IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - КОНФЕДЕРАЦИJА - ДА ама НЕ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

КОНФЕДЕРАЦИJА - ДА ама НЕ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
Автор
Порака
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 20:33
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:


 
накраj краева ке изпадне дека верно си тап...всекогаш сум знаел дека борците са многу ограничени и тапи люде /самиот jас сум бивш спортист и ги знам што се за малоумни..ама ти си врхот..имаме една наша изрека -"JАС му викам куме Иване-он трчи за к*ро да ме фане.." абе копук еден jас ти зборувам за позитивизам а ти "врели-некипели" /ние идиоту сме веке во ЕУ, а вие штом не сакате со европjаните имате можност и со Татарстан да се дружите..

 

 

NEMAM SHANSI POKRAJ VAS BULGARITE - VIE STE SO TAPIJA TUPACI!!!  голема%20насмевка

 

Tuku da te prasham vaka kako "predator" so kondicija; Od koga Tatarite stanaa "Sloveni"?????? 

 

Gledam tuka site preziminja im se so OV, plus toa SITE nauchile da sviret na Armonika - ZNACHI NA VELIKO SI GI SPREMATE ZA VO "KONFEDERACIJA"????  голема%20насмевка

 

 
[/QUOTE] Е па jас не разбрав за "словенството" на татарите /ова е нов доказ дека никак ни си во ред/ доколку татариве са ви толкуз мили и секогаш ги мешате -докажува дека имате нешто слично со них..ова си е чист КОМПЛЕКС ..
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 05:25
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

[QUOTE=PREDATOR]
 
 
Е па jас не разбрав за "словенството" на татарите /ова е нов доказ дека никак ни си во ред/ доколку татариве са ви толкуз мили и секогаш ги мешате -докажува дека имате нешто слично со них..ова си е чист КОМПЛЕКС ..
 
 
 
TUPAK!!!!  Tvojava "Ruska psihologija" NE PALI KAJ MENE!!!!голема%20насмевка
 
VIE NE SAMO STO STE "ANTICHKI"-TUPACI TUKU I NAUCHNO DOKAZANI SHIZOFRENICHARI, taka da AKO nekoi lugje vi popushtaat NEMOJ DA SI LASKASH deka e od neshto drugo nego chisto SOZALUVANJE.
 
Taka da VIE mnogu chesto si ja koristite ovaa dijagnoza za shirenje na Tatarstvoto - vprochem ni malku porazlichno od Albanskata "pozitivna diskriminacija".  голема%20насмевка
 
 


Изменето од borec - 29.Декември.2007 во 05:26
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 12:07
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

[QUOTE=PREDATOR]
 

 
Е па jас не разбрав за "словенството" на татарите /ова е нов доказ дека никак ни си во ред/ доколку татариве са ви толкуз мили и секогаш ги мешате -докажува дека имате нешто слично со них..ова си е чист КОМПЛЕКС ..

 

 

 

TUPAK!!!!  Tvojava "Ruska psihologija" NE PALI KAJ MENE!!!!голема%20насмевка

 

VIE NE SAMO STO STE "ANTICHKI"-TUPACI TUKU I NAUCHNO DOKAZANI SHIZOFRENICHARI, taka da AKO nekoi lugje vi popushtaat NEMOJ DA SI LASKASH deka e od neshto drugo nego chisto SOZALUVANJE.

 

Taka da VIE mnogu chesto si ja koristite ovaa dijagnoza za shirenje na Tatarstvoto - vprochem ni malku porazlichno od Albanskata "pozitivna diskriminacija".  голема%20насмевка

 

 
абе не знам коj тупак а коj античномакедонски тупак-идиот ,ама знам дека ке ви дупиме вас "античкит педери" ко секогаш ,а нашите македонци са винаги добородоjдени овде во Бугариjа...
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 13:40
"VIE NE SAMO STO STE "ANTICHKI"-TUPACI TUKU I NAUCHNO DOKAZANI SHIZOFRENICHARI..."
Ич не ми е гайле вашите "научници" шо докажуват.голема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 13:50
Originally posted by Oho Boho Oho Boho напиша:

"VIE NE SAMO STO STE "ANTICHKI"-TUPACI TUKU I NAUCHNO DOKAZANI SHIZOFRENICHARI..."
Ич не ми е гайле вашите "научници" шо докажуват.голема%20насмевка


kuliraj
brate moj tatarski големо%20гушкање
zas da nepisuvas vo pohubavi temi
za filozofija
za ljubov pa i sex
ste sa citame i ste se smeem,, a vaka?- nema ni zabava nito filing


Изменето од anakin - 29.Декември.2007 во 13:52
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 13:51
a ako iska njakoj vojna tuk- dobre me znaes OHO- sam vinagi za vojna
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 15:07
Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

[QUOTE=PREDATOR] [QUOTE=borec] [QUOTE=PREDATOR]
 

 
абе не знам коj тупак а коj античномакедонски тупак-идиот ,ама знам дека ке ви дупиме вас "античкит педери" ко секогаш ,а нашите македонци са винаги добородоjдени овде во Бугариjа...
 
