IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - БИСЕРИ на форумџиите
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

БИСЕРИ на форумџиите

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 33>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2009 во 21:44
Originally posted by igi 3 igi 3 напиша:

DENO E OREKRASEN RUGARнамигнување


You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 17:24
да бе
Група
Група

Регистриран: 10.Април.2009 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 43
Цитирај да%20%20%20%20%20%20%20%20%20%20бе Одговорbullet Испратена: Денес во 08:34
уште се чувствувам IPбаниранотага

газење%20од%20смеење  Kutriot da be
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 19:39
Благето на тема бумбар газење%20од%20смеење 
 
 
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

Па неможа да го поднеса бре теа овчопиче у сурато, фууујјј
 
 
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2009 во 19:54
Blagorodna e tolku ne se imam smeeno ne znam od koga....

Зар не че глеа теа љуџе беспосличари да се јавуале по телефон зар тија че не опраа.А и таја лисицата не ми јет ни лична нит симпатична ко мже у глаата.


Многу ѓи сакам, пред да ида у дучан кај десет сато обавезно глеам.И колку поиче ѓи глеа не ми са досадни а најпојќе го сака Коловозов и Гоце поготоо коај го играт ѓаоло натемаго, сос това очите исцрнети, се цепа од смеа.


Зимоска бев на Малдиви, убајње.


Ем Бог-ем со нарав чоечка, сполај му таков јет нашио Бог затова моит да разберит сите наши мки и страданија и да се смилуат коа грешиме, ете тоа јет чудесијата на нашио Госпо.


Кој памтит коај јет крстен, оф море,
Теа Госпо у тефтерите си записуал. а роѓенден Науме ми славит, обавезно идеме у кафана, па че ме одведит у златара да си одбера нешо.


Zenava e zakon....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2009 во 15:32

Lithium
Сениор
Сениор
Лик
ЦРВЧЕ
Регистриран: 01.Декември.2008 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 2592
Цитирај Lithium Одговорbullet Испратена: Денес во 12:58
Јас не се лакирам ниту на ноктите од рацете ниту на ноктите
од проста причина што немам доволно нерви за тоа црвенеење
а и не сум прецизна многу па кога и да почнам да ги лакирам
завршувам со неуспех голема%20насмевка
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2009 во 15:33
јас се извинувам..... литиум..... стварно ме бодеше во очи голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање нема лутиш смеење
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 12:41
Ова е Бисер на Мудроста Анакин големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањетооооооооооооо Мајсторе до коска
 
anakin
Сениор
Сениор
Лик
Unidentified Flying Object
Регистриран: 08.Август.2005 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 14513
Цитирај anakin Одговорbullet Испратена: Денес во 12:37
ИНТЕЛИГЕНЦИЈА НА ПЛАНЕТАТА Е КОНСТАНТА А ПОПУЛАЦИЈА РАСТЕ
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.
IP IP логиран
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2009 во 15:56

star
Сениор
Сениор
Лик
Регистриран: 24.Февруари.2008
Локација:
Macedonia
Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 275
Цитирај star Одговорbullet Тема: Итно ми трбаат мисли погодни за веридба...
    
Испратена: 02.Март.2008 во 10:58

голема%20насмевка
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2009 во 09:15
EvAngelos во темата "постои...да Постои!!!" ( во Мистерии и астрологија)

