..луѓе кои не закопуваат подлабоко во немаштија се презаситивме. Ама каков е светот не треба да не чуди каков претседател ќе ни наложат да имаме. Та која е разликата меѓу наш Фрчковски и Саркози или оној италијанецот кој го сончаше Обама...се е наопакуизненадување
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 15:09
Да,и Фрчко и секој друг ќе се залага за промена на името,односно ќе му наложат!
Не,нема да влезиме другиот ден во ЕУ,зашто очигледно не е проблем името
мене ме нервира нешто друго а тоа е удирањето во гради и константното назадување
и бидеќи се е наопаку ќе имаме председател каков ќе ни наложат,ама онај Иванов бе не знае да сврзи две реченици човече,како ќе го пуштиме по белиот свет?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 15:42
ubo rece grujo
na ni treba pretsedatel koj nema da ja kodosi drzavata

голема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 16:52
Синоќа кога копав по тв каналите идам на НашаТВ и оп Фрчко гостин во Јади Бурек кај Јанко.Супер ајде да видам што ќе каже.
Емисијата веќе беше почната и кога ја запратив Фрчко веќе беше во елемент и на долго и широко,како и секогаш се преставуваше како единствена СПАСОНОСНА ОПЦИЈА за Македонија.Нејсе.

Иначе човекот го пратам и читам низ неговите колумни секогаш кога ќе можам,а за воља на вистината не сум прочитал ништо од него со месеци и ми беше мака оти не сум го читал поради тоа што имаше некој си посебен начин на изразување кој на моменти ми бил интересен и ептен многу смешен а на моменти и трагичен,поради некои негови кованици кои како да му ги кажувал некој ептен голем градски фраер кој употребува некој посебен сленг за драматургија и за толку трагично претставување на моменталната политичка ситуација во нашава ни Македонија.
Но видов дека ништо не сум пропуштил и дојдов до заклучок дека кога сум ги читал неговите колумни и написи низ весниците сум правел една голема грешка,абе најголема.
Ако се земе дека за читање на неговите колумни се потребни приближно околу,еве да речам од 5 до 10 минути ми падна многу мака оти толку време сум одделувал за да читам што пишувал,затоа што требало да го читам само насловот и секоја 10-та реченица и пак би дошол до заклучок што сакал Фрчко да каже.
Синоќа не се разликуваше во ништо од неговите напеви низ весници и ТВ од порано кога ни беше министер во два многу важни ресори,освем што го паметам како послаб и со цвикери(Јанко го чепна за цвикерите и даде некој си одговор неодреден дрн,дрн ми зазвуче) и поубави костуми што носеше и нормално помлад.
Почна да го навредува Иванов и не бираше зборови како да ја представи неговата личност.
Пример го нарече Недоветен.
Преставниците од власта Недоносени и Недоквакани колку што паметам.
Дека тој(Фрчко) го донесол него(Иванов) на факултет и дека поради него го примиле на факултет.
Значи сега ако е Иванов недоветен според Фрчко,тогаш тоа е директна навреда и кон најголемата образовна институција кај нас,Универзитетот Кирил и Методи во Скопје,следува дека и тие професори кои се вклучени во УКМ се недоветни оти примиле недоветен за професор...Не ми се веруваше!! Што кажува бе овај,слушајќи го така залегнат во фотељата на моменти помислив дека Фрчко уште малку ментално ќе ејакулира од идеи....WOW....Зборуваше за се и се што освем за тоа како ќе работи и што ќе направи за време на мандатот негов(Ако го добие,нормално)и како до есен ќе сме во НАТО И ЕУ.
Говореше за името,за Бук*реш,како тој знаел се а НАШИТЕ немаат појма,како Борис Трајковски бил кај Буш,и како баш во тој момент кога Борис одел кај Буш,влегол тој тамо(Фрчко) и ги затекнал како се држеле за раце,имало некоја молитва,како Трајковски имал разни пријателства со цел свет благодареќи на неговата религиозност а забораваќи дека неговата партија кога се кандидира за председател Трајкоски,го нарекуваа неверник,не бил православен и слични епитети,не искусен а се ова како одговор на прашањето на Јанко дека како врвна политичка фугура во Македонија и него го обвинуваа како и Иванов дека бил детуле цицалче во политика а тие стари мангупи,несакајќи се фати во замка.
Но за цело време на емисија во секоја реченица го напаѓаше Иванов и го бранеше и оквалификуваше Бошковски како многу подобар кандидат од Иванов ????-Што е сега пак ова,цело време тука ми одеше думата,веќе не го ни слушав Фрчко.Ми се наметна мисла и никако не ми излегуваше од глава.

-Зошто Фрчко го брани и има многу одмерени и пофални зборови за Љубе Бошковски?-Зошто???????
Ми требаше некое време да дојдам до заклучок дека Фрчкоски го прави тоа не поради тоа што го сака Бошковски,туку поради тоа што гледа спас за себе од тежок изборен пораз во кандидатурата на Љубе Бошковски.
Како ќе се запраша човек?

Многу едноставно,алудирајќи на патриотизмот што го пропагира Бошковски,да делува на членови и симпатизери на ДПМНЕ разочарани од партијата да го дадат гласот на Бошковски и притоа да го ослабнат Иванов,оти глас даден за Бошковски од патриотски и националистички побуди директно оди во неповрат,во бунар.
Браво Фрчко бе мајсторе,ти останало нешто во главата
за да ја префрлиш вината на други после тешкиот пораз кој ти се спрема и кој си го предвидел самиот.
Со ова синоќа тој си пиша капитулација на изборите пред да почнат.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2009 во 19:10
zosto glas za Boskovski bi odel vo bunar?
Boskovski e serozen protivnik na VMRO, pogolemiot del od clenstvoto na VMRO ne se soglasni so kandidaturata na Ivanov
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 78910>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.