 
E pa da de...ja znaeme taa vasha aspiracija nie oddamna - vprochem istata ja znael i Jane Sandanski, Goce Delchev i dr. Makedonski revolucioneri, eve i tuka mnogu ubavo si pishuva;
 
".........Soon after that, the Bulgarian Tsar Ferdinand labelled Jane Sandanski as the most dangerous enemy against the great Bulgarian interests (Macedonia to be under Bulgaria). In the same year, an unsuccessful assassination was attempted on Jane Sandanski by paid killers who were sent by Ferdinand. These paid killers tried again to assassinate Jane on 15 August 1909, where he was only wounded.

With the expulsion of the Turks', Macedonia was partitioned between Serbia, Bulgaria and Greece. Sandanski remained in hiding on Mt. Pirin and planned to assassin Tsar Ferdinand but on the 22 April 1915, while on his way from Melnik to Nevrokop near the Rozenski Monastery, paid killers sent by Ferdinand, hidden attacked him from behind and succeeded to kill him."
 
A TIE "ANTICHKI PEDERI" SEGA VIE GI NAREKUVATE ''BULGARSKI HEROI".  голема%20насмевка
 
TUPAK!!!! намигнување
 
 
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 16:54
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by PREDATOR PREDATOR напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

[QUOTE=PREDATOR] [QUOTE=borec] [QUOTE=PREDATOR]
 

 
абе не знам коj тупак а коj античномакедонски тупак-идиот ,ама знам дека ке ви дупиме вас "античкит педери" ко секогаш ,а нашите македонци са винаги добородоjдени овде во Бугариjа...

 

 

E pa da de...ja znaeme taa vasha aspiracija nie oddamna - vprochem istata ja znael i Jane Sandanski, Goce Delchev i dr. Makedonski revolucioneri, eve i tuka mnogu ubavo si pishuva;

 

".........Soon after that, the Bulgarian Tsar Ferdinand labelled Jane Sandanski as the most dangerous enemy against the great Bulgarian interests (Macedonia to be under Bulgaria). In the same year, an unsuccessful assassination was attempted on Jane Sandanski by paid killers who were sent by Ferdinand. These paid killers tried again to assassinate Jane on 15 August 1909, where he was only wounded.

With the expulsion of the Turks', Macedonia was partitioned between Serbia, Bulgaria and Greece. Sandanski remained in hiding on Mt. Pirin and planned to assassin Tsar Ferdinand but on the 22 April 1915, while on his way from Melnik to Nevrokop near the Rozenski Monastery, paid killers sent by Ferdinand, hidden attacked him from behind and succeeded to kill him."

 

A TIE "ANTICHKI PEDERI" SEGA VIE GI NAREKUVATE ''BULGARSKI HEROI".  голема%20насмевка

 

TUPAK!!!! намигнување

 

 
за Сандански само ке ти речам дека падна вов мегусебните ВМРО-вски борби за кои он си имаше баш голем дел...а поподир ке ти пратам снимки на Сандански со бугарската воjска..
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 16:58
Ne se trudi tolku ziti se - moze truden da ostanesh...газење%20од%20смеење
 
A tie snimkite DIREKTNI li se????  газење%20од%20смеење
 
 
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 17:12
Originally posted by borec borec напиша:

Ne se trudi tolku ziti se - moze truden da ostanesh...газење%20од%20смеење
 

A tie snimkite DIREKTNI li se????  газење%20од%20смеење

 

 
Е не очекуваш да сум ГО фоткал jас нели..../ма то од борец можда очекувам сичко...
Кон врв
Oho Boho Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tatarin-Dragalevchanin

Регистриран: 14.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 336
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Oho Boho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 17:31
Originally posted by anakin anakin напиша:

a ako iska njakoj vojna tuk- dobre me znaes OHO- sam vinagi za vojna
 
Защо?
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2007 во 17:36
pa neznam kazi ti
vie dohjdohte tuk
a ne mi prilica na miraголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 01:16
Ние сме македонци и не ни е потребна никаква конфедерација.
Комку му треба нека си прави.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
PREDATOR Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 12.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PREDATOR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2007 во 15:11
Originally posted by orlov orlov напиша:

Ние сме македонци и не ни е потребна никаква конфедерација.Комку му треба нека си прави.
абе то прашането веке е сос кого.. а не ДА или НЕ.../Ние ни ви сакаме by the way..бараjте си други саjбии...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.