  еве и јас ќе кажам една натприродна случка. Пред неколку години ми се сони еден сон. Јали беше јаве, ал сон, ал привидение некое сеуште не знам. Ми се појави еден дебел старец со бела брада и долг мустаќ.:star: Суратот му беше како Цацко Конопишки. Ми рече: "На твојот комшија некој му фрлил маџија. Маџијата е во тоа што сега тој кога оди, на секои три чекори потскокнува, со левата рака си го тегне десното уше, а со десната си брца во нос и потоа бесрамно си го исползува јазикот.:kez: Има само еден начин да го ослободиш од таа маџија. Мораш да го измочаш од керамиди. Но не смее да те види кога ќе го направиш тоа, иначи маџијата нема да се тргне."
И одеднаш старецот го снема, а јас се разбудив. Си реков "Каков ли сон ќе беше ова?" збунетост
Но утредента го видов мојот комшија како се шета по улица и на секој трет чекор потскокнува, си го тегне десното уше со левата рака, со десната си буричка во носот, а потоа го ползи јазикот. Си реков: "Тоа не било само сон" изненадување
Видов не видов, морав да го ослободам од маџијата. Затоа се качив на неговите керамиди и го чекав да се врати од работа. Во меѓувреме локав сок за да имам доволно урина за да му "побаам" од керамиди. Одеднаш го видов како се приближува кон вратата. Се скрив зад оџакот. Тој беше уморен и главата му висеше надоле. Кога се доближи до вратата, јас го репетирав "кандилото" се поднавалив да му "покадам". Арно ама, во тој момент нешто ме стегна стомакот и ми се приќења. Од крајот на тенкото црево осетив како еден силен потисок на природен гас се залета кон излезот. Не можев да издржам. Прррррррррр трррррт трт охооооооо. Се испрдев добро. Тоа беше громогласен звук како пробушен ауспух на стар томос.:motor: Комшијава, кој беше само метро ипол под мене го чу тоа, и полека почна да ја подига својата уморна и тешка глава. Во тој момент се присетив на сонот дека старецот таму ми рече дека комшијава не смее да ме види иначе маџијата нема да биде поништена.
За среќа, додека тој ја подигаше главата, случајно направи и еден мал чекор, кој му беше трет и тогаш потскокна, си го потегна десното уво со левата рака, а со десната почна да си буричка во нос. Во меѓувреме јас се соблеков набрзина и му се посрав од керамидите. Пет гранати паднаа врз неговото лице. Тој беше успешно соборен на земја без можност да ме види мене. И тогаш на раат го измочав од керамиди и маџијата беше успешно поништена ух
 
може и ова да е вистина, не е ништо чудно! како што кажавме натприродната сила постои! а?


газење%20од%20смеење
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 03:03
Изи на тема... шо знам која беше, тука некоја во Разноне%20знам

Originally posted by Izzi Izzi напиша:

ги читам најстарите мои постови

и ми се присерува -.-




Морав да го ставам во бисериплазењеголемо%20гушкање
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 10:04
,..jas mislam deka samo,..porasnal !газење%20од%20смеење
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 12:14
Збунко и се е можноголема%20насмевка
Ако помисли на друг, да стане дебела, цицките да и ги снема да стане рамна даска, влакна да и никнат како на Јети, херпеси и ако флертува на интернет да и изгори матичната плоча 

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2009 во 19:55
kejt-d-grejt
Модератор
Модератор
Лик
CAPA di tutti CAPI
Регистриран: 05.Ноември.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 4016
Цитирај kejt-d-grejt Одговорbullet Испратена: 26.Февруари.2009 во 18:51
ИНДИВИДУА ДРАГАН Б СО КОСТИЧ ТОЧКА
 
 
Тоа е една многу интересна индивидуа која повеќе од 20 години крстари низ македонскиот етер.
 
Неговите бесмртни ЗАБОРАВИ АКО МОЖЕШ и ДИСКОСЕЛЕКТОР никогаш не изгубиле од својот сјај и секогаш се намбр уан музички емисии.
 
Костич е едно мало човече од метар и жилет, ама нели...техничарче.
неговиот глас е црцорлив, ама пријатен и изговара по 5000 збора во секунда.
А толку брзо ни јас и Анџелина кога пиеме кафе заедно не зборувамеплазење



Изменето од Omar - 16.Мај.2009 во 19:56
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2009 во 12:15

zbunet
Сениор
Сениор
Лик
Претседник Зеленковски
Регистриран: 24.Февруари.2007 Онлајн статус: Офлајн
Пораки: 12899
Цитирај zbunet Одговорbullet Испратена: 20.Јули.2007 во 15:21
O' devojko slatka, gazence mi daj
zosto i tuka ima raj,
do jajca i do kraj,
a ke ti se zaproleti kako vo maj.
Napupi se sto mozes poveke naj
za da svetnat polumesecinkite so siot sjaj


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,391 секунди.