IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Господ да ни е на помош!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Господ да ни е на помош!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
Автор
Порака
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 20:50
hahaha, ne Kire tuku takvite kako tebe ne gi slusaat onie sto im se najbliski i na koi im e najvazno da bides nesto, tuku koga istoto toa ke im go kaze nekoj od nadvor, e togas ....

Изменето од butel2 - 08.Јуни.2008 во 20:50
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 23:14
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

hahaha, ne Kire tuku takvite kako tebe ne gi slusaat onie sto im se najbliski i na koi im e najvazno da bides nesto, tuku koga istoto toa ke im go kaze nekoj od nadvor, e togas ....


vidi... zalosno sto i samata si svesna deka tie od nadvor, ne ni kazuvaat nesto loso... vprocem i samata dade mnogu civiliziracki i kulturen primer.

znaci nivnite soveti (najcesto) se dobronamerni. a prostatlukot na makedonecot e sto tie raboti ne gi pravi SAM, i sto uste pluka po onie sto sakaat da go civiliziraat...
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 23:45
da, da, sekogas moze covek da si gi izvrti rabotite kako mu odgovara.... no od vistinata ne se bega....

sto pati rekov, Yugoslavija bese EU mnogu porano od ovaa segasnava, a po nejze plukas, a ovde trcas i sto ne pravis za da vlezes....

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јуни.2008 во 23:57
MARATONCITE TRCAT POCESEN KRUG BUTLE
EU KJE NE PRIMI KOGA TIE SAKAT
A KOLKU KJE NI E DOBRO NI BOG SO GO NEMA NEZNAE
AKO GO IMA KJE MI KAZE
A MOZE BI GO IMA PA NE STITI- NIKAKO DA VLEZEME TAMU
HAHAHAHHAH
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 00:11
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

da, da, sekogas moze covek da si gi izvrti rabotite kako mu odgovara.... no od vistinata ne se bega....

sto pati rekov, Yugoslavija bese EU mnogu porano od ovaa segasnava, a po nejze plukas, a ovde trcas i sto ne pravis za da vlezes....



mene duso eu ne me interesira dva posto. samo budale ginu za ideale.

me interesira makedonija i toa sto e najdobro za nea.

i te molam ne me zasmejuvaj so yu-eu sporedbi... kaj zivees ti covece? si mrdnala li od selo? yuga bila eu... bog da cuva...
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 00:55
temava e luda, mislam deka teba da se izbrishe. zs, nema tema muabetov.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
kentucky Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 06.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kentucky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 02:01
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

da, da, sekogas moze covek da si gi izvrti rabotite kako mu odgovara.... no od vistinata ne se bega....

sto pati rekov, Yugoslavija bese EU mnogu porano od ovaa segasnava, a po nejze plukas, a ovde trcas i sto ne pravis za da vlezes....



mene duso eu ne me interesira dva posto. samo budale ginu za ideale.

me interesira makedonija i toa sto e najdobro za nea.

i te molam ne me zasmejuvaj so yu-eu sporedbi... kaj zivees ti covece? si mrdnala li od selo? yuga bila eu... bog da cuva...
Kire ne samo tebe sto ne te interesira EU, tuku mislam deka i Nikola Gruevski ne go interesira makedonskoto evrointegriranje, zatoa vo skora idnina ke imas luge na ulica sto ke protestiraat za izolatorskata politika i razmisluvanje na Vladata.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 08:12
nikola gruevski ne znam sto go interesira poveke... makedonija ili eu?

ama 99% od makedoncite sooceni so vakov izbor, ke izberat MAKEDONIJA.

a covekot pobedi zaradi dve raboti> trud i cesnost.

pa neka ucat i drugite.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 09:49
covekot pobedi vo najneregularni izbori.... jalova pobeda
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 10:12
i principielniot stav vo vrska so nemenuvnje na imeto .... toa kirca ne zaboravaj ....
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 10:37
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

covekot pobedi vo najneregularni izbori.... jalova pobeda


vo albanskiot blok.

vo makedonskiot, ova bea najcistite izbori vo istorijata. vsushnost toa i vie komunjarite go priznavte.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 10:37
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

i principielniot stav vo vrska so nemenuvnje na imeto .... toa kirca ne zaboravaj ....


nikade i nikogas gruevski ne rekol deka nema da se menja imeto. samo rekol, deka za smenata ke odluci narodot.

vox populi.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 12:57
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

covekot pobedi vo najneregularni izbori.... jalova pobeda


vo albanskiot blok.

vo makedonskiot, ova bea najcistite izbori vo istorijata. vsushnost toa i vie komunjarite go priznavte.



vo drzavata Makedonija Kire
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2008 во 13:09
razbiram da ne ti se dopagja gruevski.

ama do tamu da odis da LAZES deka pobedil na lazirani izbori???

vprocem, sto i drugo od komunjari. lagata im e osnovna doblest.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.