IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубомора -доказ дека те сака или..??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубомора -доказ дека те сака или..??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 25>
Автор
Порака
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 19:59
Ljubomorata e dosadna rabota, posebno ako e so golemicok akcnt. Togash sve ide u P.M. bez razmisluvanje.
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 21:52
Se sto e vo umereni dozi e dobro ....ama ako se pretera moze se dobie kontra efekt
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Април.2008 во 22:06
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

ДИЈАЛЕКТИКА!!! (Спротивставени мислења.......за еден поим...
Со се што е кажано овде не значи дека мора да се согласите, а уште помалку дека и писателот на овие редови се согласува со тоа што го напишал!!! Но уствари тоа е дијалектика, јеби га!!!)
WIKIPEDIA

Љубомората во дијалектичка смисла на зборот има потекло од чисто и изворно македонскиот збор љубов. Нели љубо-в ; љубо-мора!!
Што би рекле за љубомората - значи дека мора да љубиш!
Е арно ама некои тоа го сфаќаат обратно!!!!
И тоа они мислат дека ако они љубат, тоа другиот нив исто така МОРА(да ги)ЉУБИ!!!
Од тие причини настанува конфликтна ситуација, односно едниот кој љуби, мисли дека другиот исто така го љуби, а у ствари се работи за дијалектички конфронтизам во една исклучително емоционално спротивставена ситуација!!!
Не се знае како оној што мора да љуби ќе се понаша во ситуација кога мора да љуби, арно ама знаете како е кога ти викаат морално е да љубиш, а не е морално да не љубиш!!!
Е сеа ова не е морално да не љубиш некој го разбира како неморално во етичка и морална смисла на зборот, па затоа он сеа си мисли дека мора да љуби!!!

Но, бидејќи во душата он не љуби, туку од неморални причини мора да љуби, поради конфликт на интереси настанува ЉУБО-МОРА!!!
Е тоа е тоа и така е така!!!!

P.S.Koa go procitav ova dijalekticko objasnuvanje, nesto ne mi bese bas jasno ama posto jas go izmisliv i napisav, kaj da e ke mi se razjasni!!!!!

P.S. Ako moze moderatorite da go ostavat postot barem malku da postoi, ako ne toa e!!!
Со ЉУБО(в)МОРА(в така)!!!!!!!



...ИИИИИИИ,НЕ САМО ШТО Е ИНТЕРЕСНО И СЛОЖЕНО, НО И НИШТО НЕ РАЗБРАВ...!!!...НО НЕМА ВРСКА..ОВА Е ЈАКО ЗА МЕНЕ,САМО ЗНАМ ДЕКА ....И МОРАЛ И НЕМОРАЛ,И ЉУБЕЛ И НЕЉУБЕЛ....ВРЕМЕ НА ТОА ТАКВО ....ЗА ОНАДУВАЊЕ....КАКО СЕ ВИКА..ПРОАЃА!!!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 21:40
ljubomorata-dokaz deka go izgubiv...сршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце
preteravтагатагатага
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2008 во 22:07
Ljubomorata e chuvstvo isto kako i ljubovta,omrazata,tagata,radosta...
Neznam zoshto site se zgrozuvame od nea???


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
SINA PTICA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Локација: Argentina
Статус: Офлајн
Поени: 109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SINA PTICA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 06:12
Љубомората не би рекол дека е доказ дека те сака. Повеќе би рекол дека е тоа глума во стравот за евентуално пропаднатите планови.
,,орлите рано летаат,,
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 10:42
Ljubomorata e dokaz deka e strav od zaguba na nesto sto sto taka tesko si steknal vo ovoj gomnarski i smrdliv svet
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 14:50
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ljubomorata e dokaz deka e strav od zaguba na nesto sto sto taka tesko si steknal vo ovoj gomnarski i smrdliv svet
totalno te poddrzuvam za ova so stravot....
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 15:04
јас вака гледам на работите голема%20насмевкаголема%20насмевка ако е некој со тебе,...  значи дека тебе те сака,.... трепкање оти ако не те сака нема да биде со тебе,..... така да,.... донт вори би хепи голема%20насмевка љубоморава не е баш пријатна работа,..... ама не е лошо по малце и заби да покажуваш,..... трепкање
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 15:46
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

јас вака гледам на работите голема%20насмевкаголема%20насмевка ако е некој со тебе,...  значи дека тебе те сака,.... трепкање оти ако не те сака нема да биде со тебе,..... така да,.... донт вори би хепи голема%20насмевка љубоморава не е баш пријатна работа,..... ама не е лошо по малце и заби да покажуваш,..... трепкање
biserno ...milo mi e vaka pozitivno sto mislis...
ali dusicko, na ovoj pokvaren svet ima luge sto mozat da bidat so tebe a da ne te sakaat....sto se spremni na se samo da te povredat...
kamo site luge da se tolku naivno cisti kako tebe...ama ne se...големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
MLEKCE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MLEKCE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2008 во 16:16
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ljubomorata e dokaz deka e strav od zaguba na nesto sto sto taka tesko si steknal vo ovoj gomnarski i smrdliv svet



Нема потреба од страв за загубеното. Загубено е оти не ти е судено.
После тоа доаѓа следната. Биди задоволен секогаш во нардното си побогат за едно искуство.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2008 во 16:11
Originally posted by The wolf The wolf напиша:

Секој  во својот  живот бил заљубен,а со самото тоа сигурно  и  љубоморен (помалце или повеќе)!! Сакам да ги  чујам вашите коментари за тоа дали  љубомората е доказ дека некој  те сака,дали  е неопходна...итн.



Љубомората се јавува најчесто кај особи кои се чувствуваат загрозени. Значи да дефинираме:
,,Љубомората е еднаква на страв,,.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2008 во 01:32
da
Кон врв
hanna4ever Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 239
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај hanna4ever Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2008 во 19:01
Ako ne e ljubomoren (do odredena granica) ke mu objavam Treta Svetska Vojna .. Ma ima da pukne od ljubomora koga ke zavrsam so nego   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.